Pazartesi , Temmuz 15 2019
Ana Sayfa / Sağlık / KANSERLİ HÜCREYİ YOK EDEN GEN BULUNDU!

KANSERLİ HÜCREYİ YOK EDEN GEN BULUNDU!

İngiliz uzmanlar, kanserli hücreleri ortadan kaldıran bir gen keşfetti.

Bulunan bu anahtar gen sayesinde tümör hücreleriyle mücadele edebilen ya da onları tamamen yok eden kan hücrelerinin üretimini tetikleniyor. Böylece kandaki kök hücreleri harekete geçiyor, hastalıklarla mücadele eden bağışıklık hücrelerine dönüşüyor. Çalışmanın yürütüldüğü Londra’daki Imperial Üniversitesi’nden araştırmacı Hugh Brady, “Doğal bağışıklık hücreleri, akyuvarların Sindrella’sı gibidir. Onlar hakkında aslında az şey biliyoruz ama nereden geldiklerini bilmiyoruz” diye anlatıyor. Dr. Brady ve ekibi, çocuk lösemisi üzerinde çalışırken tesadüfen keşfettikleri bu gen hakkında daha fazla bilgi sahibi olurlarsa kanser tedavisinde de önemli bir yol kat edilebileceklerini söylüyor.

Diyabet ve MS’e de çare Kanser tedavisinde yeni bir umut olan bu çalışmanın, ayrıca bağışıklık sisteminde de önemli rol oynayabileceği, diyabet, MS gibi hastalıklara çare bulmada katkı sağlayacağı düşünülüyor. Araştırmacılar şimdi kanser hastalarında doğal bağışıklık hücresi sayısını artırabilecek bir ilaç üzerinde çalışmaya başladı. Eğer çalışmalar sonuç verirse böyle bir ilacın, özellikle meme, bağırsak, akciğer ve kan kanserlerine karşı güçlü sonuç verebileceğine inanılıyor. (The Daily Mail)

ENGLİSH

destroy cancer cells found in the genes

British experts, has discovered a gene that eliminates cancer cells.

Which means that key genes that can combat tumor cells to destroy them completely, or the production of blood cells are triggered. Thus, in the blood stem cells is to act, is converted to the immune cells that fight disease. Imperial University researchers of the study was conducted in London Hugh Brady, “natural immune cells, white blood cells are as Sindrella’sı. We know little about them, but in fact they do not know where they come from,” he explains. Dr. Brady and his team, they are discovered by chance while working on children’s leukemia more information about these genes in cancer treatment has become an important way they are says.

Cancer treatment and cure of diabetes in a new hope to MS, this study also may play an important role in the immune system, diabetes, diseases such as MS is thought to contribute in finding a cure. Now researchers in cancer patients could increase the number of natural immune cells began to work on a drug. If such a drug if the studies provided, especially breast, bowel, lung and blood cancers are believed could result against the powerful. (The Daily Mail)

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

16 yorumlar

  1. “Quit now, you’ll never make it..!” If you disregard this advice you’ll be halfway there. David Zucker

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂
Powered by