KARPAL TÜNEL SENDROMU

Elimizle aynı hareketi defalarca tekrarlamak, dokuların şişmesine ve ağrımasına neden olur. Böyle durumlarda bilek kemikleri arasındaki ince geçitte ( karpal tünel ) bulunan sinirler sıkışır. Uyuşma, ağrı, karıncalanma ve ellerde güçsüzlük gibi şikayetler ortaya çıkar. Ağrı, kol ve omuza doğru yayılabilir.

YARDIMCI TEKNİKLER:

Yaralanan bileklere soğuk kompres torbası uygulamak şişi indirir ve karpal tünel sendromunun sebep olduğu ağrıyı hafifletir. Bileğinize soğuk jel veya buz torbası koyun, 15 dakika beklettikten sonra 15 dakika ara verin. Bu işlemi ağrı geçene kadar dilediğiniz sıklıkta tekrar edin.

ENGLİSH

CARPAL TUNNEL SYNDROME

To repeat the same motion with our hands several times, causing tissue swelling and pain. In such cases, the thin passageway between the bone in the wrist (carpal tunnel) which nerves are compressed. Numbness, pain, tingling and weakness in hands, such as complaints arise. The pain may radiate to the arms and shoulders.

OTHER TECHNIQUES:

Bag to apply a cold compress to the injured ankle reduces swelling and carpal tunnel syndrome is caused by Relieves pain. Put a cold gel or ice packs on your wrist, wait 15 minutes after the break for 15 minutes. This process until the pain last repeat as often as you wish.

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

11 yorumlar

  1. Yüksek lisans düşünüyorum bu çalışma beni diğerlerine göre daha başarılı kılacak:)

  2. Başarı, cesaretin çocuğudur. Benjamin Disraeli

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂