Cumartesi , Temmuz 20 2019
Ana Sayfa / Network Marketing / Multi Level Marketing nedir?

Multi Level Marketing nedir?

multi level marketing

Multi Level Marketing; Çok katlı pazarlama, doğrudan satış işinin geliştirilmiş bir türüdür. Doğrudan satış, en malum tanımıyla bir mal ya da hizmetin, tüketicilere yüzyüze bir ilişkiyle ve ekseriyetle de evlerde, işyerlerinde ve perakende satış noktası sayılamayacak yerlerde, bir distribütör tarafından anlatılarak pazarlandığı bir satış yöntemidir. Çok katlı pazarlama ise, distribütörlerin, iki farklı faaliyetleri neticesinde kazanç elde edebildikleri bir doğrudan satış türüdür. Bunlardan birincisi, şahsi olarak yaptıkları satışlardan doğan getiri; %25 ila %50 oranında, diğeri de uygulanan tasarıya göre, ekiplerine kayıt ettikleri kişilerin ve sonra da bu kişilerin kayıt ettiklerinin satışlarından doğan kazanç. Bu nedenle çok katlı pazarlama, kişiye kendi bağımsız işini kurma ve geliştirme şansı sunmaktadır.

Network Marketing tam manasıyla bir ilişki pazarlamasıdır. Multi Level Marketing, çok katlı pazarlama, doğrudan satış, ilişki pazarlama ve Network Marketing gibi adlar alan bu sistem pazarlamanın ve franchise’nın gelişmiş türüdür. Network Marketing işinizi kurarken ve hayallerinize ulaşmaya çalışırken size yardım eden birilerinin olması, müşteri oluşturmanızı ve ürünlerinizi tavsiye etmenizi sağlayan bir pazarlama planıdır. Network Marketing daha keşfedilmemiş ve tamamiyle satışla alakalı geleceğin mesleği ve pazarlama sistemidir. Bu iş bugüne kadar binlerce insana küçük yatırımlar yaparak, azim ve sabırla çalışarak satış işinde şaşırtıcı gelirlere, yüksek kariyerlere ve şahsi özgürlüğe giden kapılar aralama olanağı sağlamıştır. Eğitim, mesleksel muvaffakiyet ve herhangi bir diploma gerektirmemesine karşın Network Marketing işinizde temel eğitim ve en ehemmiyetlisi yaptığınız işle alakalı (ürün, pazarlama planı, diğer firmalar ile ilgili bilgi…) temel bilgilere sahip olmalısınız. Açıkçası bu işin gerektirdiği bir takım temel kaideleri bilmeniz, bu işteki muvaffakiyetinizi de etkileyen en önemli noktalardan biri olacaktır. Network Marketing işi diğer tüm işlerden farklı olarak dev yatırım bütçeleri ve yüksek fiyatlı büro veya iş yeri gerektirmeyen bir iştir. Bütün dünyada bu şekilde çalışan milyonlarca insan, aylık binlerce dolar gelir elde etmektedir.

MultiLevelMarketingMulti Level MarketingMulti Level MarketingMultiLevelMarketing

Şimdi Değişme Zamanı

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

6 yorumlar

  1. Bir gün ressamlar Türk’ün simasını kaybederlerse yıldırımı alsınlar yapıversinler. Mustafa Kemal ATATÜRK

  2. Kendini yönet, dünyayı yönetecek gücü bulabilirsin. Platon

  3. Dünyayı değiştiremiyorsan, dünyanı değiştirirsin. Hepsi bu. Stefan Zweig

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂
Powered by