KIŞA ZENCEFİL,İSVEÇ ŞURUBUYLA HAZIRLANIN!

Havaların soğumasıyla birlikte hastalanma riskimiz de arttı.

Hava sıcaklıkları 10 derece birden azalınca yatağa düşenlerin sayısı arttı. Mevsim geçişlerinden hasarsız çıkmak için C vitamini kullanmak, bitki çayı içmek, yatmak yerine yürümek, etten ve şekerden çok sebze ve meyve tüketmek gibi önlemler yeterli.

Yaz bitti, sonbahar geldi. Yapraklar sararmaya başladı. Güneşin kavurduğu günlerden ısının 10 derece düşmesiyle üşüten günler başladı. Sabahları yağmurlu, puslu güne uyanır olduk. Bugünlerde çok insan uyanma güçlüğü çekiyor, kendini yorgun, bitkin hatta mutsuz hissediyor.

Ani mevsim değişiklerini çabuk atlatıp sonbahara alışabilmek için neler yapmalıyız? Mevsime uygun giyinmenin yanında, sağlıklı beslenmek de çok önemli. Basit önlemlerle sonbaharın sorunsuz geçmesini sağlamak mümkün. Evde yaptığınız bir ıhlamur çayı veya C vitaminli meyveler soğuklara karşı koruyacak ve zinde hissettirecek basit yöntemler.

Zencefil, isveç şurubu

• Öncelikle bir aktarın kapısını çalmak gerekiyor. Biz sizin için gittik, sorduk, bugünlerde neler almalı, neler tüketmeliyiz diye… Kadıköy’de yetmiş senedir baharatçılık yapan Enver Kaplan bize zencefil, adaçayı ve ıhlamurun soğuk havalardan korunmak için en iyi çaylardan olduğunu söylüyor.

Ayrıca bunların bazı baharatlarla da karıştırılıp içilebileceğini belirtiyor: “Bisina macunu, keçiboynuzu pekmezi iyi gider bu havalarda. Keçiboynuzunu kaynatıp içerseniz, ısıtır sizi.

Bir de zencefil öneriyorum herkese

Taksim’in meşhur aktar dükkânı, Ambar’ın sahibi Gülten Şen’in önerileri arasındaysa, bağışıklık sistemini koruyan ek gıdalar öncelikli. Şen, önerilerini şöyle sıralıyor: “Bağışıklık sistemini koruyan ek gıdalar var. Polene karşı alerjisi olmayanlar polen kullanabilir.

Üzüm çekirdeği, nar çekirdeği çok iyi antioksidanlardır. Ekinezya çayı bu mevsim için çok ideal bir çay. Zencefil, tarçın gibi baharatlarla da çay yapılabilir. Sağlıklı bir vücuda sahip olmak için İsveç iksiri kullanılabilir. Hasta olmayı beklemek gerekmiyor, rahat bir kış geçirmek istiyorsak her gün bir kaşık İsveç iksiri içilebilir.”

Fiyatlarını merak edenler için, İsveç iksiri 32,5 YTL. Üzüm çekirdeği ve nar çekirdeği kapsül olarak 25 YTL. Birde bunların öğütülmüş olanları var, 6,5 YTL. Zencefilin kilosu 25 YTL, ıhlamurun 50 YTL, adaçayı ise 20 YTL. Bunlardan kilo kilo almak gerekmiyor elbette, küçük dozlar yeterli.

Yatmak yerine yürü

• İlaç kullanmadan evvel, doğal yöntemleri tercih etmek gerektiğini söyleyen Natur-Med’ten Dr. Yaşar Yılmaz, geçiş dönemlerinde “Termoregülasyon” adı verilen bir uyumsuzluğun yaşandığını anlatıyor.

Vücudun ısıyı ayarlamakta zorlanmasıyla oluşan durumun, bağışıklık sistemini etkilediğini belirten Yılmaz, grip gibi viral enfeksiyonların böyle dönemlerde görüldüğünü vurguluyor. “Hemen antibiyotiğe saldırmamak gerekir. Antibiyotikle beden direnci daha çok düşer” diyen Yılmaz’a göre, yatak istirahatı de ilk seçenek değil.
Yılmaz’ın önerileri şöyle: “Önce ritmik, doğal, temiz yaşamayı seçmek gerekiyor. Yatmak yerine yürümek gerek. Soğuk-sıcak su banyosu yapılmalı.

Mümkün olduğunca aynı saatlerde yatıp aynı saatlerde kalkmaya çalışmalı. Çok etli, çok yağlı, çok şekerli besinler yerine sebze-meyve beslenmesine ağırlık verilmeli, günde 1 gram C vitamini desteği alınmalı. Bunun yanında Silisyum dioksit içeren mineral hapları kullanılabilir. Bu mineral en çok at kuyruğu çayında bulunur. Bu çay içilebilir. Bunun dışında tahıllarda bulunduğu için tahıl tüketimi de yararlıdır.”

Yılmaz, vücudu hastalanmasını önleyen asit-baz dengesinin sağlanması için alkol, sigara, çay ve kahve tüketiminin bırakılması gerektiğini de söylüyor.

Uzun uzun kaynatmak çayı bozuyor

• Bitki çayı siyah çay gibi haşlanarak demlenmiyor. Çok sıcak suda hazırlanan bitki çaylarının etkisi kayboluyor. Öncelikle kaynamış suyu bir iki dakika dinlendirmek, sonra porselen ya da cam demliğe önce çayını hazırlayacağınız bitkiyi sonra suyu ilave etmek gerekiyor. Bir tatlı kaşığı kuru ya da taze ot için bir litre su yeterli. Çayı demlemek 2-5 dakika sürüyor.

Çayları tadlandırmak için, yine doğal yöntemler kullanmak en ideali. Özellikle ıhlamur, rezene, adaçayı çayıyla bal iyi bir ikili. Bunun dışında ıhlamur demlerken, koku ve tat vermek için karanfil, portakal, limon kabuğu kullanılıyor ama ıhlamuru da kaynatmak etkisini yok ediyor. İdeal ıhlamur kıvamı kehribar rengi.

Dicle Baştürk-Ayça Örer / Taraf

ENGLİSH

And our weather has increased the risk of cold sick with authentication.

Air temperatures lower than 10 degrees when the number of those who fall into bed increased. Vitamin C to exit the transition from season to use undamaged, herbal tea to drink, go to bed instead of walking, meat and sugar than fruit and vegetables to consume adequate precautions

Summer ended, autumn came. The leaves began to turn yellow. The sun’s scorching heat of the day that the 10-degree fall day which began with a cold. Rainy mornings, hazy day we will wake up. Nowadays many people are waking difficulties, self-tired, exhausted even feel unhappy.

Sudden changes in seasons and fall quickly get used to circumvent what should we do for you? Seasonal clothing, as well as healthy eating be very important. To ensure smooth transition of autumn with simple measures possible. You do at home or a linden tea to protect against cold fruit vitamin C and oats make you feel simple methods.

Ginger, Sweden syrup

• First, a transfer is necessary to play the door. We went for you, we asked, what should pick up these days, what should I eat … Seventy years in Kadikoy which Enver Kaplan us baharatçılık ginger, sage and lime for protection from the cold air from the best tea says.

In addition, they also mixed in some spices can be said: “Bisina paste, carob syrup goes well in this weather. Carob contains your source then you’re heats you.

I suggest to everyone and a ginger

Transfer famous Taksim shop, warehouse, owner of Gülten between Sen’s proposal is in the immune system primarily to protect additional food. Sen, suggestions are listed as follows: “to protect the immune system are added to food. Can I use non-allergic to pollen pollen.

Grape seed, pomegranate seed antioxidants are very good. Echinacea tea tea ideal for this season. Ginger, spices like cinnamon or tea can be made. To have a healthy body can be used for the elixir of Sweden. Patient does not have to expect to be comfortable if we want to spend a winter day, a tablespoon each of Sweden drinkable potion. ”

Rates for those who wonder, Sweden elixir 32.5 YTL. Grape seed and pomegranate seed capsule as 25 YTL. One of these ones are crushed, 6,5 YTL. 25 YTL per kilo of ginger, lime, 50 YTL, sage only 20 YTL. The weight does not have to put on weight, of course, small enough doses.

Walking instead of lying

• Drug use before, saying that the natural methods should be preferred Med’ten Natur-Dr. Yasar Yilmaz, in the transition period “thermoregulation”, called a mismatch explains the place.

Difficult to adjust the body’s heat generated by the case, stating that affect the immune system Yilmaz, viral infections such as influenza, is seen in this period is emphasized. “Immediate antibiotics should not be attacked. Antibiotic resistance to bodies with more falls, “he, according to Yilmaz, bed rest is not the first option.
Yilmaz’s proposal as follows: “First, rhythmic, natural, clean, you have to choose to live. You should walk instead of lying. Cold-hot water bath should be done.

The same time as possible should try to lay down and get up at the same time. Very meaty, very fat, very sugary foods instead of vegetables and fruits should be given nutrition weight per day, 1 gram of vitamin C should be supported. Besides mineral supplements containing Silicon dioxide may be used. This mineral is found in most tea ponytail. This tea is available. Apart from that found in cereal grain consumption is also useful for that. ”

Yilmaz, body prevent disease to ensure that acid-base balance of alcohol, cigarettes, tea and coffee consumption should be left to tell.

Boiling is long tea break

• Crops such as tea, black tea boiled dem is not. Effects of herbal tea prepared in very hot water is lost. First, boiling water one to two minutes rest, then prepare the tea, porcelain or glass pot before the plant will need to add water. Teaspoon dried or fresh herbs for a liter of water is sufficient. Takes 2-5 minutes to brew tea.

Tea for tadlandırmak still the most ideal to use natural methods. Especially linden, fennel, sage tea, honey with a good pair. Getting out of this dem linden, smell and taste to give clove, orange, lemon peel is used to destroy the effect, but lime is also boil. Ideal consistency lime amber color.

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

14 yorumlar

 1. gerçekten çok yararlı bir iş yapıyorsunuz,kendi adıma teşekkür ederim.

 2. Çocuğum için dikkat eksikliği motivasyon satın aldım.

 3. Migren ağrısını çeken bilir

 4. Ali beyin eğtimine katıldım. hayran kaldım.şimdi kitaplarını ve cd leri araştırıyorum.hayatımı dahada güzelleşeğini düşünüyorum.

 5. kendi yapabildiklerimi gördüğümde hayretler içinde kaldım.iş hayatım inanılmaz bir yükselişe geçti.işimi ayrı bir şevkle yapmaya başladım.ve başarı da beraberinde geldi ispanyolca öğrenme

 6. Ben kendimi astim level atladim bu son olaylarda.bence ben kisisel gelisim kursuna gitmis kadar oldum valla iyi oldu:D telkincd

 7. Beynimi daha iyi kullanabilemk yaratıcı olmak için bu seti alacağım. iş hayatında ilişkiler

 8. hayatınızda memnun olmadığınız şeylerden her zaman yenileyerek kurtulursunuz bu subliniminal mesajlarda düşüncelerimizi yenilemek için garanti bir yol ben denedim hızlı okuma programı

 9. anneme almalıyım boyamayıda sevmiyor yaşam koçları

 10. yeni öğrendiğim bir teknoloji sağladığı tüm faydaları tanıdığım insanlarla paylaşacağım ve tavsiye edeceğim. aging photos

 11. Bu telkini deneyen iş arkadaşım sayesinde bu siteyle tanıştım. Çok güzel bir sonuç aldı kendisi, değişimine şahsen tanık oldum. Bu yüzden herkese tavsiye ederim. kımız nedir

 12. 21 günde İş hayatında başarı ve Zenginlik BPT cd’sini uyguladım ve çok hızlı sonuçlar oluşmaya başladı. İş teklifileri ve fırsatlarım açıldı. Maddi sıkıntılarım azaldı. Hiç başvurmadağım ve aklıma gelmeyecek yerlerden iş teklifleri almaya başladım. Aynı zamanda iş ile ilgili çözüm odaklı oldum. Sorunlar yine mevcut fakat bu sorunlarla başa çıkma becerim arttı. Şiddetle tavsiye ederim.Tşkler. beyin geliştirme

 13. ingilizcemi geliştirmem gerekiyor faydalanacağıma eminim cinsel ilişki teknikleri

 14. Özellikle sınavlar için çok gerekli. культурист

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂