KAPLICA VE KÜR SULARININ ÖNEMİ-PROF. DR. AHMET MARANKİ'NİN ŞİFALI BİTKİLER ADLI KİTABINDAN ALINMIŞTIR.

* Kaplıca sularındaki terkiplere göre planlı kür halinde yıkanmanın, bedendeki yaraları, ağrıları iyi ettiği gibi içteki kötü kokularıda giderdiği vakadır.

* Tabipler demişlerdir ki; herkez kendi vücudunun doktoru olmalı, kullandığı ilaç ve gıdalarındoğalarını ve faydalarını bilmeli, herbirini bu hükümle kullanmalıdır.Böylece insan vücudu sağlıklı kalabilir.

* Dünyada hamamlar bilimsel araştırma enstütülerinin kontrolünde şifa yaymakta, insanlar sıcak-soğuk terapileriyle sağlıklı yaşamaktadırlar.

*Almanya’da 1821 yılında ortaya çıkan Stephan Kneipp tabi şifahaneleri bütün Avrupa’da bizim anlattığımız metodları uygulayarak ülkesine büyük girdiler sağlamaktadır.

* Ülkemizde unutturulan ve yasaklanan Osmanlı Darüşifaları, renk odaları, ses odaları, su terapileri, aroma terapileri, müzik terapileri ile dünya insanlarına şifa vermektedir.

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

12 yorumlar

  1. Hayattan sıkılanlar alsınlar da biraz gevşesinler…

  2. Einsten kadar zeki olacaz demk ki Belli bir fiyat ödüyorsun zeki oluyorsun çok güzel birşey alkol resimleri

  3. REŞİD ERTUĞRUL

    bilinçaltı tekniği ile sigarayı bırakan bir arkadaşım mevcut… bu konuda da her şey beyinde bitiyor.. alkol

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂