Cumartesi , Temmuz 24 2021

METABOLİZMA HIZI NEDİR? HARRİS-BENEDİCT DENKLEMİ

Az yemenize rağmen kilo alıyor, diyet yapmanıza rağmen zayıflayamıyorsunuz. Denediğiniz hiçbir diyet size faydalı olmuyorsa, metabolizmanız yavaş çalışıyor olabilir.

Metabolizma hızı nedir ve diyete ne kadar etki eder?
Halk arasında metabolizma hızı olarak bilinen, “bazal metabolizma hızı” kişinin bir günde dinlenir vaziyette, herhangi bir fiziksel aktivite yapmadan harcadığı enerji miktarıdır. Kısaca vücudumuzun çalışma sisteminin sağlanması ve iç organların çalışması ile harcanan enerji miktarıdır. İnternet üzerinden kilo, boy ve yaşınızı girerek bazal metabolizma hızınızı hesaplayabilirsiniz. Örneğin boyunuz 165, kilonuz 65, yaşınız 25 ve kadın iseniz bazal metabolizma hızınız 1442 kcal / gün’dür. Bu rakam sizin bir gün içerisinde hiçbir şey yapmadan harcadığınız kalori miktarıdır.

Bazal metabolizma hızınızı hesaplayabilmeniz için Harris-Benedict Denklemi:
Erkekler= 66 + (13.7 x Kilogram olarak ağırlık) + (5 x santimetre olarak boy) – (6.8 x yaş)
Kadınlar= 655 + (9.6 x Kilogram olarak ağırlık) + (1.7 x santimetre olarak boy) – (4.7 x yaş)

Bilinçsizce yapılan diyetler sonucunda bazal metabolizma hızı yavaşlar ve bunun sonucunda bir günde harcadığınız enerji de azalır. Bu durum sonucunda ise ya diyet yaparken kilo verme hızımız düşer ya da daha az yememize rağmen daha çabuk kilo alır hale geliriz.

ENGLİSH

Although your weight is eating less, dieting but you can not weaken. You do not try any diet is beneficial to you, your metabolism may slow.

What is the metabolic rate and diet how does it work?
Popularly known as the metabolic rate, basal metabolic rate “in the person’s condition a day rest, without doing any physical activity is the amount of energy spent. In short, our body and internal organs to study the operation of the system with the right amount of energy is spent. Weight over the Internet, by entering your height and age you can calculate your basal metabolic rate. For example, your height 165, weight your 65, your age 25 and women basal metabolic rate if you have 1442 kcal / day is. This figure in a single day without doing anything you calorie is the amount you spend.

You can calculate your basal metabolic rate for the Harris-Benedict Equation:

Women = 655 + (9.6 x weight in Kilogram) + (1.7 x height in centimeters) – (4.7 x age)

Unconscious as a result of the diet and the basal metabolic rate slows as a result, you spend a day in energy is reduced. Consequently, while the weight loss or diet, our speed drops more quickly or less weight is to eat although we will become.

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

17 yorumlar

 1. Oysa tek dilekti mutluluk diyenler için bir set ilk önce kendimle deneyeceğim

 2. metabolizmayı hızlandırmak için pek çok şey duydum bu ilginç geldi denemekte yara var

 3. Para, para, paraaa:) Herkes için olmazsa olmaz. Bende bir kaç tane para ve bollukla ilgili subliminal var. Düzenli olarak dinleyince güzel neticeler alıyorum. Hiç ummadığım yerlerden iş teklifleri alıyorum ; henüz para elime geçmedi ama benimki sabır işi çünkü yazarım. Önce yazıyorum, yolluyorum, beğenilirse yayımlanıyor ben de paramı alıyorum. Hadi hayırlısı:)

 4. Hayatımızın en kararlı eylemleri, çoğu kez onları hiç düşünmeden yaptıklarımızdır. Andre Gide

 5. Ali beyin eğtimine katıldım. hayran kaldım.şimdi kitaplarını ve cd leri araştırıyorum.hayatımı dahada güzelleşeğini düşünüyorum.

 6. Pierre Cornielle ‘ Risksiz kazanmak zafersiz kazanmaktır.’

 7. Where there is a WILL, there is a WAY. Pauline Kael

 8. Bu aralar içimde senaryolar yazmak geçiyor aslında başlarsam bu telkini alabilirim. kişisel gelişim kitapları

 9. bu hayattaki önemli bir sorun fayda ederse hayatım değişir… http://www.xticaret.com

 10. Eşler, aile üyeleri, arkadaşlar, iş ilişkileri vs gibi bir çok konuda faydalı olması sebebiyle hayatımız üzerinde büyük değişimler sağlayabilecek bir telkin. Çok avantajlı. italyanca cümleler

 11. Sigarayı bu mp3′le bırakacağım konusunda çok umutluyum. Kendi kendimizi yıllar boyu zehirledik. Şimdi inşallah bu illetten kurtulacağız. chess indir

 12. bu seti ben de almak istiyorum,kendimi düzeltmem lazım artık sırt ağrısı nedenleri

 13. surekli tekrar yontemiyle bilincaltimiza gonderilen mesajlara bir sure sonra caba sarfetmeksizin inanmaya basliyoruz.Inanmak yapmanin yarisi ise diger yarisi icin kazandigimiz motivasyon misyonumuzu tamamlamaya yetiyor. hızlı

 14. ali beyin mardinde bir seminer vermesi için birlikte bir çalışma yapalım lütfen hollandaca sözlük

 15. en çok da bu sihirli değneğin gerçek !! olmasını çoook istiyorum…zira denemek istediğim çok ürün var… dikkati güçlendirme

 16. hepimiz ruhumuza uymayan kişilerle evleniyoruz çoğu zaman.sonra ya mutsuz oluyoruz ya da boşanmalar artıyor,sonuç itibariyle mutlu gezen çiftlere hep imreniyoruz,aslında çok önemli bir telkin bu. vajinal fitil nasıl kullanılır

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂