Cumartesi , Ocak 18 2020
Ana Sayfa / Haberler / METEROLOJİ UYARIYOR! ASIL KAR ŞOKU PERŞEMBE GELİYOR!

METEROLOJİ UYARIYOR! ASIL KAR ŞOKU PERŞEMBE GELİYOR!

Kar gece boyunca etkisini arttırarak sürdürdü. Ancak tuzlama çalışmaları yetersiz kalınca TEM’de bile araçlar ilerleyemedi. İstanbullular çok zorlu bir sabaha kalktı. Tipi nedeniyle şehir hatları seferleri aksamalı yapılıyor. Deniz otobüslerinin bazı seferleri de iptal edildi.

Ancak kenti bekleyen büyük sürpriz yollarda yaşanıyor. Tuzlama çalışmaları yetersiz kaldığı için kar lastiği ile yola çıkanlar bile kayıp kazalara neden oluyor. Ancak zinciri olan araçların ilerleyebileceği yollarda İstanbulluarın bu sabah işlerine ulaşması çok uzun zaman alıyor…

Ancak Marmara asıl kar şokunu yarın yaşayacak. Meteoroloji uyarıyor: ‘Yarın daha kötüsünü hazırlıklı olun’

Türkiye genelinde etkili olan kar yağışı, İstanbul’da da gece boyunca devam etti. İstanbul’un genelinde etkisini artırarak süren kar yağışı, hayatı olumsuz yönde etkiledi.

Ana yollarda kar küreme çalışmalarının hemen ardından kuvvetli kar yağışı yeniden yolu kar tabakasının altında bıraktı.

Belediye ekipleri yollarda sürekli olarak kar küreme ve tuzlama çalışması yaptı.

Yer yer anayollarda da sorunlar yaşanırken, bazı ara sokaklar ve yan yollarda araçlar ilerleyemedi. Köprülerde yaklaşık 25 santimetre uzunluğunda buz sarkıtları oluştu.

Gece saatlerinde kar yağışını eğlenceye dönüştürenler de oldu. Her yaştan vatandaş, gece geç saatlere kadar sokakta kar topu oynadı. Bazıları ise yokuş aşağı olan sokaklarda altlarına naylon poşet ve leğenlerle kayarak doyasıya eğlendi. Beyaza bürünen sokaklarda ise kartpostaları aratmayan görüntüler oluştu.

İDO‘DAN SEFER İPTALLERİ

İstanbul Deniz Otobüsleri AŞ (İDO), hava muhalefeti nedeniyle bazı seferleri iptal etti.

İDO’dan alınan bilgiye göre, İDO’nun, saat 08.00 Armutlu-Armutlu Tatil Köyü-Yenikapı-Bostancı denizotobüsü ve saat 09.30 Bursa Yenikapı-kadıköy deniz otobüsü seferleri yapılamadı.

İDO’nun saat 17.15 Bostancı-Yenikapı-Armutlu Tatil Köyü-Armutlu deniz otobüsü seferinin de yapılamayacağı belirtildi.

İDO daha önce saat 07.00’deki Yenikapı/bandırma hızlı feribot seferi ile 07.30’daki Bandırma/Yenikapı-Bostancı deniz otobüsü seferlerinin iptal edildiğini, 18.30’daki Bandırma/Yenikapı hızlı feribot seferlerinin de hava muhalefeti nedeniyle yapılamayacağını bildirmişti.

HAVA ULAŞIMINDA İPTALLER DEVAM EDİYOR

İstanbul’da etkisini artıran kar yağışı nedeniyle Atatürk Havalimanı’ndan sabah saatlerinde iç ve dış hatlarda yapılması planlanan 87 uçuş iptal edildi. İptallerin 41’i dış hat seferlerinde 46’sı da iç hat seferlerinde oldu.

İstanbul Atatürk Havalimanı’nda Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) ekipleri gece ve gündüz pistlerde ve apronda çalışmalarını sürdürerek karla mücadeleye aralıksız devam ediyor. Ekipler gece boyunca buzlanma tehlikesine karşı buzlanma önleyici solüsyon kullanırken, kar küreme araçları pistleri temizleyerek havalimanının uçakların iniş ve kalkışlarına uygun hale getirmek için yoğun çaba gösterdi. Uçuşları iptal edilen çok sayıda yolcu geceyi terminal içinde bulunan banklarda uyuyarak geçirirken, transit yolcular da otellere yerleştirildi.

MARMARA, ASIL KAR ŞOKUNU YARIN YAŞAYACAK

Mustafa ERDOĞAN/İstanbulDHA

Yarın (perşembe) kar yağışının etki alanını genişleteceği akşam saatlerinde ise Marmara Bölgesi’nin tamamında gözleneceğini öngörülüyor. Tahminlere göre bölgedeki illerin tamamında gözlenecek kar yağışı oldukça da yoğun.

KAR GİTMEDİ DAHA ETKİLİ YAĞACAK

Doğan Haber Ajansının meteorolojik tahmin istasyonlarından derlediği bilgilere göre, özellikle İstanbul’da günlerdir etkili olan kar yağışı yarından itibaren Marmara Bölgesi’nin tamamında gözlenecek.

EDİRNE, KIRKLARELİ, TEKİRDAĞ, ÇANAKKALE, BALIKESİR, İSTANBUL.. HER YERDE KAR VAR

Günlerdir İstanbul’u etkisi altına alan kar yağışı geceyarısından itibaren kısa da olsa bir soluk alacak, bu saatlerde yağış yok.

Ancak Marmara bölgesi yarın sabahın erken saatlerinden itibaren yeni ve çok etkili olacağı tahmin edilen kar yağışıyla yüzyüze kalacak. Önce Edirne ardından tüm Marmara Bölgesi’nde yoğun kar yağışı bekleniyor.

AKŞAM SAATLERİNDE İSTANBUL’DA ÇOK ETKİLİ OLACAK

Türkiye Perşembe günü, her geçen saat etkisini arttıracak kar yağışının aralıksız sürmesi, akşam saatlerinde ise İstanbul’da çok etkili yağması bekleniyor. Kentin tamamında gözlenecek bu yağışın bugüne kadar gerçekleşen kar yağışından daha de etkili olacağı tahmin ediliyor.

CUMA GÜNÜ KAR YOK

Perşembe’yi Cuma’ya bağlayan geceyarısından itibaren kar yağışı etkisini azaltacak ve cuma günü Marmara Bölgesini’de İstanbul’u da terkedecek..

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

12 yorumlar

  1. Başarılı olmak için çaba gösterirsen şans seninledir. Tembeller için şans diye bir şey yoktur. Montesquieu

  2. merak ettim doğrusu kişisel gelişim de anladım da para konusunda nasıl bir faydası olur bu sistemin

  3. Hiç düş kırıklığına uğramayanlar hiç umut beslememiş olanlardır. George Bernard Shaw

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂
Powered by