Cumartesi , Mayıs 1 2021

MUCİZE HAYATLAR..

İngiltere’nin Shropshire kasabasında 3 bin metre yükseklikten paraşütle atlayan 40 yaşındaki Paul Lewis, yere çakıldı. Ancak şanslı adam, uçak hangarının çatısına düştü. Lewis, yedek paraşütünün de çatıdaki civatalara takılması ile yaklaşık 15 metre yükselikten yere düşme tehlikesinden de kurtuldu. Böylece Lewis olaydan yara almadan kurtuldu.

OKYONUSTA 13 SAAT…

Hint Okyanusu’ndaki Komor adaları yakınında düşen Yemen uçağından kurtulan tek kişi olan 14 yaşındaki Bahia Bakari, denizde uçak enkazından parçalara 13 saat süreyle tutunarak hayatta kalmayı başarmıştı.

ÜSTÜNE DÜŞEN VALİZ DONMAKTAN KURTARDI

Panama’da üç kişiye mezar olan uçaktan canlı çıkan tek kişi 13 yaşındaki İngiliz Francesca Lewis hayatını üstüne düşen valize borçlu. Genç kızı üzerine düşen valiz ve içindekiler sayesinde soğukta donmadan 2.5 gün kurtarma ekiplerini bekleyebildi.

400 METREDEN DÜŞTÜ

Nisan 1977′de ABD, Alaska, Valdez’deki World Extreme Skiing Championship’te Bridget Medat yaklaşık 400 metre dikey yükseklikten düştü.

Yalnızca birkaç ezik ve beyin sarsıntısıyla kurtuldu.
Çok az hayatta kalma hikayesi Juliane Koepcke’ninkinden daha şaşırtıcıdır. 1971′de Noel arifesinde yıldırım çarpması düşün Lansa Flight 508′in 92 yolcusundan hayatta kalan tek kişiydi.
TİTANİK’TEN KURTULAN EN GENÇ YOLCU… 

Titanik denize inerken 69 günlük olan Millvina Dean, anne babası ve kendisinden 18 ay büyük ağabeyiyle gemideydi. 14 Nisan 1912′de gemi batarken annesi ve ağabeyiyle birlikte hayattaydı fakat babası boğulmuştu.

Yerçekimine dayanma rekoru… Yarış pilotu David Purley saatteki hızının 173 km’den 0′a inmesi 66 cm’lik bir mesafede gerçekleşince yüksek bir basınca maruz kaldı.İngiltere Northamptonshire, Sivertone Yarış pistinde 13 Temmuz 1977′de meydana gelen kazada Purley, 179.8 g basınca ayrıca 29 kırık, 3 çıkık ve kalbinin 6 kez durmasına rağmen hayatta kalmayı başardı.

26 Ocak 1972′de Vesne Vulovic hosteslik yaptığı DC-9 yaklaşık 10 bin 160 metreden aşağı düşmeye başladı.

Kuyruk bölümünde olması Vulovic’in hayatını kaybetmeden Çek Cumhuriyeti’ne düşmesini sağladı. Bir çok kemiği kırılan Vulovic 27 gün komada kaldıktan ve 16 ay tedavi gördükten sonra taburcu edildi.
AND DAĞLARINA ÇAKILAN UÇAK VE YAŞANAN TRAJEDİ…  

Filmlere dahi konu olan And Dağları uçak kazası, havacılık tarihinde hiç bir zaman unutulmadı. 13 Ekim 1972′de 45 kişiyi taşıyan uçak And Dağları’na çarpıp düşmüş, hayatta kalan 16 kişi ancak 23 Aralık 1972 günü kazanın üzerinden iki aydan uzun bir süre geçtikten sonra kurtarılabilmiştir.
Kazadan sağ olarak kurtulan Nando Parrado’nun yaptığı açıklamalar ise tüm dünyayı şoka soktu. Parado’nun anlattıkları göre günler geçtikçe kazazedeler kendilerini zor bir karar aşamasında bulurlar: Ya ölen arkadaşlarını yiyecek ya da açlıktan ölerek onlara katılacaklardır. “Dağ başında bu şekilde 72 gün geçti. İyice umutsuzluğa kapılınca, bir çorabın içine etleri doldurarak, takım arkadaşım Roberto Canessa ile yardım bulmak için yola koyulduk. 10 günde 112 kilometre gidip kurtulduk.”

YILDIRIM ÇARPMASINDAN EN ÇOK KURTULAN KİŞİ…  

Yedi kez yıldırım çapran ve hayatta kalabilen tek kişi bir orman korucusu “paratoner insan” Roy C Sullivan. Roy yıldırım çarpmaları yüzünden, büyük ayak parmağının tırnağını, kaşlarını kaybetti. Sol omzu yandı. Saçları tutuştu. Ayakları yandı. Sağ ayak bileği sakatlandı. Göğüs ve midesi yandı.
Sullivan 1993′te öldü. Yıldırım nedeniyle değil, aşk hayatındaki bir reddi kaldıramayarak kendi elleriyle yaşamına son verdi.

KALBİ VÜCUDUNUN DIŞINDAYKEN… 

Christopher Wall kalbin göğüs boşluğunda bulunmaması durumunda en uzun süre hayatta kalan kişi…

EN FAZLA SUİKAST GİRİŞİMİNDEN KURTULMA…  

2006′da Fabian Escalante, Küba lideri Fidel Castro’ya karşı 638 suikast girişiminde bulunulduğunu açıkladı.

ARABA KAZASINDAN KURTULAN EN GENÇ YOLCU…  

25 Şubat 1999′da Arjantin Misiones’den Virginia Rivero işten evine dönmüş ve otostopla hastaneye gidebilmek için yakındaki bir yola çıkmıştı. İki kişi onu arabalarına aldı, fakat doğumuna o kadar az kalmıştı ki arabaya bindikten kısa bir süre sonra bir kız çocuğu dünyaya getirdi. Rivero adamlara ikinci bir bebeği daha olacağını söylediği sırada sürücü öndeki araca çarptı. Rivero ve küçük kızı ufak sıyrıklarla arabanın arka kapısından çıkabildi ve bir arabayı daha durdururak hastaneye gitmeyi başartı. Burada bir erkek bebek daha dünyaya getirdi.

EN UZUN KARDİYAK ARREST 

Balıkçı Jan Egil Refsdahl 7 Aralık 1987′de Bergen, Norveç’in buzlu sularına düştü ve dört saatlik bir kardiyak arrest yaşandı. Yakındaki hastaneye götürüldüğünde vücut sıcaklığı 24 dereceye düşmüş ve kalbi durmuştu. İleriki zamanlarda tamamen iyileşti.

DENİZDE BİR KAYIK İÇİNDE…  

Bir okyanus kayığında toplamda en fazla zaman geçirme rekoru 940 gün ile Peter Bird’e ait. 1974′ten 1996′ya Atlantik’i, Pasifik’i geçişlerinde toplam 34 bin 325 km yol katetti.

EN YÜKSEK ORANDA YANIKLA YAŞAYAN KİŞİ 

David Chapman vucudunun yüzde 90′ı yanmasına rağmen yaşayabilen ilk kişi oldu. 2 Temmuz 1996′da bir benzin deposunun patlaması ve vücudunun tamamen petrole bulanması sonucu ingiltere, Essex’deki St. Andrew’s Hastanesi’ne kaldırılan Chapman’ın ölü derisini ayırmak için cerrahlar 36 saat harcadı. 16 yaşındaki genç, dokuz ay deri nakli tedavisi gördükten sonra uzman tedavisi için ABD, Teksas’a uçtu.

İDAMDAN KURTULMA 

26 Eylül 1803′de Joseph Samuel cinayetten dolayı idam cezasına çarptırılmış fakat ilk üç denemede ip koptu. İkinci denemede ip gerildi ve kurbanın ayakları yere değdi. Üçünçü denemede de ip koptu ve Samuel’in cezası ertelendi.

NABIZ ATMADAN 

Şimdiye kadar nabiz atmadan en uzun süre hayatta kalabilme rekoru üç gün. Julie Mills ciddi kalp problemleri ve viral kalp kası iltihabından dolayı ölümle burun buruna gelmişti. 14 Ağustos 1998′de İngiltere Oxford John Radcliffe Hospital’dan kalp cerrahları, kalbinin toparlandığı bir hafta boyunca kalp pompasıyla Julie’yi destekledi.

SAĞ KALINAN EN HIZLI MOTOSİKLET KAZASI…  

ABD Californiya’da El Mirage Dry Lake’de 12 Temmuz 1998′de, zamana karşı yarışanlar sırasında Ron Cook 1.325 cc Kawasaki ile saatte 322 km hızla kaza yaptı.

ENGLİSH

SECRET LİFE

In the town of Shropshire, England parachute from a height of 3 thousand meters the 40-year-old Paul Lewis, crashed down. However, lucky man, fell on the roof of the aircraft hangar. Lewis, spare parachute from the roof to be installed in the civatalara approximately 15 meters from the danger of falling down yükselikten survived. Thus, Lewis survived without injury from the incident

 13 HOURS İN OCEAN

Falling near the Indian Ocean islands of Comoros in Yemen is the only one to escape from the aircraft a 14-year-old Bahia Bakari, pieces of wreckage in the sea air for a period of 13 hours had managed to survive the hold.

SAVE added to the Suitcase

Three people in Panama to the grave the only people who live off the plane in 13 years to life on the British Francesca Lewis owes to baggage falling. Young girl with incumbent baggage and its contents from freezing in the cold waiting for the rescue team was able 2.5 days.

From 400 METERS

April 1977, the United States, Alaska, approximately 400 meters Valdez’deki World Extreme Skiing Championship’te Bridget Medat dropped vertically from a height.

Escaped with only a few losers and brain concussion.
Little more surprising is the survival story of Juliane Koepcke’ninkinden. Lightning strike on the eve of Christmas 1971, thinking La Dense Flight was the only one surviving from 508’in 92 passengers.

MOST YOUNG PERSON …
When you launch the 69-day Titanic Millvina Dean, the mother of his father and his elder brother by 18 months the ship was. In 1912 the ship is sinking, and April 14 when his mother was alive along with his brother but his father had drowned.

Gravity endurance record … Racing driver David Purley clock speed of 173 km from 66 cm to 0 in the place at a distance when exposed to a high pressure kaldı.İngiltere Northamptonshire, Sivertone racetrack July 13, 1977 collision in Purley, 179.8 g of pressure also 29 fractures, 3 dislocations and the heart to stop 6 times but was able to survive.

Hosteslik that DC-January 26, 1972 Vesne Vulovic approximately 9 to 10 thousand 160 meters below the fall began.

Be in the tail section, died from Vulovic’in led to the fall in the Czech Republic. A lot of broken bones remain in a coma 27 days after Vulovic and 16 months after treatment was discharged.
AND MOUNTAIN AIRCRAFT AND the tragedy

Even with that film about Andes plane crash, aviation history never been forgotten. The plane carrying 45 people to October 13, 1972 hit-and-fallen And Mountains, the surviving 16 people on December 23, 1972, but won over a long period of two months after the rescue.
Accident his right as a surviving description Nando Parrado’nun shocked the entire world has. Over the last survivor told Parado’nun by themselves will find a difficult decision: either food or starve to death their friends will join them. “Mountain at 72 days passed in this way. Thoroughly despair, fill a sock into the meats, my teammates to get help with Roberto Canessa puts. 112 kilometers in 10 days to go and we’ve survived. ” 

SHOCK PEOPLE …

Lightning seven times and survived the only person shabrack a forest guard “human lightning rod” Roy C Sullivan. Roy lightning strikes because of the big toe nail, the brow has lost. Left shoulder burned. Hair was holding. Legs burned. The right ankle was injured. Chest and stomach burned.
Sullivan died in 1993. Not because of lightning, a denial of love life put an end to life with his own hands could not remove.

FOREIGN BODY heart …

Christopher Wall located in the chest cavity of the heart in the absence longest-surviving person … 

the assassination attempt …

2006, Fabian Escalante, Cuban leader Fidel Castro assassination attempt against the 638 was announced.

YOUNG PASSENGER CAR ACCIDENT from …

From work in 1999, Argentina Rivero Misiones’den Virginia February 25 had returned to his home and go to the hospital to hitchhike to a nearby road is so. Two people took him to the car, but at birth he remained until shortly after that you get in the car gave birth to a daughter. A second man would be more Rivero said the baby while the driver of the vehicle in front was hit. Rivero and the little girl could leave the back door of the car with minor abrasions and a car to go to the hospital başartı more durdururak. Here a man brought the world the baby.

EN LONG CARDIAC ARREST

1987 Jan Egil fishermen Refsdahl December 7 Bergen, Norway fell to the ice water and four hours of a cardiac arrest occurred. Taken to a nearby hospital when body temperature fell to 24 degrees and his heart had stopped. Later times completely healed.

AT SEA IN THE sandals

Spent most time in an ocean kayak for a total of 940 days with Peter Bird’e the record. 1974, 1996, the Atlantic, Pacific in the transition of 34 thousand 325 km road has come.

PEOPLE LIVING with the BURN THE HIGHEST RATE

Although 90 per cent can live side vucudunun David Chapman was the first. In 1996, a fuel tank explosion of July 2 and the body completely as a result of oil finds in Britain, Essex’deki St. Andrew’s Hospital removed the dead skin to separate Chapman surgeons spent 36 hours. 16 years young, nine months after being treated by skin-grafting for the treatment of specialist U.S., Texas flew.

From the death of

Samuel murder due to the September 26 1803’de Joseph was sentenced to death, but the rope broke the first three in the experiment. Second trial and the victim’s legs were stretched the rope to touch the ground. The rope broke, and Samuel’s penalty in the third experiment was postponed.

Pulse from AT

So far, the longest period of survival without pulse at a record three days. Julie Mills of serious heart problems and inflammation of the heart muscle due to viral in peril of death had come. In 1998, Britain Oxford John Radcliffe Hospital August 14 heart surgeons, heart pumping for a week with a heart that Julie’s recovery has supported.

The FASTEST MOTORCYCLE RIGHT STAY KAZ Box …

El Mirage Dry Lake Californiya’da in 1998 in the United States July 12, during a race against time with Ron Cook 1325 cc Kawasaki 322 km per hour was rapidly accident.

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

15 yorumlar

  1. Bende de “iş yaşamında başarı” adlı cd vardı, çok faydası oldu, teşekkürler

  2. bende bağlanma konusunda zorluk çekiyorum güzel bir ürüne benziyor

  3. defalarca bıraktım yeniden başladım.son çare bu cd kesinlikle denemeliyim

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂