Perşembe , Ağustos 5 2021

Neden – Sonuç Yasası

Neden Sonuç YasasıNeden – Sonuç Yasası

Bu yasa Ne Ekersen Onu Biçersin şeklinde tanımlanan bir yasadır. Enerji dairesel şekilde hareket eder ve evrene gönderdiğiniz her enerji size geri döner. Gönderdiğiniz enerjinin olumlu ya da olumsuz olması bu süreci değiştirmez. Bilinçli ya da bilinçsiz olması da bu yasayı etkilemez. Her sonucun bir nedeni vardır ve bu nedenlerin farkına varmasak da, sonuçlar değişmeyecektir.

Neden sonuç yasası davranışlarımızdan sorumlu olduğumuzu bize anlatan bir yasadır. Sadece davranışlarımızdan değil, düşüncelerimizden ve duygularımızdan da sorumluyuz. Her düşünce ve duygu özünde bir enerjidir. Evrene gönderdiğiniz her enerji size geri dönecektir. Ama her zaman her korkumuz ya da her isteğimiz bize geri dönmez. Peki bunu nasıl açıklayabiliriz? Ürettiğimiz duygunun veya düşüncenin bir enerjisi ve bu enerjinin de bir gücü vardır. Çok güçlü bir sevgi duygusu ile zayıf bir takdir duygusunu enerji olarak aynı güçte algılayamayız. Ayrıca sürekli üretilen bir duygu ile anlık olarak üretilen bir duygu da aynı güçte değildir. Eğer bir enerji zayıfsa ona etkisini kaybettiren başka bir enerji nedeniyle sönümlenecektir. Mesela birine karşı kızgınlık hissettiysem ve öfke enerjisini evrene gönderdiysem fakat hemen arkasından birisine karşı sevgi hissettiysem ve evrene sevgi enerjisi gönderdiysem bu enerjiler bir birlerini etkisiz hale getirecektir. Bir şeyden korkup, arkasından bir ümit beslemek ya da bir şeyi isteyip sonra vazgeçmek gibi durumlarda gönderilen enerjiler genellikle bir birini etkisiz hale getirecektir. Lakin burada enerjinin gücü de önemlidir. Güçlü bir nefretten sonra gelen sevgi duygusu zayıf ise bu durumda nefret enerjisinin en azından bir kısmının geri döneceği düşünülebilir.

Neden Sonuç YasasıNeden- sonuç yasasında bir diğer önemli konuda özgür irade konusudur. Herkes kendi hayatı için  seçimler yapmakta özgürdür. Başka bir insanın özgür iradesine karşı gelerek onun için iyi olduğunu düşündüğümüz bir şeyleri yapma çabası, neden sonuç ilkesine göre, bizim de özgür irademizin hiçe sayılacağı anlamına gelir. Bu durumda özgür irademizle istediğimiz şeylere ulaşmamız kolay olmayacaktır. Diğer insanların karar verme ve seçim yapma haklarına saygı duymamız gereklidir. Eğer birisi sizin özgür iradenize müdahale ediyor ve sizin için iyisini bildiğini iddia ederek, yaşam planınızı etkilemeye çalışıyorsa, bu kişilerin etkisinden kurtulmak için gerekenleri yapmanız önemlidir.  Aksi halde bunu kabul etmeniz yine özgür iradenizi hiçe saymak anlamına gelecektir ve bunun da dönüşü pozitif olmayacaktır. Fikirlerinizi söyleyebilirsiniz ama karşınızdaki kişi için en iyisinin ne olduğunu bilseniz bile ona bunu kabul ettirme çabasına girmemelisiniz.  Aynı şekilde başkalarının da sizin özgür iradenizi yok saymasına izin vermemelisiniz.

Neden Sonuç Yasası

Kin, öfke ve nefret gibi duygular son derece tehlikeli duygulardır. Eğer bu duygulardan birine sahipseniz, hem hayatınıza iyi ve güzel şeyleri çekmeniz zorlaşır, hem de neden sonuç ilkesi gereği, olumsuz duyguların neden olacağı, sorunlar, hastalıklar ve kötü olaylar yaşamanız sonucu ortaya çıkar. Bu nedenle kendinizi ve başkalarını affetmeniz çok önemlidir. Aksi halde titreşim yasası, neden sonuç yasası ve çekim yasası gibi tüm yasalara karşı hareket etmiş olursunuz.

Eğer olumsuz duygulara sahipseniz bunlarla mücadele etmek yerine onları kabul edin, sevgi gönderin ve serbest kalmalarına, sizden uzaklaşmalarına izin verin. Bununla ilgili şöyle bir kalıp kullanabilirsiniz.

“Falancaya karşı kızgınlığımı kabul ediyorum. Bu duygu benim duygum ve bu duyguyu üreten benim. Şimdi kızgınlık duyguma sevgi gönderiyorum, onu özgür bırakıyorum ve hayatımdan gitmesine izin veriyorum”

Neden Sonuç YasasıNeden sonuç yasası hayatımızdaki her durumun nedenini, bizim eylemlerimizle, duygularımızla ya da düşüncelerimizle oluşturduğumuzu söyler. Elde etmek istediğimiz sonuçlara uygun, nedenler oluşturmamız için bu yasayı anlamalı ve bu konudaki farkındalığımızı geliştirmeliyiz.

Neden -sonuç  yasasını anlamak size  ne kazandıracak?

1-) Yaşamınızdaki sonuçların, nedenlerini bilinçli olarak oluşturmayı öğreneceksiniz.

2-) Hayatınızdaki durumların hepsinin bir sonuç olduğunu ve bu sonuçların nedenlerini yine sizin oluşturduğunuzu fark edeceksiniz. Bu da kontrollü nedenler oluşturmanıza yardım edecek.

3-) Daha iyi, daha güzel ve daha faydalı şeyler yapmak konusunda motivasyon elde edeceksiniz.

4-) Olumsuz duygularınızı ve düşüncelerinizi bastırmak yerine bunları kabul etmeyi ve sonra hayatınızdan uzaklaştırmayı öğreneceksiniz.

Neden Sonuç YasasıNeden sonuç yasasını kullanma

Bu yasa daha çok gelecekteki güzel şeyler için güzel tohumlar ekmekle ilgilidir. Yapacağınız her güzel şeyin bir neden olduğunu ve size güzel sonuçlar getireceğini bilmelisiniz. Bir insanı sevindirmek, birisine yardım etmek gibi güzel eylemler iyi birer neden olabilir. Aynı şekilde güzel düşünceler geliştirmek, olumlu gelecek tasarımları yapmak, herkes için iyi olacak şeylere odaklanmak da bir anlamda, gelecekte güzel sonuçlar elde etmek için yapılabilecek çalışmalardır. Siz şu anda nedenleri oluşturuyorsunuz ve gelecekte bunların sonuçlarını alacaksınız. Güzel sonuçlar verecek nedenler oluşturmaya çalışın. Sadece iyi niyet ve iyi düşünceler bile güzel sonuçlar olarak karşınıza çıkacaktır.

kaynak: www.reikiturk.com

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

17 yorumlar

 1. Keskin bıçak olmak için çok çekiç yemek gerekir. Türk Atasözü

 2. Evinde huzurlu ve mutlu olan bi insan çevresinede mutluluk ve huzur yayar böyle çalısmaların olması beni oldukça mutlu ediyor.

 3. Eğer birini gerçekten seversen, nereye gidersen git ondan uzaklaşamazsın. Düşler Bahçesi – We Bought A Zoo

 4. sadece ingilizce için mi geçerli bu cd diğer diller için de faydalanabilirmiyiz

 5. sınav stresinde kurtulmak istiyorum

 6. Her ortama kolayca adapte olun ve utanmaktan utanın gerçekten çok faydalı bir eğitim seti daha . Bir çok problemimi yenmeme yardımcı oldunuz.Çok sağ olun .

 7. Yalnız hiçbir şey bilmediğimi biliyorum. Sokrates

 8. Bu işlerle ilgilenen teknik arkadaşla alakalı bir sorun varsa şayet, seve seve yardımcı olabilirim.

 9. Ben kendimi astim level atladim bu son olaylarda.bence ben kisisel gelisim kursuna gitmis kadar oldum valla iyi oldu:D insan beyni

 10. *Kurum Kültürü Analizi para enerjisini çekmek

 11. Ali bey, hayal kurmanın geleceğimiz üzerine vurucu etkisini her nekadar söylemlerinizde dinlerken kavrasam da..bir türlü içselleştiremiyorum… çünkü ne görsel ne de beynimde hayal kurmak olgusunu bir türlü başaramıyorum… ne tavsiye edersiniz? erkek penis resimleri

 12. ilk defa duyuyorum bu sistemi, çok merak ettim metabolizma

 13. Ali Gülkanat, iyi ki siz tanıdım, sevgiler arapça klavye

 14. Bu cdlerin varlığı birçok erkek tarafından bilinmiyor. Bir bilseler yandık zaten erkek ve kadının birleşmesi

 15. psikologların da gerek kaldığında hipnoz ile bilinç altına inmeye çalışmaları bu telkinin başarılı olabileceğinin kanıtıdır. hizli

 16. annem bir süredir kalıcı kilo verme telkinlerini dinliyor.çok rahatladığını söylüyor,biz de farkediyoruz.21 gün sonrasını çok merak ediyorum. boşalıyorum

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂