KADINLARIN VE ERKEKLERİN 10 YALANI

İngiltere’de 2 bin kişi üzerinde yapılan araştırma erkeklerin gün içinde söyledikleri yalanların kadınların söylediğinden iki kat daha fazla olduğunu ortaya koydu. Erkekler eşlerine, dostlarına, patronlarına ve iş arkadaşlarına günde ortalama 6 tane yalan söylerken, kadınlarda bu rakam yarıya düşüyor. Yani 3′e.

Erkekler başta partnerlerine olmak üzere, gün içinde yaptıkları programlarla ilgili yalan söylerken, kadınlar da alışveriş konusunda yalan söylüyor.

Her iki cinsiyetin yüzde 83′ü eşlerinin yalan söylediğini rahatlıkla anlayabildiğini söylüyor fakat vücut dili uzmanı Richard Newman, birçok kişinin vücut dilini doğru algılayamadığını söylüyor. Newman bu nedenle bazı kişilerin,karşısındaki eşlerinin yalan söylediğini zannettiğini belirtiyor.

Genellikle toplum içinde ‘Eğer bir kişi gerçeği saklıyorsa, göz kontağından ve yüzünü göstermekten kaçınır.’ düşüncesi hakimdir. Fakat Richard Newman’a göre aslında bu yanlış bir düşüncedir. Newman,yalancıların genelde ikna kabiliyetini güçlendirebilmek için karşısındaki kişinin yüzüne baktığını ve kişinin tepkilerini ölçtüğünü belirtiyor. Yani bu noktada toplumu genel kanısı yanlış.

Erkeklerin 10 yalanı:

1. Herşey yolunda. Ben iyiyim.
2. Bu son kadehim.
3. Hayır. Popon bu kıyafetin içinde kesinlikle büyük görünmüyor.
4. Kesinlikle telefon çalmadı.
5. Galiba telefonumun şarjı bitmiş.
6. Pardon! Senin aradığını görmedim.
7. Eskiden bu kadar içmiyordum.
8. Ben kendi işime bakarım.
9. O kadar da pahalı değilmiş.
10. Trafiğe takıldım.

Kadınların 10 yalanı:

1. Herşey yolunda. Ben iyiyim.
2. Bu yeni değil. Yıllardır dolabımda duruyordu.
3. O kadar da pahalı değil.
4. İndirime girmiş, aldım!
5. Ben kendi işime bakarım.
6. Nerede olduğunu bilmiyorum. Hiç görmedim!
7. O kadar içki içmezdim.
8. Başım ağrıyor.
9. Hayır. Onu çöpe ben atmadım.
10. Pardon. Aradığını görmemişim.

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

13 yorumlar

  1. Ruhumuzu koymadığımız hiçbir şey çalışmaz; tehlikeyi göze almadığımız hiçbir şey emniyetli değildir. Ursula K. Le Guin

  2. kendim için çok harika bir program teşekkürler.

  3. Liderlik, yapılmasını arzu ettiği şeyi, sanki kendileri arzu ediyormuşcasına başkalarına yaptırabilmektir. Eisenhower

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂