Perşembe , Nisan 8 2021

MAYO KLİNİK DİYETİ

Bu diyetle, 2- 2,5 ayda 24 kilo kadar verebilirsiniz. Ama bu süreden daha uzun bir süre bu kadar siki bir diyeti uygulamaniz tavsiye edilmemektedir. Bir süre bu diyeti uyguladiktan sonra, düsük karbonhidrat içeren bir diyetle devam edin.
Dipnot: Bu diyet, her ne kadar Mayo Klinigi Diyeti adiyla anilsa da, Mayo Klinigi’niyle bir ilgisi olmadigi saniliyor.

Uygulamalar:
Ögünlerde, doydugunuzu hissedene dek yiyebilirsiniz. Yani daha fazla yiyemeyeceginizi hissedene dek. Yalniz diyette belirtilen her seyi mutlaka yiyin. Çünkü yagi yakan, özellikle belirtilen bu besin karisimidir. Yag yakma islemini baslatan greyfurttur.Kahveyi azaltin. Kahve, insulin dengesini etkiler ve yanma islemini engeller. Yemek zamaninda bir fincan içerek sinirlamaya çalisin. Ögün aralarinda yemeyin. Eger listedeki besinlerin tamamini yerseniz, acikmadiginizi göreceksiniz. Yasak listesi: Sogan, patates, kereviz, pirinç, arpa, makarna, Meksika yemekleri, bezelye, misir, kuru fasulye, muz, kuru meyvalar, dekstroz, glükoz, heksitol, maltoz, sakaroz, bal, früktoz, misir unu, nisasta ya da kafein içeren tatlilar
Yiyebilecekleriniz: Kirmizi sogan, kirmizi dolmalik biber, turp, salatalik, brokoli, yesil sogan, ispanak, lahana, marul, domates
Mesrubatlar: Diyet ve kafeinsiz oldugu sürece istediginiz mesrubati içebilirsiniz.Bu diyet, yag yapan lipit olusumuna sebep olan seker ve nisastalarin kesinlikle tüketilmedigi bir diyettir. Yagin kendisi, yag yapmaz ve yagin yanma-sina yardimci olur. Bu nedenle yemeklerde tereyag kullanabilirsiniz. Ancak tatli, ekmek, beyaz sebzeler ya da tatli patates yememe-lisiniz.Et, salata ve sebzelerin porsiyonlarini iki ya da üç katina çikarabilirsiniz.Iyice doyana kadar yiyin. Belirtilen ögünlerden ne kadar çok yerseniz, o kadar kilo verirsiniz. Ilk 10 günde 4,5 kg verebilirsiniz. Ilk 4 gün kilo kaybi olamayabilir ama besinci günden itibaren vermeye baslarsiniz.
Mutlaka su için.

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

19 yorumlar

  1. hızlı okumak ve anlamak mümkünmü bu yavaş oku anlarsın derle ya

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂