Perşembe , Haziran 10 2021

KREŞE ÇAT KAPI GİTMEYİN

23 yıldır aynı sorunu yaşarım. İstanbul’un göbeğinde hırsızın asla ayırt edilemediği, uyuşturucu kullanıp kullanmadığı alnında yazmayan,
huyu

suyu da hemen yüzünden anlaşılır olmayan, eline çocuğunu kapmış bir sürü anne gelir kreşin kapısına almam. Kızarlar.. Ben de kızarım :)İçeride çocuklarım ve bebeklerim var. Her açıdan sakıncalı bulunan bu dönemde aman da müşteri geldi mantıksızlığıyla her kapıya gelene hoşgeldin diyemez insan. Hele de cümle şöyle başlıyor ise, “Geçiyorduk gördük, bir gezelim dedik”. Allah Allah burası Göztepe parkı mı? Havalanında bile domuz gribi kontrolü var!

Neden geziyorsun? Seni kim gönderdi? Tanışıyor muyuz? Herhangi bir virüs taşımadığını, niyetini bilmiyorum. Neden içerideki çocuklarımı riske edeyim.

Zaten konuyla ilgilenen insan için çağımızda o kadar çok seçenek var ki; Telefon 🙂

“Müsait misiniz?” sorusuyla başlayan ve web sitesi ve mail adresi sormayla devam eden konuşma ilerleyen saatlerde daha detaylanır.
Bu noktadan sonra her iki taraf da birbirini az çok tanımıştır ve her iki taraf açısından da uygun bir zamanda karşılıklı görüşülür. Yine her iki taraf açısından uygun bir şekilde de gezilir, bakılır. Orada büyümüş çocukların annelerinin telefonları, mail adresleri istenir. Gerekirse o kişilerle görüşülür. Ve doktor raporu olan veya doktoruyla görüşülen çocuk zevkle yuvaya kabul edilir.

“Ben çocuğumu yuvaya vereceğim” ve vereceğime göre de müşteri her koşulda haklıdır muamelesi sonucunda ortaya çıkan netice asla hoş olmaz.

Bu konuyu zamanının çok üzerinde hasta alan, yenisine hemen yer ve zaman açarak ilk başlangıcı olağanüstü yaptıktan sonra sürekli meşgul olup, önemli sorulara dahi cevap veremeyen doktor hasta ilişkilerine benzetiyorum. Nedense hep içerde hastası vardır, çok yoğundur ve bir türlü geri dönemez eski hastalara. Sebep meşguliyet.

Bir yuvanın en önemli görevi öncelikle yuvada bulunan ve sorumluluklarını tamamen üstlendikleri çocuklara eksiksiz bakmak ve onları en ufak bir riske sokacak hareketlerden kaçınmaktır. Daha sonra yeni gelecek olan çocuklarla ilgilenmek, onların da bu güvenli ortama güvenerek katılmalarını sağlamaktır.

Şehrin göbeğinde her türlü insanın, olayın olduğu yerde miniciklerin olduğu bir kreşe, bir yuvaya ÇAT KAPI gitmeyin. Gittiğinizde eğer kapı açılıyor ve içeri alınıyorsanız ve de yemek saatiyse, onlarla ilgilenmeyi bırakıp sizinle ilgileniliyorsa bir düşünün, yemek en ilgi gerektiren saattir. Ve miniklerin her daim bir küçük desteğe, az biraz yardıma ihtiyacı vardır.

Sevgiyle,

Ayla Özaygen

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

21 yorumlar

 1. kardeşim için istiyorum kronik rahatsızlıkları var umarım faydalı olur.

 2. Hayat karmaşık değidir. Karmaşık olan bizleriz. Hayat basittir, ve basit olan doğru olandır. Oscar Wilde

 3. merhaba, mutlu ilişkiler sadece aşk ilişkilerini değil, sosyal arkadaşlıkları, iş arkadaşlarını, okul arkadaşlarını ve aile ilişkilerini de kapsıyor.

 4. İnsanın hayatta güçlü olması önemli değildir, kendini güçlü hissetmesi önemlidir. Into the Wild

 5. Bağdat’ı almaya çalışmak, Bağdat’ın kendisinden daha mı güzeldi ne! IV. Murat

 6. SARPER BUĞDAY

  Araba Korkusu olanlar için bir set heralde Çok gerekli bir set

 7. Çok işe yarayan telkinlerden biri. arapca sarkilar

 8. Daha hızlı okuyup daha çok kitap bitirmek istiyorum sürtünme yoluyla ilişki

 9. sigarayı hatımdam silmek istiyorum bu telkin bana yardımcı olacağını düşünüyorum. bulgarca türkçe sözlük

 10. ah matamatik acı çekmek

 11. Bu CD yi torunum için alacağım.. bilinçaltı

 12. of of öss kazandık sonra dersler, mezun olduk, kpss başladı ne zaman kilo vereceğim desem sınavlar yüzünden strese giriyorum iyice yiyorum. birinin söylemeside yaramıyor insanın içsel güdülenmesi lazım yoksa hiç bir şey olmaz. hintçe sözlük

 13. en kısa zamanda almak istiyorum duruş bozukluğum var malesef… bedava ıq testi

 14. düşünceleri yönetebilmenin hiç de kolay olmadığını bildiğim için bu yöntem zorluk çekenlere tam bir ilaç bulgarca türkçe sözlük

 15. Söke TAYEM de cuma gunü tamamlanan Kişisel Gelişim Eğitimi ile birlikte hizmetiçi egitimlere 3 Eylül 2012’ye kadar ara verildi. İlgililere filipince

 16. Kişisel gelişim yap, elif şafak oku, mevlana sözleri twitle… sonuç hırsızın teki gelsin telefonunu çalsın su dalgası

 17. Bunu arkadaşım Halile tavsiye edeceğim migrenden çok çekti. iş hayatında başarılı olmak

 18. NEVESER VUSLAT

  Düzenli dinlenildiği zaman cidden etkili oluyor. hamile kalmak istiyorum

 19. Kişisel gelişim kitaplarının en kralı: satranç resimleri

 20. onca ilaç içerek anlık çözümlere inat ilaçsız ömürlük bir çözüm olmasını dilerim… arapça klavye

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂