MÜKEMMEL BURUN NEDİR?

Bir kişinin yüzüne baktığınızda “Burnu estetik mi?” diyorsanız ya da Kuzey Avrupa ülkelerinin insanlarındaki küçük burunları, ülkemizdeki insanların yüzünde görüyorsanız, bu ameliyatlar başarılı değildir.

Estetik cerrahide cerrah, aklındaki güzeli hastasına uygular. Bu özelliği ile estetik cerrahi, diğer cerrahi branşlardan ayrılır ve onu bir sanat yapar. İyi estetik cerrah olmak için becerikli olmak yetmez, gözün de iyi olması gerekir.

“Doğal bir burunda var olan iki paralel ışığı, estetik operasyonla elde etmeye çalışıyoruz.” Op.Dr.Barış Çakar

Beslenme düzeninde, modada, tüm yaşam alanlarımızda olduğu gibi estetik cerrahi trendlerinde de doğala dönüş var ve olması gereken de bu… Elmacık kemikleri, çene kemikleri, alın kemiği iri olan bir kişinin yüzüne Rus ırkına uygun bir burun yapılırsa; burun, yüzün ortasına sonradan eklenmiş gibi durabilir. Hastanın yüz yapısı operasyon planlanmasında esas alınmalıdır.

Doğru burun estetiği için:
· Burun ucu simetrik, aynı yükseklikte iki tepecikten oluşmalıdır. Sivri bir burun ucu doğal görünmez.
· Burun ucunu oluşturan kıkırdakların kenarları, burnun alt kısmında belli belirsiz görünmelidir.
· Burun ucu burnun genelinden kopup ayrı bir parça gibi görünmemelidir.

Burnumuzun ucundaki iki ışık!
“Burun ucunun yüksekliği az ise burnu yükseltmek için ucuna kıkırdaklar koyuyoruz. Şimdiye kadar yapılan yöntemde sadece bir kıkırdak kullanılıyordu. Kıkırdak tek parça olarak kullanıldığında burnun ucunda bir tane ışık parlaması görünür. Bu, burnun ucuna daha yuvarlak bir görünüm verir ve doğal durmaz. Doğal bir burun ucunda iki küçük çıkıntı olmalıdır. Estetik operasyon sırasında burundan çıkan kıkırdakları, burun ucundaki bu iki küçük çıkıntıyı oluşturmak için kullanıyoruz. Biz bu yönteme “Burun Ucu Şapka Greftleri” diyoruz.”

Bu 1-2 mm’lik kıkırdaklar, burnun içinden alınıyor ve aynı bir heykel gibi şekillendiriliyor.

Gözümüz gölgeleri görür
Bizim gözümüz gölgeleri görür. Burun yüzümüzdeki en çıkıntılı organ olduğu için yüzün görünümünü ve güzelliğini en çok etkileyen organdır. Burun, çıkıntısının fazlalığı nedeniyle yüzümüzde fazlaca gölge oluşturur. Bu gölgeler ve ışıklar yüz güzelliğimizi de belirler

Mükemmel burun nedir?
“Güzel bir kadının heykelini yaparken birden karşıma çıkan vücut figürünü anlatacağım. Hemen yanınızdaki kişiye bakın ve gözlerinizi kısarak, yüzünde yansıyan ışığa odaklanın. Kaşlarının ortasında bir insan kafası yerleştirin, kaşlar kollar olsun; kişinin kendi vücudunun yüzüne sarıldığını fark edin. Burun ortası bu vücut figürünün belini, burun ucu da kalçasını oluştursun. Aslında “uzatılmış dorsal estetik çizgilerden” bahsediyorum. “Dorsal estetik çizgilerin” simetrik olması bizim için önemli ancak kadın erkek burunları arasındaki fark için bize yardım edebilir.

Teorim şu: kollarını yana açmış güzel bir kadının kollarından kalçasına kadar olan o zarif kadın hatlarının aynısı burunda da olmalı.”

Erkek burnu yapıyorsak, erkek vücudunu taklit ederek bel kalınlığı ile kalça kalınlığı birbirine yakın olmalı.

Tom Cruise nin büyük kemerli burnu neden yakışıklı olmasına engel değildir? Dikkatli bakın ve burnundaki erkek figürünün sırt kaslarını fark edin.

Kemerli ve ucu sarkık burunlu bir kadın nasıl olurda ameliyattan sonra 5 yaş gençleşirdi. Belki bu kadının burnu yaşlı bir kadın vücudu çiziyordu, Kamburu çıkmış, kalçası aşağıya sarkmış, kalçası düzleşmiş, beli kalınlaşmış. Ben burun ameliyatı ile daha genç bir kadın figürü oluşturduğum için kadın gençleşmiş olabilirdi.

Peki, biz estetik cerrahlar burun ameliyatında vücut hatlarını ameliyat edersek nasıl olur sizce..?

OP. DR. BARIŞ ÇAKIR
Estetik, Plastik Ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

8 yorumlar

  1. her yolu deneyip başarılı olamayanların denemesi gerek. bir insan değerinde bence bu.

  2. mutlu bir evlilik için faydalı olacaktır diye düşünüyorum.. kizlar nasil erkeklerden hoslanir

  3. Sonuçda 21 gün bir cd’ye kanalize olmak adına birini seçmeliyim.. kız arkadaşı

  4. HİDAYET PEKİN

    Bir günde birkaç defa dinlemek 21 günlük sürecin azalmasını sağlar mı? (En kısa sürede sonuç almak istiyorum da.) telkinmp3

  5. Size sormak istediğim.. 35 sene öncesinde ana dilim gibi bildiğim Almanca’yı kullanmadığım için hatırlamıyorum.. kızlarla

  6. hiç uzmana gitmedim ama bende dikkat eksikliği olduğunun farkındayım.psikolog falan bana göre değil.21 günde bu işide çözerim umarım. hollandaca öğrenmek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂