Ana Sayfa / Güzellik & Bakım / LAZER EPİLASYONA DİKKAT!

LAZER EPİLASYONA DİKKAT!

İstenmeyen tüylerden kurtulmak için özellikle yaz aylarında kadınların yoğun ilgi gösterdiği lazer epilasyonun dikkat edilmediği takdirde üzücü sonuçlar verebildiği belirtildi.

Adana’da özel muayenehanesinde hizmet veren dermatolog Dr. Münevver Aslan, lazer epilasyonun tüy ve kılları ortadan kaldıran yöntem olmadığını söyledi. Hassas ciltlerin uygulama sırasında yanabileceğini bildiren Dr. Aslan, bu yılbaşından itibaren yönetmelik değişikliğiyle güzellik merkezlerinin muayenehane veya polikliniğe dönüştürülmesine karar verildiğini, lazer epilasyon ve fotoepilasyon tedavilerinin sadece muayenehane, poliklinik ve hastane kapsamında yapılması zorunluluğu getirildiğini kaydetti. Toplumda lazer epilasyonunun kılları tamamen yok ettiğine dair genel kanı bulunduğunu anımsatan Dr. Aslan, şöyle dedi:

“Kılların dökülmüş olması hepsinin kaybolacağını göstermez. Bu nedenle tüm tüyler bitene kadar tedavi garantisi vermek aldatmacadan başka bir şey değildir. Böyle bir gerçek varken, insanları kandırmamak gerekir. Kıl kökü yeterli moleküle sahip değilse yani beyaz ve sarı renge yakınsa hangi yöntem kullanılırsa kullanılsın, bu tüyleri ortadan kaldırılamaz. Kıl köklerinin hepsi koyu renkte olan ve kalın kıllara sahip olanlar bütün kıllarından kurtulabilir. Ama bunu en baştan bilebilmek ve garanti vermek mümkün değildir. Biz hastaya bu durumu en başından beri anlatıyoruz.”

Kullanılan sahte cihazlarla yanık tehlikesinin arttığını anlatan Dr. Aslan, şöyle devam etti:
“Yeterli kontrol olmadığı için adım attığınız her yerde lazer epilasyon yapan yer var. Kullandığımız lazer cihazının en ucuzu 85 bin Euro’dan başlıyor. Ama Çin malları 3-5 bin liraya satılıyor. Bu cihazlar insanlar için çok tehlikeli. Yanık yapma riski çok yüksek. Bunun tıbbi bir müdahale olması ve profesyonel kişiler tarafından yapılması gerektiğini bilinmesi gerekiyor. Yoksa, insanlar güzel görünmek uğruna ömür boyu kalıcı yanıklara maruz kalabilirler.”

25.05.2010
Kaynak : DHA

ENGLİSH

To get rid of unwanted hair, especially during the summer months when women show great interest to laser hair removal, unless the attention of the unfortunate results can be specified.

Dr. dermatologist in private practice who served in Adana. Enlightening Lion, laser hair removal method removes the hair and the hair is not said. Reported during the application of sensitive skin may well Dr. Lion, since the new year with changes in regulations or practices of beauty has been decided to return to the clinic, laser hair removal treatment and fotoepilasyon only practices, clinics and hospitals has been brought under no obligation to register. Laser hair removal in the community to destroy the general belief exists that Dr. reminiscent. Lion, said:

“Sword of the cast have all of them will be lost will not show. For this reason, all the feathers until the end of treatment guaranteed to deception to another is not. Such a fact, while human blood should not be. Hair follicle enough molecule does not have that white and yellow colors converge to what methods are used, whether this feathers can not be eliminated. hair follicles all dark in color and thick hair owners of all makes of can be saved. But from the beginning we know, and to guarantee it is not possible. We are patient, this case from the beginning will do. “

The increased use of fraudulent devices explains Dr. burns. Lion, said:
“Adequate control for not stepping anywhere you laser hair removal which is no.’s The laser device, the cheapest of the 85 thousand Euros are starting. But the Chinese goods 3-5 thousand pounds sold. These devices for people with very dangerous. Burns to a very high risk. it is a medical intervention and should be done by professional people need to know. Otherwise, people to look good for the sake of lasting a lifetime and may lead to burns. ”

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

12 yorumlar

  1. bütün cd ler benim için çok faydalı olacak sosyalleşmek süper olacak

  2. Her şey çoktan yapıldı. Evet her şey çoktan yapıldı. Senin tek yapman gereken yalnızca onları bir araya toplamak. Dreamer

  3. Bilimsel gözlem sahasında, şans yalnız hazırlanmış zekalara yardım eder. Louis Pasteur