KALICI KİLO VERMEK İÇİN OLMAZSA OLMAZ NEDİR?

KALICI KİLO VERMEK İÇİN OLMAZSA OLMAZ NEDİR? KALICI KİLO VERMEK İÇİN OLMAZSA OLMAZ NEDİR? timage

Bu hafta sizlerle özellikle kilo üzerinde çalışırken çok önem verdiğim bir konuyu paylaşmak istiyorum. Yani kilolarınızdan kalıcı olarak kurtulmanın püf noktasını açıklıyorum.

Öncelikle şunu sormak istiyorum. Sağlıklı bir insanı nasıl tarif edersiniz?

Kendimize sadece fizyolojik bir varlık olarak bakamayız ve bakmamalıyız. Zaten bunun böyle olmadığını da bilim dünyası kabul etmiş durumda. Sosyal bir varlık olan insanın sağlıklı olabilmesi için, fiziksel, zihinsel ve ruhsal bütünlüğünü sağlaması gerekmektedir. Ancak bu noktalar dengede olduğu zaman sağlıklı olduğumuzu söyleyebiliriz.

Ruhsal hastalıkların dışında fiziksel hastalıkların %95’lik bir kısmının bile ruhsal sağlılığımızla ilişkili olduğunu biliyor musunuz? Buna en güzel örneği aslında duyguların bir çatışması olarak karşımıza çıkan “migren” ya da mide de genelde stresle baş gösteren “gastrit” i örnek olarak gösterebiliriz. Bu gibi örnekler çoğalabilir…

Peki bu dengeyi nasıl koruyacağız.
Bu dengeyi sağlayacak 3 önemli şey vardır ki bunlar insan hayatında düzgün ise sağlıklı bir insanızdır.

1. Birey Olabilmek,
2. Süreç Odaklı Olmak,
3. İç odaklı Olmak,

Bu noktalarda eksiklikleriniz varsa, emin olun sorunlar kapınızdadır. Ya da kapınızı çalmış ve içeri girmiştir. Yaptığım çalışmalarda bu üç noktayı temel alıyorum bunlar üzerinde eksikleri tamamlamak kişide gereken gelişmeleri sağlayabilirsem düzelmeyi de sağlamış oluyorum. Bunları biraz açmak gerekirse,

1. Birey Olabilmek;
Burada sorduğum en önemli soru “Kişi kendi kararlarını verebiliyor mu?” başkalarından alacağınız fikirlerden öte karar verirken hür iradenizle verebiliyor musunuz? Yoksa etraf neder diye düşünürken veya siz öyle istemeseniz de bir büyüğünüz istedi diye sürekli onların kararlarını uyguluyorsanız sorun var demektir. İşte bunların farkına vardığınızda sorunlarınız daha da çabuk büyüyebiliyor. Farkına varmayan bir sürü insan da var ve onlarda kendilerini farklı yönlerden etkiliyorlar. Özellikle bizim toplumumuzda büyüklerden ayrılmak ve onların sözünden çıkmak pek mümkün değildir. Onlar bizim için hep en iyisini bilirler!

2. Süreç Odaklı Olabilmek;
Yaptığınız işten o anda, süreç devam ederken zevk alabilmek çok önemlidir. İşin sonucunda değil, iş bittikten sonra duyulan haz sorun yaratabilir. Ancak bir işi yaparken duyulan haz kişiyi sağlıklı hissetmesini sağlar.

3. İç Odaklı Olmak;
Bir işi yaparken örneğin “sosyal bir ortama girerken kendinizi oradaki insanların beğenisini almak zorunda hissediyorsanız” bir süre sonra siz onların onayına muhtaç hale gelirsiniz ki buda narsistik kişilik bozukluğunun bir basmağıdır.

Bu üç noktada denge sağlanamadıysa bilinçaltınızda içerilerde bir yerlerde bilemediğiniz sıkıntılar yaşarsınız bu durumların yarattığı duygusal çatışmalar da sizleri farklı alışkanlıklara yönlendirebilir. Bunların içerisinde durduramadığınız yeme dürtülerinden tutunda sigara bağımlılığı ve daha birçok alışkanlıklara kadar giden bir liste çıkabilir.

Şimdi burada durun ve kendinizi lütfen değerlendirin. Bu sözüne ettiğim konulardan hangileri sizde olmazsa olmaz durumunda,

Hayatınızda çoğu zaman kendinizi hür bir birey gibi hissedebiliyor musunuz?

Cenk Kahvecioğlu
Psikolojik Danışman
Ve Hipnoterapist
www.cenkkahvecioglu.com
www.hipnozlazayifla.com

ENGLİSH

This week while working on weight very seriously, especially with you on a topic I’d like to share. That permanently rid of your weight would explain the trick.

First I want to ask. How do you describe a healthy person?

Just look at ourselves as an entity can not physiological and should not look. That’s what they do not like that adopted in the scientific world. People with a social asset to be healthy, physical, mental and spiritual integrity are required to provide. However, these points are in balance when we can say that we are healthy.

95% of mental illness outside of physical illness, even mental part is associated Do you know, right? This is actually the most beautiful examples of a conflict of emotions as we face the “migraine” or the stomach also show usually starts with stress “gastritis” i can show as an example. Such examples can be replicated …

So how will protect this balance.
This balance will ensure that there are 3 important things these people are a healthy person in his life properly television.

1. As individuals can,
2. Process Oriented Olmak,
3. Internal focus as to

These points have deficiencies, make sure your door problems. Or stole your door and entered inside. Studies based on these three points do I get on them to complete the missing person to provide the required improvements have been corrected I can give you. To open them a bit if necessary,

1. As individuals can;
Here, the most important questions asked “Do you give people their own decisions?” You get from others when making decisions beyond ideas Do you give your free will? Or when you want it or not, around the Neder I think you asked a big decision I apply them are continuous there is a problem. That’s when you become aware of these problems can grow even more quickly. There are lots of people do not realize that they affect and turns them in different directions. To leave us in our society and especially of their great promise is unlikely to quit. They know best for us all!

2. Process Oriented to ;
Work you do at that moment, the process continues to enjoy is very important. As a result of the work, not work after the end of the sensory pleasures can cause problems. However, doing a healthy sense of people feeling the pleasure makes.

3. Interior Oriented ;
Doing a job such as “entering into a social environment you have to get the appreciation of the people there feel” after a while you will become dependent on the approval of their systems such that a narcissistic personality disorder basmağıdır.

This three-point stability in your subconscious could not be any trouble you do not know where the emotional conflict in this case the creation of different ways you can drive to. These are held inside at the non-stop technical addiction and impulse eating habits of many more may go as far a list.

Now please stop here and evaluate yourself. These words have been the sine qua non in the case about which of you,

Most of the time in your life Do you feel like an individual free yourself?

Cenk Kahvecioğlu
Counselor
And Hipnoterapist
www.cenkkahvecioglu.com
www.hipnozlazayifla.com

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

18 yorumlar

  1. Eğer sevdiğin işi yaparsan, hayatın boyunca bir kez bile çalışmış olmazsın. Konfüçyus

  2. İş hayatında başarı için çok iyi bir destek olacağını düşünüyorum.

  3. Kurda sormuşlar, boynun neden kalındır? Kurdun cevabı şöyle olmuş, kendi işimi kendim görürüm de, ondan.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂