KIŞIN MAKYAJ TRENDİ: MELEKSİ GÖRÜNÜM

Bu kış sezonunun makyaj trendi, koyu dudaklarla süslenen meleksi bir görünüm. Peki, bu görünümü nasıl elde edeceksiniz? Güzellik Danışmanı Maggie Cappelletti, 8 adımda uygulayabileceğiniz bu makyajı nasıl yapmanız gerektiğini anlattı.

1- Öncelikle, günlük nemlendiricinizi sürerek cildinizi hazırlayın. Nemlendiricinin cildinize nüfuz etmesi için beş dakika bekledikten sonra dilerseniz bir fondöten öncesi astarı (foundation primer) uygulayın. Astar, cildinize yeteri kadar nufüz ettikten sonra kapatıcınızı (concealor) sürmenin zamanı geldi.

2- Kapatıcıyı, bir kapatıcı fırçası kullanarak yüzünüzdeki lekelere ve göz çevresindeki koyu halkalara uygulamanız gerekiyor. Bu görünüm için ayrıca tüm göz kapağı boyunca, kaşlarınıza kadar kapatıcıyı sürmelisiniz. Gözaltına kapatıcıyı uygularken, sadece koyu bölgelere sürmeye ve direkt olarak gözaltı torbalarının üzerine sürmekten kaçınmaya dikkat edin.

3- Şimdi sıra fondötenin uygulanmasında. Fondöteni yüzünüzün ortasından veya burun bölgesinden başlayarak dış kısımlara doğru uygulayın. Fondöten fırçası kullanılmalı ve uygulamadan önce fazla pigmentlerden arındırmak için fırçaya hafifçe vurulmalıdır. Uygulamayı tamamladıktan sonra düzensiz bölgeleri parmaklarınızla daha pürüzsüz hale getirebilirsiniz.

4- Bundan sonra, gül renkli güzel bir allığı hemen yanaklarınızın altından başlayarak, gözlerinizin altına doğru uygulamalısınız. Fazla allık uygulamaktan kaçının. Allığı aldıktan sonra yine fırçaya hafifçe dokunarak fazla pigmentlerden arındırın. Ayrıca, en doğal sonuçları elde etmek için uygulamayı büyük bir allık fırçası kullanarak, dairesel hareketler ile yapın.

5- Bir sonraki adımda kaşlarınızı elden geçireceğiz. Bu görünümde dolu kaşlar kullanmamız gerekiyor ve bunu sağlamak için pudra ya da pudralı kaleme ihtiyacımız var. Kaşlarınızın içine bir kalemle kıllar çizerek doldurun ve şekillendirin. Eğer pudra kullanıyorsanız, bir eyeliner fırçası ile dibinden itibaren kaşlarınıza şekil verin. Mutlaka kaşlarınızın kendi kıvrımlarına uyumlu hamleler yapın. Son olarak, kaşların doğal gözükmesi için temiz bir fırça (örneğin maskara fırçası) ile şekillendirin.

6-Bu görünümde gözlerinizi çıplak ancak tanımlı tutmak gerekiyor. Başlangıç olarak, tekli (nude) bir göz farı kullanmalı ve bunu göz kapağınıza hafifçe sürmelisiniz. Daha sonra, siyah ya da espresso renkli bir göz kalemini hafifçe üst kirpik çizginize uygulamalısınız. Kalemi kalın uygulamamaya dikkat edin. Burada amacımız aslında kalem kullandığınızı bağırmadan sadece kirpiklerinizi öne çıkarmaktır. Göz uygulamasını siyah bir maskara ile sonlandırın.

7-Biraz daha meleksi bir görünüm için rengarenk (opalescent) bir pudrayı yanaklarınıza, kaşlarınızın üzerine, çene kemiğinizin hizasına ve burnunuzun altına sürebilirsiniz. Bunu hafifçe, yuvarlak hareketlerle yapın ve cildinize parıldayan meleksi bir görünüm kazandırın.

8- Görünümünüzü tamamlamak için koyu kırmızı ya da şarap renkli bir ruj ve bu renklere uygun bir dudak kalemi kullanmalısınız. Eğer dudak kalemi tercih ediyorsanız, ruj sürmeden önce dudaklarınızı bununla doldurmayı deneyin. Böylece rujunuz daha uzun süre dayanacaktır. Kalemden sonra, bir dudak fırçası ile rujunuzu düzenli olarak uygulayın. İlk tabakadan sonra fazlalıkları bir mendil ile alın ve ikinci bir katman daha uygulayın. Dilerseniz bir dudak parlatıcısı ile dudakları biraz daha öne çıkartabilirsiniz.

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

26 yorumlar

 1. Bende Alfa erkeği olmak istiyorum:)

 2. İyi bir okuyucuyum fakat iş yazmaya ve beğendirmeye gelince tıkanıp kalıyorum.

 3. En zor şey, karanlık bir odada bir kara kediyi bulmaktır, özellikle odada kedi yoksa. Konfüçyüs

 4. Bu ve diğer güzel çalışmalarından dolayı, Ali beye ve tüm mp3telkin.com ekibine çok çok teşekkürler. Hepinize saygılar, selamlar…

 5. kızım üniversite sınavına girecek hangi cd leri önerirsiniz.

 6. Mutlu olmanın en garantili yolu bir başkasını mutlu etmektir. Aldous Huxley

 7. Serkan bey, beynimizin kapasitesi sonsuz. Eğer yorulmayacaksanız 4 ürünü birlikte dinleyebilirsiniz arka arkaya.

 8. annemin migren ağrılarını biliyorum korkunç annem için mükemmel olacak

 9. eşime bunu dinletir de sonuç alırsam,çok mutlu olacağım:)))

 10. kendimde özgüven eksikliği hissediyorum benin için harika bir çalışma olacak.

 11. merhaba ayşegül hanım, sizinle kendi fikrimi paylaşmak istedim. Bence “mutlu ilişkiler” mp3 sizin için uygun olan. bu sizin bir çok ilişkide daha başarılı olmanızı sağlayabilir. belki eski eşinizle olan ilişkinizin, belki de yeni başlayacak olan ilişkinizin daha başarılı olmasına katkısı olacaktır. kalbiniz ve çevreniz sevgiyle dolsun:) vajinaya boşalma

 12. NİSAN DÜŞÜM

  Kuantum Düşüncede İslami Motifler… https://t.co/82hsXqjP italyanca şarkılar

 13. ben ruh eşimi çoktan çektim ama hala çekemeyen arkadaşlarıma öneriyorum kumar kartları

 14. duygularımı hep kendime sakladım karşımdaki insanları kırmaktan korktum hep degiştirmek istiyorum

 15. işe yarayacak bir şeye benziyor milyoner olmayı kim istemez ki boy uzatma telkini mp3

 16. Başağrısı hayatımı çok kötü etkiliyor,umarım faydası olur. arapca sayilar

 17. GÜNDÜZ ÇAĞ

  Merhaba, siz bir ürün satın aldığınızda telefonla aranıyorsunuz. Başka bir ürünü satın alıp bize “asıl” aldığınız ürünü bildirirseniz biz size doğru ürünü göndeririz. bilinç altı

 18. NESLİŞAH TİLBE

  Kisisel gelisim sevenlere.. https://t.co/m83dY2Ms 🙂 yunanca kursu

 19. teşekkürler bu bilgi benim için çok yararlı oldu.. kilo vermek

 20. birçok tanadığıma tavsiye edeceğim bir cd, çevremde migrenden hayatını erteleyen birçok arkadaşım bu sayede sağlığına kavuşacak …. tl bizden

 21. En büyük hayalim gençliğimdeki gibi sağlıklı ve güzel dişlerle gülebilmek. kişisel gelişim

 22. bu mecazi anlamda mı acaba? mp3 özellikleri

 23. AZİM NEVGECE

  Quantum Düşünce Metodu https://t.co/79HuGcW5 картинки математика

 24. ‘Ego’nun düzenlenmesi bu telkinin uygulanması için yeterli sanırım. değiştirmek istiyorum

 25. bugün cd yi dinlemeye başlayalı 20. günümdeyim… henüz; kayda değer bir gelişme içerisine girmeyi umuyorum!! azimliyim …devam…..:) arapca ogrenme

 26. Okuduğum kitap kişisel gelişim kitabı. İse yarıyor yalnız. Annem ne buluyor bunlarda diye düşünüyordum yıllardır. mp3 telkin

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂