Cumartesi , Haziran 19 2021

KARBONHİDRATIN YARARLARI

Karbonhidrat deyince tüm diyetisyenler şöyle bir durur. Her zaman yemeye çekindiğimiz ama ‘keşke kilo aldırmasa da daha çok yesek!’ dediğimiz karbonhidrat grubundaki gıdaların bir kısmı aslında gerektiği gibi tüketilirse besin değeri en yüksek ve aynı zamanda zayıflatıcı gıdalar haline gelebilirler.

İşte size ilginç karbonhidrat tüyoları ve karbonhidratlı yiyecekleri sevmemizin 5  nedeni;

Kilo vermeye yardımcı olur…

Tabi ki de yağlı börekler veya kurabilyeler sağlıklı yiyecekler olmayabilirler fakat karbonhidrat yönünden zengin doğal sebzeler de bulunmaktadır. Brokoli, kırmızı biber, yeşil biber, fasulye ve mısır da karbonhidrat yönünden zengindir ve bu yiyecekler doyurucu ve kilo vermeye yardımcı olurlar.

Genellikle diyetisyenler tarafından tavsiye edilen miktar, 1 dilim ekmek, 1/3 bardak pirinç ve yarım bardak yulaf ezmesidir…

Lif yönünden zengindir…

Çoğu karbonhidratlı yiyecek lif yönünden zengin olup şeker oranı oldukça düşüktür. Doygunluk hissi vermenin yanında sağlığa faydalı birçok yanı da bulunmaktadır.

Lifler, ‘çözülebilir’ ve ‘çözülmez’ olarak başlıca iki ana grup altında toplanabilir. Çözülmez lifler sindirim sisteminin hızlanmasını sağlar ve kabız olmayı önler. Kepekli gıdalar ve buğday içeren tüm yiyecekler ‘kompleks karbonhidratlar’ grubunda yer alır ve çözülmez lifler yönünden zengindir.

Çözülebilir lifler ise yulaf, havuç ve elma da bulunur. Bu tip gıdalar da kandaki kolesterol miktarının emilmesini azaltarak kalp sağlığını korumaya yardımcı olur. Diabet hastalarında da kandaki glukoz oranını düzenleyerek kontrol sağlar.

Açlığınızı bastırır…

Gün içinde sürekli açlıkla savaşıyorsanız nişastalı gıdaları diyetinizin bir yerine mutlaka koyun. Patates ve fasulye gibi sebzelerde nişasta bolca bulunur. Bu tip sebzeleri pişirip tekrar soğuttuğunuzda nişasta oranı artar ve tokluk hissinin artmasına neden olur.

Kandaki şeker miktarının zaman zaman artmasına da neden olan nişasta bazı kanser türlerine karşı vücudu korur…

Enerjinizi arttırır…

Kompleks karbonhidratlar vücudunuzda açıkta bulunan enerjinin depolanma yeridir. Ayrıca vücut kaslarınızın besleyici yakıtıdır. Sadece kaslarınız için değil aynı zamanda beyin, kemikler, hormonlar, kalp ve tüm sistemlerinizin düzenini sağlar. Daha aktif ve enerjik olmanıza neden olur.

Doğal şifa kaynağı olarak düşünülebilir…

Kahverengi pirinç, kereviz, çilek, tahıl ürünleri gibi karbonhidrat içeren yiyecekler ayrıca doğal vitamin kaynağıdır. B2, B3, B5, ve C vitamini yönünden zengin olan karbonhidratlar ayrıca mineral, demir, manganez, folik asit ve çinko yönünden de vücuda katkı sağlar.

ekolay.net

ENGLİSH

Carbohydrates also stops when one follows all the dieticians. Every time we take to eat, but ‘I wish not ignore the weight we should eat more!’ Carbohydrate group we call some of the food is actually consumed as needed nutritional value is highest and at the same time weakening the food can become.

Here’s an interesting and carbohydrate foods like carbohydrates tips because we 5;

Helps to lose weight …

Of course, de-fat pie or may not be kurabilyeler healthy food rich in carbohydrates, but also contains natural vegetables. Broccoli, red pepper, green pepper, beans and corn, and these foods are also rich in carbohydrates and weight to give satisfactory help.

Generally, the amount recommended by dieticians, 1 slice bread, 1 / 3 cup rice and half a cup of oatmeal is …

Life is rich …

Many carbohydrate foods are rich in fiber and sugar content is very low. In addition, many side to give the feeling of saturation also is beneficial to health.

Life in the ‘soluble’ and ‘will not resolve’ can be divided into two main groups as a major. Fibers allows the digestive system is not solved and the acceleration that prevents constipation. Food and all food containing wheat bran ‘complex carbohydrates’ group located in and are rich in fibers are not resolved.

Soluble fibers are oats, carrots and apples are also available. These types of foods by reducing the absorption of cholesterol in the blood helps to protect heart health. The rate of blood glucose in patients with diabetes also makes editing the control.

Suppress your hunger …

If you’re constantly fighting hunger in the day of your diet instead of starchy foods definitely sheep. Vegetables such as potatoes and beans are abundant starch. This type of cooking vegetables and starch ratio increases when cooled again and the feeling of satiety causes of the increase.

From time to time increase the amount of sugar in the blood that causes the starch protects the body against some types of cancer …

It increases your energy …

Complex carbohydrates in your body in the open where the energy is stored. In addition, the muscles of your body is a nourishing fuel. Not only for your muscles but also the brain, bones, hormones, heart and provides the layout of the entire system. To be more active and energetic causes.

Can be considered as a source of natural healing …

Brown rice, celery, strawberries, cereal products such as natural vitamin also is a source of carbohydrate containing foods. B2, B3, B5, and vitamin C are also rich in minerals which carbohydrates, iron, manganese, folic acid and zinc in terms of contribution to the body provides.

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

18 yorumlar

 1. Umarım bu set işime yarar ve faydalı olur.

 2. merhaba ayşegül hanım, sizinle kendi fikrimi paylaşmak istedim. Bence “mutlu ilişkiler” mp3 sizin için uygun olan. bu sizin bir çok ilişkide daha başarılı olmanızı sağlayabilir. belki eski eşinizle olan ilişkinizin, belki de yeni başlayacak olan ilişkinizin daha başarılı olmasına katkısı olacaktır. kalbiniz ve çevreniz sevgiyle dolsun:)

 3. Zengin Baba Yoksul Baba kitabının ünlü yazarı Robert Kyosaki, Network Marketing için şöyle diyor: “İnsanlara yardım etmeyi seven insanların, işletme okuludur”.

 4. sınav başarısı çok süper.

 5. Çok az insan yaratıcı olarak kabul edilir: Birkaç ressam, birkaç şair; milyonda bir kişi. Bu saçmalıktır. Her insan doğuştan yaratıcıdır. Çocukları izlersen görürsün. Bütün çocuklar yaratıcıdır. Osho

 6. “Bu yazı dizisi Mega Platform’dan alınmıştır.” Kişisel Gelişim , Network Marketing ve Girişimcilik

 7. Bende de utangaçlık sorunu var berbat bi durum umarım faydası olur

 8. Bir tek hedef üzerinde toplanan ruh kuvveti pek büyüktür. Harikalar başarır. Gautama Buddha

 9. “En iyi kisisel gelisim kitabi Kuran-i Kerimdir” #altustmuhabbet mp3 png

 10. maddi manevi hayatımızın dönüm naktasında bir karar verirken içinde bulunduğumuz ruh hali yankış karar vermemize sebeb olabşlşyor. Bu açıdan kansatsyan olmak doğru karar vermek açısından olumlu buluyorum. tükçe sözlük

 11. RT @Akasyaa: Kişisel gelişim teknikleri konusunda Mümin Sekman’ı tek geçerim. mutluluk için kazan

 12. kredi kartı çıkmazında olan biri için harika olduğunu düşünüyorum. gücüne güç katmaya geldik sözleri portekizce

 13. ALPASLAN BEYZA

  Unutkanlik problemim icin aldım. Ancak şimdi işime yaramayacağını düşündüğüm şeyleri bile ayrıntılarıyla hatırlayabiliyorum. erkekler nelerden hoşlanır

 14. eğitimde izledim Ali beyi, çok samimi geldi.cd ler umarım işe yarar.sağlık konusu ile ilgili tek cd mi var yoksa bütün yukarıda yazılanlar için ayrı cd mi almamız gerekiyor.teşekkürler alkol tedavi merkezleri istanbul

 15. Ali Gülkanat’ı eğitimlerde izliyorduk ama bu siteyi bana bir arkadaşım tavsiye etti. mp3′lerin faydasını gördüğünü söyledi. Faydası olacağına ben de inanıyorum. arapça öğrenme

 16. Dergimizin Haziran sayısını alttaki bağlantı ile okuyabilirsiniz…. https://t.co/iYRPBozK aging photos

 17. Mehmet Öz ”Kişisel Gelişim” sektörünün yeni nesil öncüsü. NLP, Kuantum ile tıkanan sektöre, boş sağlık öğütleri ile yeni bir soluk getirdi… kurumsal nedir

 18. Nice Site layout for your blog. I am looking forward to reading more from you.

  Tom Humes

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂