MİDE BULANDIRAN SAĞLIK MUCİZESİ HAYVANLAR…


Doğa bazen mide bulandırıcı olabiliyor. Garip böcekler ve canlılarla dolu doğada, tuhaf olarak nitelendirilebilecek canlıların bir kısmı insan sağlığını ve yaşamını olumlu yönde etkiliyor. İşte insan yaşamına katkısı olan ama bir o kadar da mide bulandıran canlılar.

Su aygırı teri

Su aygırları hayvanlar aleminin büyük, yağlı ve güneş yanığı olmayacak kadar şanslı hayvanlarıdır. Fazlasıyla yer kaplamaları, bir adamı çiğneyerek küçücük parçalara ayırabilme özelliklerine sahip olmaları yanında bu hayvanları inceleyen bilim adamlarının dikkatini ilk çeken başka bir şey var: O da terlemeleri!

Yapılan araştırmalar sonucunda kırmızı ve ağdalı olan terlerinin, yüksek faktörlü güneş koruyucusu olduğu ortaya çıktı. Su aygırının teri içindeki kimyasal, mikroskopik yapılar ışık moleküllerini kırıp dağıtıyor. Antiseptik özelliğe sahip olan bu keşif kozmetik dünyasının mucizelerinden biri olarak görülüyor.

Kurtçuklar

Hayatlarının tek anlamının sineğe dönüşmek olduğu, böcek aleminin bu itici canlılarının en ilginç özelliklerinden biri antibakteriyel sabunda kullanılıyor olmaları! Ölü deriyi de yalayıp yutmalarından dolayı kurtçuklar, ölümcül yaralardan kangrene kadar birçok konuda insanlara yardımcı olabilmektedir.

Modern antibiyotiklerin gelişiyle ‘Kurtçuk terapisi’ kullanımı azalsa da tam anlamıyla rafa kaldırılmamıştır. Mutasyona uğrayarak dayanıklılığı bir hayli artan bakterilere cevap veremeyen modern ilaçlar yerini kurtçuk terapisine bırakmaktadır.

Sülük

Eskiden hekimler sülükleri ateşten alerjiye kadar çok geniş bir yelpazede kullanıyorlardı. Antik Yunan inanışına göre insan vücudu kan, lenf, siyah safra ve sarı safra şeklinde dört salgıdan oluşuyordu ve bir tanesinin diğerlerinden fazla olması hastalığa neden oluyordu. Kanlanmış gözlerin nedeni uykusuzluk ya da fazla alkol değil de, kişinin çok fazla kanı olmasından kaynaklanıyordu ve sülük ile bu fazla kanı alıyordu.

Yapılan son araştırmalara göre sülük salyası, antibiyotik ve uyuşturucu özellikte yararlı enzimler içeriyor ve pıhtılaşmayı engelleyen özelliğiyle kalp krizlerini ve felci engelliyor.

Kara böcek zehiri

Kendi dışındaki diğer böcekleri katlederken, atları da zehiriyle öldürebiliyor. Salgıladığı ‘kantaridin’ adındaki toksini aslında sadece erkek cinsleri salgılıyor ama bu toksin çiftleşirlerken dişilere geçiyor.

Salgıladığı zehirli toksinler insanları öldürmeye yeterli olmamasına rağmen acıya sebebiyet verir. Belli dönemlerde romatizma, iktidarsızlık ve Gut hastalığının tedavisinde kullanılmıştır. Kuduz böceğinden yapılan ilaçta bu salgı kullanılır. Yapılan son araştırmalara göre ‘kantaridin’ , dövme silme işlemlerinde, siğillerin iyileşmesinde ve kanser hücrelerinin üremesini durdurmada kullanılabiliyor.

Karides kabukları

Lezzetiyle bildiğimiz karidesin kabukları dahil her şeyini tüketebileceğinizi biliyor muydunuz? Ordudaki bilim adamları karides kabuklarıyla insanların hayatlarını kurtarmanın yollunu buldular. Mucizevi buluşlarıyla en büyük atardamar kanamalarını bir ile beş dakika arasında durdurma yoluyla, çok ciddi kanamaları bile mükemmel bir başarıyla kontrol altına alabiliyorlar.

Amerikan hükümeti, bu yöntem ile ölümleri yüzde 20 ve 30 oranında azaltabileceğine ve orduyu rahatlatabileceğine inanıyor.

Kancalı kurtlar

İnsan vücudu içinde hızlıca üreyerek insanları çıldırtan bu canlılar, yolunu bulduktan sonra vücuttaki tüm değerli besleyici maddeleri emerek ishalden bağırsaklarda kan kayıplarına kadar bir sürü hastalığa neden oluyor.
Bu kurtçuklar Üçüncü Dünya Ülkeleri’nde büyük korku saçarken, gelişmiş ülkelere önemli yararlar sağlayabilir.
Professor David Pritchard ve çalışma arkadaşlarına göre kancalı kurt enfeksiyonu, en etkili alerji tedavi yöntemi olabiliyor.

Kancalı kurtlar bağırsakları koruyabilmek için vücudun bağışıklık sisteminin harekete geçmesine yardımcı oluyor. Yüksek seviyede saldırı gücüyle vücudun geri kalan bağışıklık sisteminin fazla çalışmasını engelliyor. Böylelikle vücudun alerjik bir tepki vermesini engelliyor.

ENGLİSH

The medical miracle of the animal’s stomach
Nature can be sickening sometimes. Full of strange insects and live in nature, can be described as strange a part of human health and live life in a positive affect. That has contributed to human life but a life that is so sick.

Ter of the water horse

Water and animals of the horse, animal fat and are lucky enough to have sunburn. Much space, a man in contravention of features have to break into small parts as well as scientists who examined the animals for the first draw attention to another thing: He said to sweat!

As a result of research of the red and heavy with sweat, with a high factor sun appeared to be protective. Ter of water in the horse chemical, microscopic structure of the molecules to break the light is distributed. Which has antiseptic properties of this discovery is considered as a miracle of cosmetic world.

The worms

To fly into one of life’s meaning, where the most interesting features live insect aleminin driving one of these antibacterial soaps are used in! Due to devour the dead worm in the skin and in many fatal wounds to the gangrene may be helping people.

With the development of modern antibiotics’ Worms therapy ‘, but also reduce the use of the rack is full. Suffered a great deal of resistance mutations in bacteria growing in modern medicine can not respond to let the maggot therapy.

Leech

Until the past, doctors leech and a wide range of allergies from the fire were used. According to the ancient Greek belief in the human body blood, lymph, black bile and yellow bile secretion in the form of four more than the other and one that was causing the illness was. Cause insomnia or more of blood alcohol was not observed, the person was caused by too much blood and become more convinced that this was a leech.

According to recent research in leech saliva, enzymes, antibiotics and drugs, has useful properties and prevent blood clot facilitate feature prevents heart attacks and paralysis. 

Black pesticide

Slaughtering other insects outside your own, you can die at the poison. Secrete the ‘kantaridin’ name of the toxin is in fact only men, but this toxin secreted mating types when she goes to.

People to kill the poisonous toxins secreted Although it is not enough to cause pain. Certain periods rheumatism, impotence, and is used in the treatment of diseases Gut. The drug is used in the secretion of mad insect. According to recent research ‘kantaridin’, forged in the deletion process, warts and cancer of the cells produced by iyileşmesinde can be used to stop.

Shrimp shells

Including the shell of the shrimp flavor we know Did you know you can eat everything? Army scientists in the lives of people with shrimp shells were found way to recover. To meet with the greatest miracle of five minutes in an artery to stop bleeding through, a great success even with the very serious bleeding under control can take.

American government, with this method at a rate of 30 deaths and 20 per cent reduction and the army believes relief.

Hook worm

Produced within the human body quickly infuriating the people that live and find a way after all the valuable nutrients in the body to absorb a lot of diarrhea to loss of blood from the intestine to cause disease.
Third World countries fear the worm in this great hair, you may provide significant benefits to developed countries.
According to Professor David Pritchard and colleagues hook worm infection, allergy treatment method can be most effective.

To protect the intestinal worm hook body’s immune system is helping to take action. High-level power attacks the body’s immune system more than the rest of the operation is blocking. Thus, preventing the body’s allergic reaction to give.

 

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

16 yorumlar

 1. Hafif dertler konuşur, büyük dertlerin sesi çıkmaz. Seneca

 2. Utangaç olmak bazılarına göre hoş bir duygu ama sevmeyenler içinde çare burada

 3. buna benzer cok dinledim kendimde ki değişime ayret ettim herkese tavsiye ederim.

 4. Bir düşüm var. (I have a dream) Martin Luther King

 5. Mükemmelliğe, eklenecek bir şey kalmadığında değil, çıkarılacak bir şey bulunamadığında ulaşılır. Antoine de Saint-Exupéry

 6. Kilo sorunu olan birçok tanıdığım var. Onlara bu mp3′ü ve siteyi tavsiye edeceğim.

 7. sivilceler kotu durumdaysa ınsanı strese sokabilir hatta özgüvenini kırabilir. bilinç altı teknikleriyle çözülebilirmi bu hormonal dengesizlik ? arka plan müziği

 8. bence bankalar bunu kredi almak isteyen kişilere kredi verirken satmalı, harika bir işlevi olur bence… yaşlanma programı indir

 9. ingilizce derslerimin iyi olması gerekiyor ama yapamıyorum para cevirme

 10. okulu bitirelim,iş sahibi olalım da sıra ruh eşimize gelince alırız bu cdyi en başarılı fotoğraflar

 11. Tüm sırtım gün boyu ağrıyor, ağrılar hayatımı olumsuz etkiliyor. Kurtulmak rüya gibi bir şey. sınavda başarılı olmanın yolları

 12. CD lerde birden çok konu ile ilgili çözümler sunuyorsunuz, iş hayatında başarı cd niz de ek olarak koyduğunuz zinde bir zihinle uyanmak için de oldukça işime yarıyor.. migren tedavisi

 13. karizmamı artırmak için bunuda dinlemeyi düşünüyorum.. kredi ver borç sorgulama

 14. yaratıcılık çok önemli. bunu geliştirmeye faydası olacak herşey denenmeli satranç oyunu nasıl oynanır

 15. Dergimizin Haziran sayısını alttaki bağlantı ile okuyabilirsiniz…. https://t.co/iYRPBozK telkin etmek

 16. erkekler için bal bu bal.. korkularınızı aşmanın zamanı geldi sürtünme yoluyla ilişki

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂