Perşembe , Ekim 29 2020

Mutluluk

Mutluluk Sözleri Mutluluk Mutluluk mutluluk sozleri 150x150Boş olma, anılar ve beklentiler kargaşası içinde olmama deneyimi. Hiçbir şey olma, hiçbir şey bilme, hiçbir şeye sahip olma. Sahip olmaya değer tek mutluluk budur. Gerçek mutluluk bir nedene dayanmaz ve bir uyarımın bulunmayışı ile de kaybolmaz. O kederin karşıtı değildir. O tüm keder ve ıstırabı da içerir. Zevk(haz),şeylere bağımlıdır, mutluluk ise değil. Mutlu olmak için şeylere ihtiyacımız olduğuna inandığımız sürece onların yokluğunun da bizi perişan edeceğine inanırız.

———————————————————–

mutluluk filmi Mutluluk Mutluluk mutluluk filmi 150x150Zihin kendisini daima inançlarına göre şekillendirir. İşte insanın mutluluğa itilme ihtiyacı içinde olmadığına tam tersine hazzın bir dikkat dağıtıcı, bir huzur kaçırıcı olduğuna , çünkü insanın mutlu olmak için bir şeylere sahip olması, bir şeyler yapması gerektiği yanlış inancını güçlendirdiğini, oysa durumun bunun tam tersi olduğuna, kendini ikna etmesinin önemi bundandır.. “Şimdi mutluyum” diyen insan, geçmiş ve gelecek iki keder arasındaki insandır. Bu mutluluk sadece acıdan kurtulmuşluğun heyecanıdır. Gerçek mutluluk ise “ben” ile hiç mi hiç meşgul olmayan bir mutluluktur.

MAHARAJ

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

13 yorumlar

  1. IQ bilinçaltı cdleriyle nasıl üste çıkar?Kaç puanlık bir çıkış olabilir. Rehber öğretmenim,hafif düzey engeli olan öğrencilere faydası olur mu?En kısa zamanda cevap verirseniz sevinirim.Teşekkürler.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂