Çarşamba , Ekim 28 2020

Network’de Yardımlaşma

networker Network'de Yardımlaşma Network’de Yardımlaşma networker 300x225Değerli Arkadaşlar,
burdaki daha eski ve tecrübeli arkadaşların izniniyle bana sürekli olarak gelen bir soruyu yanıtlamak istiyorum.
Soru şu: Başka şehirdeki tanıdıklarımızı başkasına yönlendirmeli miyiz?
Yanıt: HAYIR
Açıklama:
Öncelikle şunu belirtmeliyim ki MEGA’ya başladığımdan beri beni en çok mutlu eden şeylerden biri burdaki herkesin birbiriyle samimi olarak yardımlaşması.
Herkes birbirine soruyor şurda bir tanıdığı olan var mı ya da falanca yerde görüşme yapabilecek biri var mı diye? Hoşuma giden ise tamamen iyi niyetli ve samimi olarak birilerinin de çıkıp EVET var demesi.
Bu noktada ben tecrübemi şöyle paylaşayım değerli arkadaşlar.
Bizim işimiz birilerine MEGA’yı anlatmak ya da anlattırmak değil. Bizim işimiz Mega Lider olacak kişiler yetiştirmek. Kişi dinledikten sonra tamam dese de bizim işimiz tam da orda başlıyor. O kişi MEGA’ya başladıktan sonra da birinin ona en azından presenter olana kadar gidip destek vermesi gerekiyor. Çünkü kişi işe başladıktan sonra en azından PRESENTER(sunum yapan kişi) kademesine gelene kadar bütün görüşmelerini de sizin yapmanız gerekmektedir. Ve bence sizin de en az TAİNER (Eğitimci) kademesinde olmanız gerekmektedir. Çünkü siz hem onun ilk görüşmelerini yapmalısınız hem de presenter adayınıza eğitimler vererek onu yetiştirmelisiniz.
Bir başkası sizin sunumunuzu yaptığında dünyanın en iyi sunumunu da yapsa eğer kontağınız “evet” demediyse size iyilik yapana karşı içinizde hep bir soru işareti olacak acaba kötü bir sunum mu yaptı diye.
sosyal-network Network'de Yardımlaşma Network’de Yardımlaşma sosyal network 300x225Bir de empati yapın, siz aynı durumda olsaydınız size teklifi yapan yakınınızın mı gelip anlatmasını isterdiniz yoksa onun yönlendirdiği bir yabancıdan mı dinlemek isterdiniz.
Ayrıca  şunu da unutmayın, kimse sizin heyecanlandığınız kadar heyecanla anlatamaz sizin kontaklarınıza.
Bir diğer soru da, “kişi tecrübeli bir networker ise ne yapmalı?”
Arkadaşlar, kişi tecrübeli bir networker olsa bile MEGA’yı ve sistemini yine de o kadar iyi bilmiyor olacak. Ona da birinin sistemimizin Hybrid olduğunu ama niçin binary yaptığımızı, ayrıca profesyonel başlangıç dediğimiz 3 hisse başlama gibi vs konuları birinin doğru bir şekilde anlatması ve yine o kişinin de belli bir kademeye gelinceye kadar takip edilmesi ve yönlendirilmesi gerekmektedir.
Sürçü lisan ettiysem affola,
Saygılarımla,
Ali GÜLKANAT

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

9 yorumlar

  1. Sevil hanım, ürünlerimiz kulaklıkla dinlenmektedir.

  2. It’s a very funny thing about life; if you refuse to accept anything but the best, you very often get it. William Somerset Maugham

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂