Pazar , Ağustos 30 2020

NASIRIN ÇÖZÜMÜ SOĞANDA!

Kuruyan, aşınmış ve yorgun ayaklara günlük bakım şart. Ayrıca nasır ve mantar bulunan ayakları bitkisel çözümlerle bu sorunlardan kurtarabilirsiniz. Doğal ürün uzmanı Volkan Kurt ayak sağlığının bitkisel çözümlerini anlatıyor.

Nasırın varlığı ve acısı insanı strese sokar.

Onun için de bazı önlemler var:

Soğan nasır için doğal ilaçlardan biridir. Önce 10 dakika sıcak suda ayağınızı bekletin. Bu işlemden sonra kağıt havlu ile iyice ıslaklığı kurulayın. Bir tencereye ilave ettiğiniz sirke içerisine bir soğan atın. Bu soğan özellikle kırmızı soğan olmalı. Kaynattığınız soğanı ezin ve nasırın üzerini kaplayın. O bölgeyi bir sargı bezi ile bağlayın. Nasır sökülene kadar, haftada iki kez bu uygulamayı yapın.

Ayrıca günümüzde artık bitki özlü kremler üretildi. Ayak için ‘dinlendirici ayak kremleri’ de çıktı. İçinde badem yağı, adaçayı ve biberiye gibi doğal bitkilerin ve gliserin ve mentol gibi maddelerin bulunduğu bu kremler kuruyan, aşınmış ve yorgun ayakların günlük bakımını sağlar. Bu krem yeni nasırların oluşumunu ve ayakların çatlamasını önlemeye de yardımcı olur. İçinde badem yağı ve gliserin olan kremler ise cildi yumuşatır ve nemlendirerek esnekliğini yeniden kazandırır. Adaçayı ve kekik yağını ayağınıza haftada bir veya iki kez sürebilirsiniz. Hoş olmayan kokuları önler bu tür doğal yağlar. Biberiye kremi ise dolaşımı hızlandırır.

ENGLİSH

Of human existence and suffering of Nasser puts stress.

For him, there are some precautions:

Onion is one of natural remedies for calluses. Wait 10 minutes before your feet in hot water then. After this process is wet dry thoroughly with paper towels. ‘re Added to a pot of vinegar into the onion at. These onions should be, especially red onions. Onion and butter when you boil your corn on the cover of the name. Connect with a bandage that area. Nasser until removed, the application, do this twice a week.

Also creams nowadays concise plants were produced. Foot on the ‘soothing foot cream at the output. In almond oil, natural herbs such as sage and rosemary, which contains substances such as menthol and glycerine, and the creams that dry, worn and tired feet provides daily care. This cream of the formation of new callus and feet also helps prevent cracking. Almond oil and glycerin in the creams soften and moisturize the skin will regain elasticity. Sage and thyme oil to your feet once or twice per week can take. Prevents unpleasant odors such natural oils. Rosemary cream accelerates the movement.

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

14 yorumlar

  1. söylenecek söz yok kendisine saygısı olmayan bir insanın başkasına saygısı hiç olmaz

  2. Keskin bıçak olmak için çok çekiç yemek gerekir. Türk Atasözü

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂