NEFİSE KARATAY’IN GÜZELLİK SIRRI

Bitki yağları ve özleri kozmetikte büyük önem taşıyor. Şimdilerde Nefise Karatay'ın bir açıklaması ile tekrar gündeme gelen kayısı yağı, güzel bir cilt için adeta bir yapıtaşı.

"Güzelliğimi kayısı çekirdeği kremiyle koruyorum" diyen Nefise Karatay çok doğru bir yolda. Çünkü kayısı çekirdeğinden elde edilen yağ, hem kuru hem de yağlı ciltler için ideal. Herbalium olarak bu yağı doğal kaynaklardan elde edip, kadınların hizmetine sunduğumuzdan bu yana yaklaşık iki yıl geçti. Karatay'ın açıklaması ile birlikte bu turuncu renkli meyvenin yağının güzellikteki önemi bir kez daha tescillenmiş oldu.

Tabiatın mucizesi kayısı yağı, ciltte ne gibi faydalar sağlıyor?

Öncelikle ciddi bir hücre yenileme özelliğine sahip. Bu mükemmel güzelleştirici meyvenin yağı, kalsiyum, magnezyum, karoten ve betakaroten maddelerini içeriyor. Bu maddeler sayesinde kırışıklıkları azaltıyor. Genellikle kadınların çok dillendirdiği bir konu vardır: 'Neden cildime ipeksi bir görüntü sağlayamıyorum?". İçindeki aktif birçok madde ve nemlendiriciler sayesinde, cildi yağlandırmadan yumuşaklık, parlaklık ve canlılık kazandıran kayısı yağı, ipeksi bir doku oluşumuna yardımcı oluyor; hücreleri besleyerek cildin gerginleşmasine zemin hazırlıyor.

Soğuk pres üretim tekniği olmalı!

Kayısı çekirdekleri hiçbir sıcak işlem görmeden yüksek basınç altında ezilerek yağı çıkarıldığı için içeriğindeki önemli vitaminler yok olmuyor. Bu arada kayısı çekirdeği yağını ve diğer farklı bitkisel yağları belli formüllerle bir araya getirererek, koruma, cildi yenileme vb. işlemleri çoğaltmak mümkün. Güneşli veya soğuk havalarda yıpranan cilt hücrelerini yenilediğini de unutmayalım. Ancak kayısı çekirdeğinden elde edilen yağı satın alırken, soğuk pres üretim tekniği kullanılarak üretilip üretilmediğini sormalısınız.

Kullanım için birkaç önemli detay:

1) Kayısı çekirdeği yağını her yaş grubu kullanabilir.
2) Yüzünüzün tüm bölgelerine uygulayabilirsiniz.
3) Sıcak günlerde dışarı çıkarken sürmeyin.
4) Akşam yatarken temiz bir cilde uygulayın.

Katkısız ve doğal güzelleştirici kayısı yağına ait bilgileri ve ayrıntıları telefonla bizden alabilirsiniz.

Doğal hayat sizlerle olsun,

Volkan Kurt

Doğal ürün Uzmanı
www.herbalium.net

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

18 yorumlar

  1. Denedim ve gerçekten sırt ağırımdan kurtuldum teşekürler

  2. çevrede onca dikkat dağıtıcı materyal varken öğrencilerin dikkatini toplayamaması normal, ancak bizler onlara bu cd ler ile yardımcı olabiliriz işte o zaman 3 saatlik ödevi nasıl yarı zamanda yaptıklarına şaşarsınız !

  3. anımadığım bir ortama girdiğimde istemeden bir sessizliğe bürünüyordum.kendimi ifade etmemi sağladığınız ve hayatımı değiştirdiğiniz için sonsuz teşekürler

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂