Pazartesi , Haziran 14 2021

MİDE BULANDIRAN KOKULARDAN KURTULMANIN FORMÜLLERİ…

Bazen öyle kokulara maruz kalırsınız ki; ne yaparsanız yapın bu kokulardan kurtulamazsınız. Hatta kullandığınız bazı koku giderici spreyler işi daha da kötüleştirip kokuyu gidermek yerine onu daha da keskinleştirir. İşte kötü kokulara son demenin doğal yolları…

Balık kokusu
Taze balık pişirmek her zaman kötü kokuların yayılmasına neden olur. Üstelik kullanmış olduğunuz koku spreyleri etrafı daha da kötü kokutur ve nefes almayı dahi zorlaştırır. Fakat oldukça basit ve doğal yollar kullanarak bu soruna son verilebilirsiniz. Bir limonu alın ikiye bölün ve kaynar suda kaynatın. Ortaya çıkan buhar ve hava akımı balığın kötü kokularına son verir.

Evcil hayvan dışkısı
Sıcak su içerisine koyacağınız bir parça beyaz sirke evinizde beslediğiniz evcil hayvandan çıkabilecek kötü kokularla başa çıkabilmek için en etkili yoldur.

Rutubetli dolaplar
Nem ve rutubet kokan dolaplarınızın kötü kokulardan kurtulmasını istiyorsanız bir kutu içerisine kedi kumu koyarak dolabın içerisine yerleştirin.

Kokan fırınlar
Bir tabağın içine suyu doldurup içerisine biraz limon sıkın ve kabı mikrodalga fırınınızın içine yerleştirin. Kötü kokuları emecek olan bu birleşim fırınınızın içini taze ve temiz yapacaktır.

Sigara kokusu
Arabada bulunan sigara kokusu dayanılmaz ve kalıcıdır. Elinize aldığınız temiz havluları sirke içine koyun ve daha sonra havlulardan birini bir kap içinde küllük yakınına diğerini ise arka koltuğa koyun. Havluları bir gece boyunca bekletin. Ertesi gün arabanızın içinde sigara kokusundan eser kalmadığını göreceksiniz.

Buzdolabındaki bayat yemeklerin kokusu
Buzdolabındaki kötü kokudan kurtulmak istiyorsanız bir parça koton kumaşı vanilya ile buz dolabına koyun . Buzdolabınız hiç olmadığı kadar ferah kokacak. Ayrıca bir tabak içerisine koyacağınız kabartma tozuda bu ferahlığı sağlayabilir.

Ekşimiş süt
Herhangi bir kumaşın üstüne döktüğünüz süt kumaş parçasını kötü kokutur. Ancak bunun da bir kolay yolu var. Kumaş parçasını alın ve sirke içine yerleştirin. Daha sonra da normal yollarla yıkayın. Ancak kumaş parçası yıkanmaya elverişli değilse mendille üzerini silin ve üstüne sirke uygulayın. Sonra tekrardan mendili sürün ve iyice kurulayın . Bu yolu bir kaç kere denemek zorunda kalabilirsiniz.

Bayat kokan buzluklar
Hepimiz bu kokunun çok kötü olduğunu biliriz. Kokudan kurtulmak için buzluğunuzu boşaltın; sabun ve sıcak su ile iyice yıkayın. Daha sonra karbonatlı su ile yeniden silin. Sonunda bir parça soğanı buzluğun içine yerleştirin ve kapağı kapalı şekilde gece boyunca bekletin. Ertesi gün soğanı çıkarıp dolabı havalandırın. Kötü kokular ortadan kaybolmuş olacaktır.

Plastik konteynerler
Hepimiz bu konteynerlerin çok kötü koktuğunu biliyoruz. Hele bir de bu konteynerlerin kapakları yoksa etrafa nasıl kötü koku yaydıkları tartışılamaz bile. Ama bir çözümü var. Bu iğrenç kokudan kurtulmak için gazete kağıdını buruşturup içine atın ve kapağını kapatın. Bir gün sonra kokuların giderildiğini göreceksiniz.

ENGLİSH

BAD ODOR

Sometimes it will be exposed to that smell, do whatever you can not get rid of that smell. Deodorant sprays you use and even some business expenses instead of worse smell the acquisition, it makes even more sharply. Here is an end to bad smells in a natural way of saying …

Fish smell
Cook fresh fish always leads to the spread of bad smell. And you have a spray scent and whiff around breathing even more difficult. However, using very simple and natural way to put an end to this problem may be. Be divided into two and a lemon in boiling water boil. The resulting steam and air flow will put an end to the bad smell of fish.

Pet faeces
Part white vinegar into the hot water you put in your home can come from eating animals that you cope with bad smell is the most effective way.

Humidity cabinets
Moisture and humidity smells want to get rid of bad smell of the cabinet into a cat litter box by putting into place the closet.

Kokan ovens
Fill in the water in a dish a little lemon into the bowl and tighten the inside of your microwave oven into. This combination, which will absorb odor to the fresh and clean the inside of your oven will do.

Cigarette smell
Unbearable and the smell of smoke in the car is permanent. You get your hands clean towels in vinegar and then put a towel in a bowl one of the other one near the rear seat ashtray sheep. Towels night waiting for a turn. The next day smell smoke in your car will no longer have work.

The smell of stale food refrigerator
If you want to get rid of refrigerator odors part of the cotton fabric with vanilla ice put cabinets. Your refrigerator will smell fresh as ever. Also put into a dish you can provide relief tozuda this freshness.

Sour milk
Any part of the fabric of the fabric milk you pour on the whiff. But it also has an easy way. Receive and place the cloth into vinegar. Then wash normally. But it is not convenient to wash cloth to wipe over with vinegar and wipe your follow through. Apply again and then wipe thoroughly dry. This way you may have to try a few times.

Smelling of stale freezer
We all know that smell is very bad. To get rid of odor, empty your freezer, wash thoroughly with soap and warm water. Then wipe again with carbonated water. At the end of the inner part of the onion into freezer door closed and then the overnight wait. The next day, remove the onion and Fridge Fan. Bad odors will have disappeared.

Plastic Containers
We all know that this container very bad smell. If the lid of the container, especially if a bad smell around how you know they can not be discussed. But there is a solution. To get rid of this nasty smell of newsprint at the crease and the lid into the can. One day I’ll see then eliminate odor.

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

11 yorumlar

 1. Sonunda bırakabildim. Teşekkürler

 2. Başarı sürecindeki ilk adım, ne yapmak istediğinizin görüntüsüne sahip olmaktır. Steve Chandler

 3. Bir şeyin olma ihtimali varsa mutlaka olur. Yhprum Kanunu

 4. Kişisel Gelişim e-Dergisi (Haziran Sayısı)

 5. sanki çogu üründen almam gerekiyormuş gibi geliyor

 6. SEVİNÇ LEVENT

  Kisisel gelisim sevenlere.. https://t.co/m83dY2Ms 🙂 meditation

 7. adeta sihirli değnek sahibi olmuş gibi hissediyorum.. alkolü bırakma

 8. Taner Özdeş Akademi’nin Hikayesi : türkçe öğreniyorum

 9. merhba bu cd almak ıstıyorum nasıl alabılırım gitti gidiyorda goremedım tek olrak saygılar . kızlar nasıl boşalır

 10. “Kendiniz olmak” için güven kazanırsınız, An’da yaşar, aklınızdakini söyler, endişe etmeye ve uzun uzun düşünmeye son verirsiniz. Bunun için kesinlikle değer. sırt ağrısı nedenleri

 11. merhaba ayşegül hanım, sizinle kendi fikrimi paylaşmak istedim. Bence “mutlu ilişkiler” mp3 sizin için uygun olan. bu sizin bir çok ilişkide daha başarılı olmanızı sağlayabilir. belki eski eşinizle olan ilişkinizin, belki de yeni başlayacak olan ilişkinizin daha başarılı olmasına katkısı olacaktır. kalbiniz ve çevreniz sevgiyle dolsun:) italyanca ögrenme

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂