Cumartesi , Mayıs 8 2021

KIRIŞIKSIZ CİLDİN SIRRI DAMITILMIŞ BİTKİ YAĞINDA

Kadının cildinin kalitesi, güzelliğin birinci şartıdır. Taze, kadifemsi, kırışıksız cildin gerçek sırrı, damıtılmış bitki yağında gizli. Hem gençler hem de kırışıklarla mücadele eden orta yaş kadınları için damıtılmış şifalı bitkilerden elde edilen yağlar, bu sorunlarla doğru mücadelenin yolu

“Kadının yaşı yoktur” derler. Doğanın sırlarını keşfetmek için hangi yaşta olduğunuz önemli değil. Zaten, genç görünümü bile olumsuz yönde değiştiren dış koşulların gittikçe çoğalması, güzellikte “doğaya dönüş”ü zorunlu kılıyor. Doğal yapısını yitiren koşullarının olumsuz etkileri, gıdaların bozulması da cildi erkenden yaşlandırıyor. Bunları göz önünde bulundurursanız, doğadaki bazı sırlarla buna çare aramak en doğru yöntem.Cildin kayıplarını geri getirmek için ne yapmalı?

Ne yaparsanız yapın, kırışıksız ve parlak  tene sahip değilseniz, karşı cinse verilen ilk izleniminiz negatiftir. Gittikçe kaybolan, havası egzozla dolan havada bozulan cildin görünümü, sıcak olan bu mevsimle birlikte daha fazla soruna maruz kalıyor. Güneşte fazla kalınca kahverengi renk bozuklukları, kırışıklıklar ve kızarıklıklar ortaya çıkıyor. Ayrıca yaşanan stres ve üzüntüler cildi ya solgunlaştırıyor ya da sivilceleri tetikliyor. Alkol, sigara ve vitamin yetersizliği ise genç cildin diğer büyük düşmanları..

Gerçek gençlik iksiri

Hem natürelliğini yitiren dünyamızın genç nesli hem de yaşı ilerleyen kadınların geriye dönüş formülü de bu damıtılmış şifalı yağ damlalarında… Yalnız doğru ve sağlıklı topraklarda yetişen bitkiler olması kaydıyla! Hepsinin miktarının uzman bir el tarafından belirlenerek, oluşturulmasıyla ortaya çıkanın “gerçek güzellik iksiri” olduğunu söylemek isterim.

Damlayan güzellik

Çoğunuz muhtemelen deri kusurlarınızı başka bir sürü ürünle gideriyorsunuz. Kimi kimyasal bileşenler içerdiği için cildi bozabiliyor, bazısı ise allerjiye neden oluyor. Bütün bunlara gerek klmadan tek bir uygulama ile nasıl çözerim diye düşünüyorsanız, bitkileriden damlayan güzelliğin ne olduğunu kesinlikle öğrenin. Bu koşullarda, faydası olmayan onlarca ürünü güzellik masasına doldurmak yerine, mucizevi doğal yağların cilde etkisini öğrenin. Ama bunun belli ölçülere, doğal formata uygun olarak hazırlanmış olanı geçerli. Ayrıca, aylarca aktar depolarında beklemiş olan bitki yağlarının gençliğe sağlayacağı katkı olumsuz olacaktır.

Hücre yenilenmesini teşvik ediyor!

Kısa vadeli etkileri ile gençlik, güzellik veren damıtılmış şifalı bitkilerin yağları, ciltte yaşı geriye götüren pozitif hareketler geliştiriyor: Canlandırıyor, güçlendiriyor, pürüzsüzleştiriyor. Gerekli beslenmeyi sağlayarak, kırışıklıkları yok ediyor. Tende hücre yenilenmesini teşvik ederek, esneklik ve sıkılığı yeniden kazandırıyor. Yorgun ve susuz bir cilt için, uyarıcı rolüyle hemen  kazandırıyor.

Eski Roma ve Mısır’da kadınlar kullanıyordu!Gerçek güzellik ve bakım için kendinizi doğaya emanet ettiğinizde cilt gergin, nemli, sağlıklı  ton kazanıyor. Deride kolajen teşvik edilerek kırışıklıklarınız yok oluyor. Herbalium’un araştırmalar sonucu ürettiği bitkisel güzellik yağıyla, bozuk cildin yapılanması hızlanıyor. Yöntemin kaynağı aslında yüzyıllar öncesinden bugüne miras kalan bir uygulama. Eski çağlardan bu yana Mısırlı, Romalı kadınlar da damıtılmış bitki yağlarıyla güzelleşirdiler. Ama maalesef doğadan koptukça, antik metodlar unutuldukça, ağır makyajla kusurlar gizlendikçe genç ciltler daha da erken bozuldu.

Bitki tohumları da kullanılıyor…

Soya, gül, kayısı çekirdeği, susam, günebakan çekirdeği, buğday ve ceviz gibi birçok bitkinin yaprak veya çiçeklerinin buharda damıtılması ile elde edilen yağların, kombine edilmiş çözümüne şimdi bilinçli  nesil kadınlar ve gençliğini korumak isteyenler başvuruyor. Bazılarının etkisi ise tohumlarından elde edilen yağla geliyor. Örneğin, natürel gençlik formülü içinde yer alan çeşitli doğal damlalardan biri de ısırganotu tohumu yağı. (www.herbalium.net )

Sarkan cildin formülü

Yorgunluktan kötü görünüm kazanan, gevşeklikten dolayı sarkan cilde esneklik ve güç sağlıyor bu natürel damlalar.. Lekeleri kaldırıyor, ten rengini tazeliyor. Buharla damıtılan tabiat yağları yara izleri ve çatlaklara da iyi geliyor. Akne, iltihaplı ve sorunlu cilt tedavisi için sağladığı etki, içine karıştırılan susamla elde ediliyor. Yumuşatıcı etkisi ve barındırdığı doğal E vitamini sayesinde, ciltte iyileşmeyi sağlıyor.

Bugün piyasada çok sayıda kozmetik ürün bulunmakta. Buna rağmen, cilt gençleşmesinin en iyi yolu, mucizeler yaratan tabiatta. Doğal kaynaklar, kusurlu cilde her şeyden daha fazla yardımcı olur. Yaşamın ilk günlerindeki bebeksi deriye kavuşturan, yüzde 100 doğal bileşim içeren bu yağlar, kolayca emiliyor da…

Doğal Ürün Uzmanı
Volkan Kurt

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

19 yorumlar

  1. migren ne demek bilirim hayatım felç oluyor

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂