KADINLAR İÇİN GEREKLİ BESİNLER!

Yaşı kaç olursa olsun, her kadının mutlaka tüketmesi gereken besinler vardır. Sağlıklı bir yaşam ve diyet yapanlar için bu besinleri tüketmek çok önemlidir.

Domates:

Kadın sağlığının en iyi dostlarından birisi domatestir. Antioksidan özelliği vardır. Domates likopen deposudur. Hem pişmiş, hem çiğ olarak mutlaka tüketilmelidir. Likopen kadınlar için son derece önemlidir. Likopen zengini diyetler uygulayan kadınların, diğerlerine oranla daha az meme kanserine yakalandığı tespit edilmiştir. Domatesin antioksidan özelliği, tansiyonunuzu düşürür ve kötü kolesterolü engeller. Üstelik kansere karşı koruyucudur.

Ceviz:

Ceviz, Omega-3 açısından son derece zengin bir besindir. Omega-3, iyi kolesterolü yükseltir. İltihabı azaltma özelliği vardır. Depresyona iyi geldiği, Parkinson ve Alzheimer hastalıklarına yakalanma riskini azalttığı bilinmektedir. Salatanızın üzerine serpeceğiniz bir miktar ceviz, hem sağlığınızı kuvvetlendirecek, hem yemeğinize lezzet katacaktır.

Balık:

Omega-3 açısından zengin olan bir besin çeşidi de balıktır. Haftada 2 kere tüketmek, kalp krizi riskini azaltmaktadır. Özellikle doğurganlık yaşında ve emziren kadınların, haftada 350 gr deniz ürünü tüketmeleri gerekmektedir.

Fasulye:

Fasulyenin faydaları saymakla bitmiyor. Mevsimindeyken, taze fasulyeyi haftada 2 öğün tüketebilirsiniz. Kış aylarında ise kuru fasulye yemeği ihmal etmeyin. Fasulye kolon kanserine iyi geliyor. Magnezyum, potasyum ve lif açısından zengin olduğu için, kalbin en iyi dostlarından biridir.

Yabanmersini:

İdrar yolları enfeksiyonlarına iyi gelen yaban mersini, vücudunuza pek çok fayda sağlar. Günde 300 gram yabanmersini suya antioksidan etki için idealdir. Ayrıca soğuk algınlığına iyi gelir, mide kurtlarıyla baş eder ve bazı kanserlere karşı gelir.

ENGLİSH

Regardless of how many years, every woman should eat foods must have. For a healthy lifestyle and diet is very important to consume these foods.

Tomatoes:

Tomato is one of the best friend of women’s health. Has antioxidant properties. Tomatoes is lycopene. Well-done, and must be consumed raw. Lycopene is extremely important for women. Lycopene-rich diets of women, breast cancer is less than others have been identified. Antioxidant properties of tomatoes, lowers your blood pressure and reduces bad cholesterol. Moreover, is protective against cancer.

Walnut:

Walnuts, vital omega-3 rich diet. Omega-3, raises good cholesterol. Has the effect of reducing inflammation. Is good for depression, Parkinson’s and Alzheimer’s disease is known to reduce the risk. Some walnuts to sprinkle on your salad, and strengthen your health, and will add flavor to your meals.

Fish:

A diet rich in omega-3 fish varieties are also. Consumed 2 times per week, reduces the risk of heart attack. And lactating women in childbearing age, 350 g per week are required to consume seafood.

Beans:

The benefits do not stop to count the beans. At season, 2 meals per week you can eat fresh beans. In winter, do not neglect to eat beans. Beans are good for colon cancer. Magnesium, potassium and fiber-rich because the heart is one of your best friend.

Blueberries:

Urinary tract infections cranberry healing, provide many benefits to your body. Antioxidant effect of 300 grams per day of water is ideal for blueberries. Also good cold, stomach worms can cope with and react against certain cancers.

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

14 yorumlar

  1. Yıllardır İngilizce öğrenmeye çalışıyorum. Bir çok kursa gittim; ama kendimi İngilizce öğrenmenin çok zor olduğuna inandırdığım bir türlü başaramıyorum. Subliminal teknikle bu engellemelerden kurtulup daha istekli ve odaklanmış bir şekilde dersimi çalışacağıma inanıyorum.

  2. bi dönem çok kötü durumdaydım kabızlık yüzünden ama çok şükür geçti,denemekte fayda var bence.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂
Powered by