MORALİ BOZUK VE CANI SIKKIN OLANLAR İÇİN…

Sıkıntıdan Patlamak Üzereyken

Öyle günler olurki “keşke hiç yaşamasaydım” diye düşünürüz. Böyle bir durumda size önereceğimiz tekniğin çok işe yaradığını göreceksiniz. Kalp, vücudunuzun ritmini koruyan bir organdır. O sakin olduğunda vücudunuz ve aklınız sakinleşir. Önereceğimiz bu aktivite sadece bir dakikanızı alacak:
• Elinizi sol tarafına koyun ve üç nefes alın.
• Yorgunluğu üzerinizden atmak için birini düşünün,
• Dağıtabilmek için 10 dakikalık bir yürüyüşe çıkın. Bu, kalp atış hızınızı ve sorunlarınızı açık
bir düşünebileceksiniz.

Biri Sizi Üzdüğünde

Kendinizi iyi ifade edemediğinizde kötü bir ruh hali içine girersiniz. Biri sizi deniyor. Önce pozitif bir şey söyleyin, ardından üzüldüğünüzü belirtin ve konuşmanızı pozitif herhangi bir şeyle sonlandırın. Sizi üzen patronunuz olduğunda bunu uygulayamayabilirsiniz. Böyle bir durumda sinirinizi bozan şeyi bir arkadaşınıza ya da yakınınıza anlatın. Kendinizi ne kadar iyi hissedeceğinize şaşıracaksınız.

Gün Boyunca Kötü Bir Ruh Hali İçinde Olduğunuzda

Bir şey ya da biri sinirinize dokunduğunda bütün gününüz rezil olabilir. Sonrasında ise istemeden de olsa çevrenizdeki başka insanlara kötü davranmaya ve onları kırmaya başlayabilirsiniz, işte böyle durumlarda aşağıdakileri yapmayı deneyin:
• Durumu puanlayın.
• “Daha farklı davranabilmeniz mümkün olur muydu” diye düşünün.
• Durumu iyi bir hale getirebileceğinizi düşünün. Arkasından da yaşananların bir tekrarlanmaması için olayları tartın.
• Duygularınızı kontrol etmeyi öğrenin.

Bunaldığınızda

Konuşmayın, parmak uçlarınızı kullanın. Parmak uçlarınızla küçük darbeler gerçekleştirmeniz vücudunuzdaki enerji akışını dengeler. Uzmanlar bu tekniğe duygusal akupunktur adını veriyorlar. Gözlerinizin üzerine orta parmağınızın ucuyla hafifçe 5 kez vurun. Sonrasında köprücük kemiği ile kaburganızın birleştiği yerlere aynı vuruşları tekrarlayın. İşlemi göğüs kafesiniz ile tamamlayın. Bu enerji noktalarına parmak uçlarınızla masaj yapmak sizi rahatlatacaktır.

Kafanızdaki Düşünceler Yüzünden Uyuyamadığınızda

Yatakta dönüp durmak yerine sırt üstü pozisyona gelin, çenenizi gövdenizle aynı hizaya getirip tavana bakın. Bacaklarınızı iyice gerin ve kollarınızı düzgünce vücudunuzun yanına koyun. Parmak uçlarınızdan başlayarak vücudunuzun her noktasını hissetmeye çalışın. Vücudunuzdaki tüm kasları rahatlatırken düzenli bir şekilde nefes almaya çalışın. Gözlerinizi kapatın, bu arada dişlerinizi sıkmamaya dikkat edin. 10 defa derin nefes alıp verin. Bu şekilde önce vücudunuza sonra nefesinize odaklanarak zihninizi boşaltmanız mümkün.

ENGLİSH

When you DEFORMİTY

So days olurki “I wish to not live at all,” he’ll think. In such a case, we will recommend you will see useful technique. Heart, is an organ that protects your body’s rhythms. He is calm and your body, your mind becomes calm. Only take a minute we will recommend this activity:
• Put your hands on your left side and three breathe.
• Fatigue is one to consider at your over,
• Distributed to 10 minute walk to the exit. This problem, open your heart rate
be able to think about that.

Someone has upset you

A bad mood can not express yourself well will be entering into. Someone called you. First, say something positive, then the symptoms, and were upset with anything positive to talk to end. May not be able to apply this to your boss when you bother. In such a case, your nerves to a friend or a close parasitic something to tell you. You’ll be surprised how much better you will feel yourself.

When you are in a mood bad days

Something or someone touched your nerves all day when you can humiliate. Then, even if only unintentionally mistreat other people in your environment and you can start to break them, there we try to do the following circumstances:
• the status points.
• “Did It will be able to behave differently,” he’s thinking.
• Think you can make a better presence. For a review of the events being experienced in the back of the weigh.
• Learn to control your emotions.

When you suffocate

Do not talk, Use fingertips. Fingertip with the flow of energy in your body to take blows on small balances. Experts give the name of this technique, emotional acupuncture. Lightly with your middle finger on the tip of your eyes shoot 5 times. Your collarbone and ribs after the merger where repeat the same stroke. Complete the process with your chest. Rub with fingertips to the point that energy will relax you.

Thoughts on your head because you can not sleep

Instead of standing back in bed and come back to the top position, your chin level with your body to see the ceiling. Stretch your legs thoroughly and put your arms on the side of your body smoothly. Starting point from your fingertips to feel your body, try here. Relax all the muscles of your body on a regular basis when taking a breath, try to. Close your eyes, in the meantime to make sure your teeth often. Take deep breaths and give 10 times. In this way, before your body by focusing on your breath then able to empty your mind.

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

10 yorumlar

  1. Ben de, neden zengin olamıyorum, diye düşünüp duruyordum. Meğer, sorun bilinçaltımdaymış…

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂
Powered by