Cumartesi , Haziran 19 2021

NE KADAR ÖMRÜNÜZ KALDIĞINI ÖLÇEN TEST!

Independent gazetesinin manşetten yer verdiği habere göre 400 sterlinlik yani yaklaşık 1000 liralık kan testi, ne kadar ömrünüz kaldığını söylüyor.

Ne kadar hızlıyaşlandığınızı tahmin ettiği söylenen kan testi, bu yılın sonlarına doğruİngiltere’de satışa sunulacak. BBC Türkçe’nin haberine göre, tartışmalı bulunan kan testi, her bireyin kromozomlarının uçlarında bulunan ve “telomer” denen hayati önemdeki parçayı ölçüyor.

Kan testini geliştiren bilimadamlarına göre telomerlerin uzunluğu ya da kısalığı, bir kişinin ne kadar hızlı yaşlandığının da en önemli ve en doğru göstergesi. Söz konusu bilimadamları, bunun kişinin biyolojik yaşının, kronolojik yaşından daha fazla olup olmadığını gösterdiğini savunuyor.

Uzmanlar bir kişinin kaç yıl, kaç ay ömrü kaldığını kesin olarak belirleyemeyeceklerinin altını çiziyor; ancak yapılan bir çokaraştırma, telomerleri normalden daha kısa olan kişilerin, telomerleri uzun olanlardan daha önce ölme olasılığı bulunduğuna işaret ediyor.

Independent gazetesi, tıp uzmanlarının telomer testinin önümüzdeki beş ila on yılda yaygınlaşmasını beklediklerini, ancak kimi bilimadamlarının, böyle bir testin daha güçlü bir etik denetime tabi olması gerektiğini de sorguladıklarını aktarıyor.

Kimi doktorlar, insanların gerçekte kaç yaşında olduklarını gösteren bir teste tepki gösterebileceklerine dikkat çekiyor.

Kimileri de böyle bir testin, sahte yaşam iksirlerinin önünü açmasından; yaşlanmayı geciktirdiği iddia edilen, ancak tıbben onaylanmamış uygulamaların satılmaya başlanmasından kaygılı.

Sabah

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

18 yorumlar

 1. Sizi kendinizden başka hiç kimse kurtaramaz. Kendi kendinize ışık olun. Buddha

 2. Gerçektende, erkekler için bulunmaz bir nibet.

 3. çoğu yerde okuduğuma göre bu yöntemle zayıflamanın daha kalıcı olduğunu okumuştum. bunun nedeni de bir kez bilinç altına konlandıktan sonra bilinçaltına yerleşmiş olması.

 4. Milyoner olmak bir çok kişinin hayali ; ama secret kitabındaki gibi doğadan beklemek, evrenden beklemek bana çok ters. İnsan beklediğini, istediğini Allah’tan ummalı, dilenmeli. Her şeyi yaratan ve sonsuz kudrete sahip olan Allah her dileğe cevap verir ve hepsini gerçekleştirecek güçtedir. Bence bilinçaltına bunu yerleştirmek gerekiyor ve bol bol şükretmek:)

 5. İnsanı şaşırtan şey, şu ağaçları görüp de daha çok şaşırmamamızdır. R. W. Emerson

 6. en büyük stres benim içn sınavlarda başarılı olazsam endişesi basari arkaplan

 7. Bağışıklık sistemi zayıf olanların bu telkini dinlemesinde fayda olduğunu düşünüyorum. Zihinsel yapılanlamalar sağlıklı bir bünyenin nasıl olacağına ilişkin kodları taşımaktadır. korkmazlar

 8. ellerinize sağlık çok teşekkür ederim. beyin ağrısı

 9. bilinçaltı tekniği ile sigarayı bırakan bir arkadaşım mevcut… bu konuda da her şey beyinde bitiyor.. haydar dumen

 10. john fhurman ın bütün kişisel gelişim kitaplarını okuyorum ama :d erteleme bulmaca

 11. Ben de cdlerden almak istiyorum ama cdler konusunu tam anlamadım,buradaki her başlık için ayrı cd mi var,çünkü sayfanızda onlarca başlık var.Toplam kaç cd ve nasıl temin edebilirim,gitti gidiyorda satış kapanmış kumar bağımlılığı

 12. çocukluğumdan beri gözlük kullanıyorum.miyop ve hipermetrop.ileri derecede.gözlükten kurtulmak isterim. boy uzatma egzersizleri

 13. ÜNSAL KILDIRAY

  benim için harika oldu. tam aradığım program. koitus nedir

 14. GÜLÜM NURGÜL

  tki edip etmeyeceğiyle ilgili şüphe taşıyorum. Telkinler herkeste etki gösteriyormu? Kesinlikle etki edeceği konusunda beni tatmin edici cevap verirseniz hemen sipariş vermek isterim. Hem de birden fazla ürünü. telkin ne demek

 15. İnsan saygıyı hakeden bir varlıktır.Kendine saygı duymamak yenilmesi gereken bir hastalıktır. korece sayılar

 16. işe yarayacak bir şeye benziyor milyoner olmayı kim istemez ki kendine güven

 17. C. Parkin kendi yazdigi kisisel gelisim kitabi s.ktir et’te “neyseniz o olun.kisisel gelismeye ya da ilerlemeye gerek yok” demis. İronik.. sırt ağrısı nasıl geçer

 18. Artık milenyumda başucu eğitim setleri diyebiliriz… bilinçaltı mesajları

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂