Çarşamba , Haziran 3 2020

KARİYERDE BURÇLARIN ETKİSİ

İş hayatınızda yanılma payını en aza indirgemek için burcunuzun sesine kulak verin…

Akrep kadını son derece derin, sezgisel, tutkulu ve azimlidir… Burcun şifre kelimesi ise “arzuluyorum”.Dolayısıyla elini attığı her işte arzularını yerine getirecek alt yapıyı oluşturacaklardır. Akrep kadınları, son derece araştırmacı tiplerdir, sezgiseldirler ve savaşçıdırlar. Zorluktan çekinmezler. Kondisyonları, fiziki güçle yapılabilecek herşeye uygundur. Akrep, merak ettiği için, merakını giderebileceği her türlü gizemli konuyu araştırıp ortaya çıkaracaktır. Dolayısıyla araştırmacılar, yazarlar, gazeteciler laborantlar, topoğraflar, jeologlar akrep burcu kadınından çıkar. İnce hesap yaparlar, maddenin değerini çok iyi bilirler. İçlerinde söndüremedikleri, durduramadıkları bir volkan vardır.  Acımasız gibi görünürler. Görünüşlerinden belli olmayacak kadar vefalı, istikrarlı ve merhametlidirler. Akrep kadını, her türlü zorlu işi hatta sadece erkeklerin yapabileceği işleri, belki de tır şoförlüğü dahil her türlü işi yapabilirler. Çok yönlüdürler, her türlü zorlu işin üstesinden gelen tiplerdir. Araştırabilecekleri, gizemi keşfedebilecekleri, konunun karanlığına sondaj yapıp, onu su yüzüne çıkarabilecekleri  her türlü işte başarılı olurlar. Siyasete, politikaya ve hukuğa da çok yatkın tiplerdir. Doktorluk, laborantlık da ilgi duydukları alanlardır. Gezmek, keşfetmek, ortaya çıkarmak, kültürleri harmanlamak, seks konusunu inceleyerek, seksoloji alanında uzmanlaşmak, pedogoji, sosyoloji alanlarında gelişmek için son derece yetenekli tiplerdir.

Güzelliklere düşkündürler, ışıklandırma, aydınlatma alanında son derece görseldirler. Dolayısıyla sinema, reklam, iş mekanlarını aydınlatabilecek, rahat konfor sağlayabilecek dekoratif alanlarda da  çok yeteneklidirler. Görsel ve sezgisel yönleri kuvvetli olduğu için boya ve renk analizinde de başarılıdırlar. İletişim, komünikasyon alanlarında santrallerde görev alabilirler. Öğretmenlik yapacaklarsa akademisyenliği tercih edeceklerdir. Matematik, kimya ve sosyoloji bölümlerini seçeceklerdir.

Ast ilişkilerine gelince, daha az sosyaldirler akrep kadınları. Seçicidirler. Az insanla ama uzun soluklu ilişkiler kuracaklardır. Kendileri patronuyla alt kadro arasında güçlü köprü olacağı için mutlaka ekip şefi, müdürü, direktörü olmaya eğilimlidirler. Ve daima da yükselirler. Çünkü akrep kadınları kariyer edinemezlerse mutsuz olurlar. Arzuladıkları pozisyona muhakkak kavuşacaklardır, yükselecekleridir. Kendi işlerini yaparlarsa da adım adım ilerleyeceklerdir. Rakiplerini nasıl saf dışı bırakacaklarını gayet iyi bileceklerdir. Borsa Broker’lığı da akrep kadınları için uygun olabilir.

Başak kadını titiz, temiz, pratik, pimpirikli, telaşlı, mükemmeliyeti arayan, kendini sürekli eleştiren, kusursuzluğu arayan tiptir. Başak kadınlarından çok iyi öğretmenler, hemşireler, sekreterler, asistanlar çıkacaktır. Astroloji kitapları, başak kadınlarını daima hizmetli olarak ifade eder. Oysa kendine komşu olan aslan ve terazi özellikleri baskın ise sanat alanında daima parlayacaklardır. Yönetimde yer alacaklardır. Ayrıca başak burcunun tipik özelliklerinden bir tanesi, lider gibi idol aldığı bir karakteri sahnenin başrol oyuncusu yapmak için elinden gelen gayreti göstermeleridir. Mükemmeli aradıkları için son derece kusursuz işler çıkarırlar. Finans, eğitim, tıp konularında oldukça yüksek yeteneklere sahiptirler. Ve tabii sanatı da atlamamız gerekiyor. Ast-üst ilişkilerinde ise, eleştirilmediği sürece herkesi annesi gibi sarıp sarmalarlar, kardeşlik yaparlar, yüreklendirirler, onun yükünü taşıyacak, işini kolaylaştıracak ve yolundaki dikenleri kaldıracaklardır. Başaklar, hizmet dendiği anda aklımıza gelen tek burç olmalı. Mükemmeliyetçi olduğu için de titiz, temiz ve pratik yöntemler geliştirerek iş hayatını daima kolaylaştıracak bir yapıya sahiptirler.

Başak kadınları sessiz, sakin davranır ancak patronunda veya elemanında küçük sağlık sorunları varsa eli ayağına dolanabilir. Telaşlı olduğu için de işinde küçücük bir hata ile üç günlük bir kayıp yaratabilir. Telaşını yatıştırdığı sürece iş hayatında onlarsız yapamayız. Sağlık sorunları ve stresi olmadığı sürece ilişkileri son derece sıcaktır. Sarıp sarmalayan bir özelliği vardır, daima sorunları gidericidir. Bu nedenle başakların insanlarla olan ilişkilerinde problem görülmez.

Boğa kadınına gelince venüsün kızlarını düşünmemiz gerek. Herşeyden önce estetik, güzellik, sağlamlık, sınırlarını bilme hali var. Koç öncüyse, boğa olgunlaştıran sabittir. Sabit olduğu için hangi işe el atarsa atsın istikrar gösterecektir. Boğa burcunun  iş alanlarında finans, tarım, peysaj konuları daha ön plana çıkar. Mücevher dizaynı da başarı getirecektir.  İşletme, finans, bütçe raporlama gibi hesap işlerinin döndüğü alanda çok daha yetenekli ve başarılı olacaktır.

Dekanat, dekanat gidecek olursak 1. Dekanat boğalar farklı bir gezegenin de enerjisini aldıkları için savaşçı tiplerdir.  Finans konusunda da savaşacaktır, tarım konusunda da savaşacaktır.  Eski sistemi yeni sistemle harmanlayarak tarımda güzel şeyler yapacaklardır. İnşaat alanında da  çok başarılıdır. Boğa burcunun 1. Dekanatından çok iyi güzellik uzmanları, iç mimarlar ve dekoratörler çıkar. 2. Dekanata geldiğimiz zaman bunları daha çok borsada, bankada, tapu dairelerinde görebiliriz. Kağıt ve evrak işlerinde çok titizdirler. Ünlü yöneticilerin asistanları olmaya eğilimlidirler. 3. Dekanatta ise kendi işini kurmaya çok meğillidir. Kendi işini kurup toplumda güçlü bir yer edinmeyi, aslında bu durumu evlilikle güvenceye aldığını düşündüğü için, eşinin arkasından gidip birlikte iş yapmaya tercih ederler.

Evlenmeden önce bir kurumda çalışıyor bile olsa, evlendikten sonra eşiyle iş kurup kendi işinin patronu olmayı tercih edecekleridir. Sessiz, derinden, adım adım zirveye çıkacak ve başarılı olacaklardır. Boğalar asla para sıkıntısı çekmezler. Ayrıca estetik ve güzellik yanları da çok gelişkindir. Bunun yanında çok az bilinen, yiyecek içeçek konusunda, sofra süsleme sanatında da çok yeteneklidirler. İş arkadaları ile ilişkileri, daima grup çalışmaları, paylaşım ağırlıklıdır. Daima iyi ve diplomatik ilişkiler kuracaklardır. Boğaların, patron ve kendi altında çalışanlarla hiçbir zaman sorunu olmaz.

İkizler kadını merkürün yaramaz, muzip, çocuksu, neşeli çok yönlü kişilikleridir. Çok yönlü olduğu için basın-yayın, iletişim, pazarlama, resim, fotoğrafçılık gibi konuların tamamında çok yeteneklidir. Elini atıp da başaramayacağı bir iş yoktur. Ancak hevesi geçicidir. İstikrar göstermesi zordur. Başarılı olması için içinde uyanan dürtüyü, arzuyu ideal haline getirmesi gerekiyor. Ancak kadın ikizler, erkek ikizlere göre daha istikrarlıdır.

1. Dekanat çocuksu olduğu için pedagog olabilir, anaokulu öğretmenliği yapabilir. İyi hemşire olabilir ve elleri çok hafiftir. 2. Dekanatlar sanata çok önem verirler. Mücevher dizaynı, iç dekorasyon, moda desinatörlüğü gibi mesleklerde başarılı olurlar. İstikrarsız diye tanımlanırlar, ancak onlar birer çocuktur. İkizleri kız ya da erkek diye ayırmak da çok doğru değildir. Hayata hareket katmak, bilgi dağıtmak, neşe vermek karakteristik özelliklerindendir. 3. Dekanatı ise; kendilerini insanlığa, geleceğe adayabilirler. Yaşlılar evinde, çocuk yuvalarında görev almaktan mutluluk duyarlar. Kitleleri etraflarında toplayıp, toplum için, çocuklar için, çevre için, doğa için bir şeyler yapmayı önemserler. Başına buyruk olduğu için bir kurumda çalışmak yerine, kendi işlerini kurmayı tercih ederler. İlişkilerinde daima iyidirler, onları inciten tek şey yargılanmaktır. Müşterileri ise onlardan kolay kolay vazgeçemez.

Aslan kadını burçlar skalasında liderlik vasfını taşıyan özelliği vardır. Hayatın zorluklarını kolay kaldırmayı, kaldıracak ekibi de oluşturmayı çok iyi bilir. Espirilidir, neşelidir, popülerdir. Kendi işini yapmayı tercih ederler. Kurumda ise bir işe sıfırdan başlar ve mutlaka lider pozisyona gelir. Bir çok alanda yeteneklidir. Görkemi yüksek olan, parıltısı yüksek olan konulara eğilimlidir. Sahne sanatları, dekorasyon gibi konulara yatkındır. Bir aslanın yönettiği alan görsellik olarak da etkileyicidir. Ormanlar kralı aslan, nasıl istikrar ve hiyerarşik düzeni doğa içinde tahrip etmeden yönetiyorsa aslan kadını da aynı özelliklere sahiptir. Yaşlılar ve çocuklar konusunda oldukça hassastır. Beslenmeleri, eğitimleri, korunmalarıyla ilgili sosyal konularda aktif olur. Yardım kuruluşlarında ikinci işi olarak, görev almaktan mutluluk duyar. Atılgan olmaktan hoşlanır. Seyahat etmeyi çok sevdiği için turizm alanında başarılı olur.

2. Dekanatta ise, uluslar arası ilişkiler, siyaset başaralı olacakları konulardır. İlişkilerin de ise, doğası gereği patrona dahi patron gibi davranabilir. Aslında kimsenin yerini almak gibi bir niyeti yoktur ancak, nasıl patron gibi, yönetici gibi davranılır bunu göstermek ister. Asla silik, zayıf yöneticiye tahammülü yoktur.

Oğlak kadını yönetebileceği, toplumda statüyle birlikte iyi para kazandırabilecek işlere yönelir. En büyük başarı sağlayabileceği alan moda dünyasıdır. Erkeklerin son derece aktif olduğu işlerde de çok yeteneklidir oğlak kadınları. Finans konusunda çok başarılıdır. Zamanlama konusunu sembolize eden alanlarda da başarılıdır. Oğlak kadını son derece dirayetlidir. Kurum içinde adım adım yükselir, mutlaka yüksek bir pozisyonda çalışır. Çok sabırlıdır, titizlikle çalışır.

Ortapedi, diş, cilt, spor, diyetisyenlik konularında başarılı olacaktır. Güçlü planları olacaktır ve çalıştığı kurumu yüceltecektir. Kendi işini kuracak oğlak kadınları, mutlaka güçlü finans alt yapısını temin etmeliler. Borç harçla girerlerse hevesleri kırılacaktır. Ancak yine de başarısızlık söz konusu değildir. Oğlak kadının ilişkileri aile ilişkileri gibidir. Çalışma arkadaşlarıyla da “biz bir aileyiz, biz bir takımız” şeklindeki davranışlarıyla gözlemlenebilirler.

Koç kadını atılgan, atak, adalet duygusu gelişkin olduğu için iş alanında da mükemmeli arayacaktır. Atak ve çocuksu bir yapıya sahip olduğu için detay düşünemez. Önce oku atar, sonra nişan alır. İyi bir ekip sayesinde işinde başarılı olabilir. Anaçtır, renklidir. Yeteneği çok gelişkindir, ilk aradığı şey adalet duygusudur. 1. Dekanatda, daima kurumlarda çalışmayı tercih eder, kitleleri arkasından sürüklemeyi sever, adım attığı kuruma yenilikler katar, sistemleri değiştirir. Bir kurumda çalışması kendi işini kurmasından daha yararlı olacaktır. Çok renkli, çok yönlü ve aynı zamanda disiplin anlayışından uzak olduğu için hem girdiği alanı karıştıracaktır hem de başarı gösterecektir.

2. Dekanata geldiğinde ise liderlik vasfı ön plana çıkar. Kitleleri yönetmeği sever. “Bu buradan başlanır, böyle gidilir, böyle tamamlanır” gibi direktifler vermekten çok hoşlanacaktır. Bu dekanatta kendi işini kurabilir. Ancak yine de bir kurumda çalışmayı tercih edecektir. Çünkü kariyer arayışı vardır. Kendi işinde hevesi kalmayacaktır ancak bir kurumda çalışmasıyla rekabet duygusu aktif halde olacaktır ve bu da koç kadınını başarılı kılar. 3. Dekanatta ise sanat özellikleri açığa çıkar. Burada kreatif özellik yön kazanır. Moda, desinatörlük, iç dekorasyon, sahne sanatlarında çok başarılı olacaktır. Politikaya da yatkınlığı vardır çünkü özünde diplomatik bir tarafı vardır.

Kova kadını insanlık için bir şeyler yapmaktan hoşlanacaktır. İnsanın hayatını kolaylaştıracak işlerde; insanın kendini mutlu etmesini, huzurlu, özgür hissetmesini sağlamada çok yeteneklidir. Bunlar özelliklerini de halkla ilişkiler, turizm, basın-yayın, iletişim – haber, sağlıkla ilgili mesleklerle tatmin edebilir. 2. Dekanatta devreye sigortacılık, bankacılık, dernekler girebilir. 3. Dekanat ise, tamamen sanattır. Estetik, güzellik… Mücevher, bale ayakkabısı imal edebilir. Yenilikçidir, özgürdür, yardımseverdir, lider ruhludur ancak ticaret yapmak için iş yapmaz. Birlikle hareket etmeyi sever, insana hizmet için iş yapar ve evrenin de kendisine mutlaka bir yerden bir kazanç getireceğini düşünür.

Kova kadınlarında enteresan bir özellik vardır. Kendi çıkarı uğruna iş yapıp bunu tanıtmak ve bunun yanında da çok iyi sponsorluk temin etmektir. Bu da kovanın diğer burçlarda az bulunan bir özelliğini ortaya çıkarır. Sponsorluğu temin etmek güven ister ve kova kadını bunu kolaylıkla başarır. Kova kadını güvenilirdir. Evrene hizmet ettiği için karşısındakini kolaylıkla ikna eder. Herkesle çok iyi anlaşır. Tek tahammül edemediği şey, akıl edemeyen, insiyatif kullanamayan, hızlı haraket edemeyen ve eski dogmatik kalıpların içinde kalmış insanlardır.

Terazi kadını diplomatik yetenekleri gereği sanatta, halkla ilişkilerde, siyasette, uluslar arası ticaret ve ilişkilerde, turizmde son derece başarılı olan kişilerdir. Pr şirketlerini de yönetebilirler, reklamcılıkta da yaratıcı olabilirler. Özellikle estetiğe dayalı konularda başarılı olurlar. Estetisyen olabilir, plastik cerrahi olabilir, makyaj uzmanı, modacı olabilir. Bu konular da venüsün kendi içinde taşıdığı özellikleri barındıran mesleklerdendir.

Bu yeteneklerinin yanında, paylaşımı bölüşmeyi seven yönleri vardır. Ortaklık onlar için olmazsa olmazdır. Uluslar arası işlerde daha başarılı olabilirler. Çalıştıkları yerde kurulu olan dengeyi bozarlar ve yeni bir denge getirirler. Hiçbir zaman sorunlu ilişkileri olmaz.

Yay kadını her şeyden önce yüksek öğrenim yapmayı hedeflemeli. Zamanının geçtiğini düşünmemeli. Merak ettiği konunun eğitimini almaya yönelmeli. Yay kadını gazeteci, doktor, hukukçu olabilir. Din ve meshepler üzerine araştırma yapan işlerde görev alabilir. Son derece neşeli, iyimserdir. Tiyatro ve sinemada da başarılı olacaktır. Popüler, cazibeli, sevimli ve güven uyandıran karakterlerdir.

Ulaşım alanında, şehirler arası bir ulaşım firması ya da bir havaalanında görev alabilir. Sigortacılıkta da çok başarılı olabilir. Yay kadını çok yönlü, değişken, iyimser, bilgiye meraklı ve özgürlük duygusu fazla olduğu için kendi başına yapacağı işlerde de başaralı olacaktır. Çok gezecektir, kültürel araştırma yapacaktır. Çok iyi sosyolog, antropolog, yazar olabilirler. Hayal dünyası geniştir. İlişkileri çok kuvvetlidir ancak hiç düşünmeden konuşabilirler. Telaşlıdırlar, sosyal ve dışa dönük görünseler de utangaçtırlar. Bir toplantıda küçük bir sakarlık yapıp utanarak toplantı odasını terk edebilirler.

Yengeç öncü burçlardandır. Zodiac yaz dönemini başlattığı için öncülük vasfı bulunmaktadır. Herşeyden önce annedir. Üremeyi ve üretimi sembolize eden her şeyde çok başarılıdır. Tatlı bir uzlaşmacıdır. Tıpta, inşaat sektöründe başarılı olabilir çünkü istikrarlıdır. Sert bir kabuğu vardır,  kendisinden, hacminden, minyon görünüşünden beklenmeyecek yüklerin altına girer ve başarıyla çıkar. Kondisyonu oldukça gelişmiştir. Yalnız gün sonunda enerjisi düşecektir, önemli toplantıları bu saatlere bırakmamalıdır.

Duygusal zekası da yüksektir. Duygularıyla hareket edebileceği mesleklerde daha başarılıdır. Yeme içme sanatından, bunu üretecek tarıma kadar olan tüm işlerde başarılı olacaktır. Yemek pişirmeyi sevmese bile kurduğu sofrada sıcacık bir ortamda hissettirecektir. Kafe, restoran işletmelerinde başarılı olacaktır. Finans alanında da başarılıdır. Çünkü parayı ve ticareti nasıl idare etmesi gerektiğini doğal sezgisiyle bilir. Barınmayı gayet iyi bilir. Şehir plancılığında başarılı; antropoloji araştıran bir tip çıkıyor ortaya. 3. Dekanatlarında çok iyi psikolog, psikiyatrlar çıkıyor. İnsan ruhunu çok iyi anlayan, doğal olarak kişinin ihtiyaçlarını fark eden özelliğe sahiptir. İlişkilerinde ise dedikoduyu biraz sevdiği için ve çocuksu yanından dolayı, içinden geldiği gibi konuşmasını dengeleyemezse canı sıkılabilir. Bunlara dikkat ettiği taktirde hem kariyerinde hızla ilerleyecektir hem de ilişkileri daha sağlam olacaktır.

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

14 yorumlar

  1. Savaşçı olmak mükemmellikle ilgili değildir ya da zaferle veya incitilemez olmakla. O, incinmeye açık olmakla ilgilidir. Gerçek cesaret budur. Dan Millman

  2. Bu dünyada başarıya ulaşan insanlar istedikleri şartları yakalayan insanlardır. Eğer onları bulamazlarsa, kendileri yaratırlar. Bernard Shaw

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂