Perşembe , Nisan 15 2021

LAHANA VE LİMON KABUĞUNDAKİ SIR

Vücudun ihtiyaç duyduğu yağları içeren ama şişmanlatmayan yemiş hangisi? Hangi bitkiler doğal östrojen içerir? Tarkan Güveloğlu bitki ve bazı besinlerdeki doğal koruma gücünü anlatıyor.

İnsanımız kendine iyi gelen besinlerin önemini bilmiyor. Nerede zararlı besin varsa onu tüketiyor: Cipsler, makarnalar, kızartmalar. Oysa birçok insanın az yediği besinler gençliğin ve sağlığın kaynağını barındırıyor, hücreleri koruyor. Yüksek miktardaki koruma sistemi yaratan maddeler bulunduran bazı bitki ve sebzeler ciltte ve bedende yenilenme yaratıyor.

Yeşillerin anası
Yıpranmış hücrelerin yenilenmesini sağlayan besinlerden biri lahana. Aslında bu sebzeyi yeşil besinlerin anası olarak da adlandırabiliriz. Son zamanları moda besin olan “Brüksel lahanası”nın yerine yüze yüz yerli olan yeşil lahanamıza itibarını geri verebiliriz. Eski Romalılar’da hekimler lahana ile tedavi edip, birçok hastalığı onunla gideriyorlardı. Eski kitaplarda lahanayı göklere çıkaran metinler var. Hatta o günden bu zamana kadar gelen bir de atasözleri var: “Evinin bahçesine lahana eken her hane sahibi, aktar dükkânım var diyebilir!”. İşte lahananın sağlığa etkisi sayısız… Aynı zamanda yaşlanmayı önleyici mineral olarak kabul edilen selenyum da içeriyor. Bu madde sağlıklı bir cilt verir. Gençleşmek için tüketilmesi gereken besinler arasında yer alan lahanayı mutlaka tüketmelisiniz.

Doğal östrojenler
Tabiatın gücündeki yüksek koruma etkisi bunlarla sınırlı değil. Bitkilerde büyümeyi ve gelişmeyi hızlandıran “östrojen hormonu”na benzeyen hormonlar da var! Bir araştırmaya göre, kırsal yerlerde hayvan çiftliği olanlar bazı yonca türlerinin etkisini fark etmiş. Bu yoncayı yiyen atların tüyleri çok parlak bir hale gelmiş. Bazı otlar da koyunların doğurganlığını artırmış. İşte bu bitkilerdeki östrojenin varlığının küçük bir örneği.

Östrojen üreten bedenlerin sağlıklı bir cilt ve parlak bir görünümleri olduğunu unutmayalım. Bu nedenle soya fasulyesi, soğan, kuru fasulye, bezelye, mercimek, brüksel lahanası, zeytinyağı, ay çiçek yağı, susam, sarımsak, pirinç, ketentohumu, yerfıstığı, armut ve ahududu ve böğürtlenin evinizde özel bir yeri olsun!

Bu yağ kilo aldırmıyor!
Yer fıstığı hakkında pek çok bilimsel çalışma yapılmış. Kalorisi yüksek olarak bilinir ama yanlış. Yerfıstığında hesaplanan kaloriden çok daha azı var. Çünkü bu besin tüketildiğinde yağların hepsi emilmiyor barsaklardan. Kilo aldırmamasının nedeni de bolca bitkisel lif içermesi. Bu bitkisel lifler özellikle ardından bolca su alındığında bu suyu sünger gibi emip, kitle etkisi ile barsak hareketlerini hızlandırıyorlar. Her gün bir avuç kabuklu fıstık tüketin.

Limon kabuğu ile sıkı cilt
Cildi sıkıştırıcı özelliği olan limon, bol su içerdiği için toksinlerin vücuttan atılmasını sağlıyor. Cildin pürüzsüz ve sıkı bir görünüme kavuşmasını sağlıyor. O nedenle çaylara sıktığınız limonların kabuğunu atmayın, yiyin. Her gün bir çeyrek limon kabuğu yemek, sıkı bir cildin anahtarıdır.

Hücre koruyucu maddeler içeriyor ve böylelikle yaşlılığın doğrudan hücrelerde durdurulmasını sağlıyor yeşil çay, artık günlük bir içecek olarak işte evde yanınızda mutlaka bulunsun.

Bitkisel ekstreler, güçlü ve etkili bakım yaratıyorlar. Çünkü bitkilerde yüksek miktardaki koruma sistemi yaratan maddeler bulunuyor. Yıpranmış hücrelere koruma sağlıyorlar. Örneğin gül ya da orkide gibi çiçeklerde bu koruma etkileri çok yüksek. O nedenle her zaman yüzünüzü gül suyu ile temizlemenizi öneriyorum. Hem temizler hem onarır gül bitkisi.

Bu arada iyi bir cilt için bazı besinleri yememeniz gerekiyor! Makarna ve patatesteki fazla miktarda karbonhidrat cildi bozuyor. Karbonhidratı azaltalım, protein ağırlıklı besinleri daha fazla yiyelim. Çünkü cildi sorunlu ve yaşlı görünüme sahip olan kadınlar protein alımında sorun yaşayanlardır. Protein, vücutta teker teker aminoasitlere dönüşür. Bunu sonucunda kolajen lifleri, elastik lifleri ve hormonlar oluşur.

Doğadan pratik notlar: Son zamanlarda herkesin mikroplarla savaştığı şu dönemde doğa eczanesinin en önemli baharatı tarçın. İnanılmaz olarak bazı bakterilerin çoğalmasını önlüyor. Boğazınızda yanma varsa, hemen mutfakta üretebileceğiniz önemli bir “ilaç. Bir çorba kaşığı balın içine, bir çay kaşığı tarçını ilave edin ve için.

Besininiz ilacınız, doğa dostunuz olsun…

ENGLİSH

Needed by the body that contain fat, but that does not get fat eaten what? Which plants contain natural estrogen? Power plants and some foods in Güveloğlu Tarkan explains how to use natural protection.

Our people do not know the importance of food self-healing. Where is it harmful if consumed foods are: chips, pasta, fried food. However, many people eat less food that contains the source of youth and health, to protect the cells. The protection system that creates high amounts of certain plants and vegetables contain substances on the skin and body is created in the renewal.

Green mother of
Renewal of worn-out cells that provide one of the cabbage diet. In fact, this vegetable also known as the mother of the green food can. Last time the fashion food “Brussels sprouts” instead of face to face with local green cabbage can we return to our reputation. In ancient Roman doctors whether treatment with cabbage, many diseases would go with him. Old books are text glowing vegetables. Until that day comes, this time even have a proverbs: “the house to the garden cabbage eken of each household, there can be transferred to my shop!”. Here are the health effects of cabbage numerous anti-aging … At the same time as the mineral selenium is included. This article gives a healthy skin. Foods should be consumed to be rejuvenated, is located between the need to consume vegetables definitely.

Natural Estrogens
Nature’s power not limited to the effects of high protection. Accelerated growth and development in plants “hormone estrogen” that resemble hormones too! According to a study in rural areas as farm animals who have noticed the impact of some clover species. This is a horse eating alfalfa feathers have become very bright. Some herbs also has increased fertility in sheep. This is a small example of the presence of estrogen in plants.

Estrogen produces a healthy skin and a bright appearance of the body is not forgotten. Therefore, soybeans, onions, dried beans, peas, lentils, brussels sprouts, olive oil, sunflower oil, sesame, garlic, rice, ketentohumu, peanuts, pears, raspberries and blackberries and a special place in your home for you!

This oil weight does not mind!
Many scientific studies have been done about peanuts. Known as high-calorie, but wrong. Has less calories than the calculated Yerfıstığında. Because these foods are not absorbed all the oil is consumed intestines. Why does not mind the weight to contain abundant plant life. This plant fibers, especially when this water is then taken plenty of water like a sponge absorbing and bowel movements with mass effect accelerate. Eat a handful of shelled peanuts every day.

Tight skin with lemon peel
Skin with astringent properties of lemon, it contains plenty of water to ensure that toxins are excreted. Leaves skin smooth and firm offers a view to reach. Therefore the shell at tea with lemon that you often do not eat. Every day, eat a quarter of lemon peel, is the key to a tight skin.

Cells contain preservatives and thus stop aging in cells provides direct green tea, now as a daily drink is always on your side get here at home.

Herbal extracts, are creating powerful and effective care. Because high amounts of plant materials that are created in the protection system. Protection to cells are worn out. For example, flowers such as roses or orchids in the effects of this protection is too high. Therefore always clean your face with rose water is recommended. And cleans and repairs the rose plant.

In the meantime, you should not eat some foods good for your skin is! Excess amounts of pasta and potatoes are carbohydrates break the skin. Let reduce carbohydrates, eat more protein foods emphasis. Because the skin looks as problematic and elderly women have problems with those protein intake. Protein in the body is converted into individual amino acids. As a result of this, the collagen fibers, elastic fibers and hormones occurs.

Notes from the practical nature: Recently, everyone is fighting the germs that the most important period of pharmacy in the nature of cinnamon spice. Incredibly, some bacteria to prevent proliferation. If you have a burning in your throat, right in the kitchen can produce a significant “drug. Into a tablespoon honey, one teaspoon of cinnamon and add to.

If your medicine your foods, you get friendly nature …

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

25 yorumlar

  1. Kendini tanı. (Gnoti Seavton) Sokrates-Delphi kahinleri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂