Ana Sayfa / Etkinlikler & Aktüel Haber / KADIN VE ERKEK ARASINDAKİ 15 FARK!

KADIN VE ERKEK ARASINDAKİ 15 FARK!

Bazıları bu yazıyı çifte standart uyguluyor gerekçesiyle öfkeyle karşılayabilir. Gerçekçi olanlar ise bize hak verip güleceklerdir. Çünkü şu bir gerçek ki, çoğu durumda kadınlar ve erkekler arasında önemli farklar vardır. Birazdan bahsedeceğimiz 15 fark iki cins arasındaki ayrımı bize açıkça gösterecektir.

1)Tuvalet adabı
Erkekler tuvaleti hızlıca, yalnızca işlerini görmek için kullanırlar. Tuvalet onlar için çok kişisel ve sessiz olunan bir yerdir. Kadınlar içinse bu bir sosyal aktivite gibidir. Arkadaşlarıyla beraber gidip orada uzun uzun sohbet edebilirler.

2)Temizlik alışkanlığı
Erkeklerin banyosunda sabun ve tıraş bıçağı dahil en fazla beş malzeme bulunur. Kadınlarınkinde ise o kadar çok güzellik ürünü vardır ki; bunları koymak için dolap yetersiz kalır. Makyaj malzemeleri çoğaldıkça banyoya yeni raflar eklenir.

3) Yatak tercihi
Bir erkek her yerde rahatça uykuya dalabilir. Hatta birçoğu kanepede uyumayı tercih eder. Kadınlarda ise durum farklıdır. Onlar en rahat yataklarda, en lüks yastıklarda uyumayı severler. Yatakların üstüne o kadar çok örtü örterler ki uyumak için yer bulamazsınız.

4) Şaka anlayışı
Erkekler herhangi bir şeyden eğlence çıkarabilirler. Konu uygun olsun olmasın şakaya gülüp geçerler. Kadınlar ise konu uygunsuzsa çabucak alınabilirler. Ofiste çalışan erkekler bunu çok iyi bilir.

5) Yemek
Erkekler alışverişe çıktıklarında yemek için çoğunlukla et ve et ürünlerini tercih eder ve haftanın her günü sosis, biftek ya da burger yemekten şikayetçi olmazlar. Kadınlarsa yemeğin tadından ziyade görünümüne önem verirler. Bundan dolayı yemek yemekten çok yemek yapmaktan kaygılanırlar.

6) Estetik- renkler, dekorasyon, tasarım
Erkekler mavi bir saate bakıp bu ‘mavidir’ derken, kadınlar aynı saate bakıp bu ‘menekşe mavisidir’ derler. Erkeklerin ana renkleri bile ayırt edemediğini iddia ederler. Aynı mantık estetik ve dekorasyonda da kendini gösterir. Erkekler evin dekorasyonuna bu yüzden hiç karışmayıp, kendi zevklerini ancak garajlarına uygulayabilirler.

7) Moda
Erkekler için kot pantolon ve tişört fazlasıyla yeterlidir. Bir erkek küçük değişiklerle sayısız kombinasyon yaratabilirken kadınlar bunun için onlarca pahalı kıyafate ihtiyaç duyarlar. Erkekler rahat olmak ve böyle görünmek için giyinirlerken kadınlar birbirleriyle daha iyi rekabet edebilmek için giyinir.

8)Çocuklar ve hayvanlar
Kısaca söylemek gerekirse kadınların, çocuklar ve hayvanlar üzerine abartılı bir şekilde düştüğü su götürmez bir gerçek. Kadınlar köpekleri bir oyuncak olarak tanımlarken, diğer taraftan erkekler onları bir arkadaş olarak görüyorlar. Bebekleri davranışlarından sorumlu tutan erkeklere nazaran kadınlar onların bebek oldukları için kirlenmeye hakkı olduğunu düşünmekteler.

9) Otomobil ve sürüş
Erkeklerin, kadın ve otomobil sözcükleri söz konusu olduğunda şüphesiz akıllarına gelen ilk cümle ‘kadınlar araba kullanamaz’ olmuştur. Kadınlar araba ekipmanıyla ilgili herhangi bir parçayı ‘zımbırtı’ şeklinde algılarken, erkekler doğalarına daha yakın görürler.

10) Teknoloji
Teknoloji alanında sezgi ve beceri gerektiren konularda kadınların ruhsal bir yeteneğe sahip olduğu açıktır. Erkekler, içgüdüsel olarak parçaların bir arada nasıl ve ne amaçla çalıştığını çözmeye çalışırken, kadınlar kendilerine yardımcı olabilecek bir yönlendirmeye veya açıklamaya ihtiyaç duyuyor.

11) Duygular ve stres
Stres konusunda iki tarafta temel anlamda birbirinden farklılaşıyor. Sorunların çözümünde kendilerini sorumlu hisseden erkekler, daha ileriyi düşünerek davranırken, kadınlar panik halinde problemlere cevap arıyor. Tecrübeler gösteriyor ki gün içinde kadınlar sebepsiz yere ağlayabiliyorlar.

12) Hafıza
Erkekler kısa süreli hafızaya sahip olduklarından, önemli günleri hatırlamada zorluk yaşıyorlar. Kadınlarsa tam tersine hiçbir şeyi unutmuyor ve asla tartışması bitmeyen bir konunun kapanmasına izin vermiyorlar. Yaptığınız yanlışı kendiniz unutabilirsiniz, fakat kadınlar ölümünüze kadar bunları size tekrar tekrar anlatmayı kendilerine görev biçiyorlar.

13)İletişim
Erkekler basit ve hızlıca iletişim kuruyorlar. Kadınlar ise günlerinin üçte birini konuşarak geçirmek istiyorlar. İster yüz yüze isterse telefonda olsun sadece çok konuşmak onlar için yeterli. Erkekler iletişimde gereksiz konuşmaları yapmak istemiyorlar. Onlar için doğru noktaya vurgu yapmak yeterli.

14) Dakiklik ve zaman anlayışı
Dakiklikte erkeklerin üstüne yoktur. Restoranlarda önceden yer ayırtıp, tiyatroya vaktinde gidip iyi bir yer kaparlar. Kadınlara gelince, onlar hep geç kalırlar. Bunun nedeni de çoğu zaman görünümlerine verdikleri aşırı önemdir.

15) Çoklu görev ve odaklanma
Çoğu zaman kadınlar erkeklerin aynı anda birçok şeyi yapamamasından yakınırlar. Fakat aslında durum bunun tam tersidir. Kadınlar çoğu şeyi aynı anda yapabildiklerini iddia etseler de bunda başarılı olamazlar. Hep kıl payı engellenmiş kazalardan bahsedip dururlar çünkü dikkatlerini aynı anda birden fazla şeye veremezler. Hatta bazılarının ölümü sırf bu dikkatsizlikten ötürü gerçekleşmiştir.

ENGLİSH

The difference between women and men

Some are using double standards on the grounds of this article may meet with anger. Those who rose against us and will be realistic. Because a fact that, in most cases significant differences between women and men are. 15 difference between the two sexes will soon tell us that discrimination will clearly show.

1) Toilet
Men’s room quickly, only to see the business use. For their Toilet is a place very personal and quiet. If this is as a social activity for women. There’s a good long chat with her friends can go together.

2) Clean the habit
In the men’s bathroom, including soap and razor blades are up to five materials. So many beauty products that women are that, they would be insufficient to put the cabinets. Makeup to replicate the new racks will be added as the bathroom.

3) Bed profile
A man can fall asleep anywhere easily. In fact, many prefer to sleep on the couch. In women, the situation is different. They are most comfortable in bed, love to sleep in the most luxurious pillows. So many clothes on top of bed to sleep in that they will not find cover.

4) Jokes understanding
Anything that can remove the men from the entertainment. Appropriate, whether subject to joke and laugh pass. If women are inappropriate topics may be taken quickly. Men working in the office knows this very well.

5) Food
Men go shopping, they prefer to eat mostly meat and meat products and sausages every day of the week, will not complain about eating a steak or burger. Women rather than the taste of food they give importance to appearance. So eat more than they worry about making dinner.

6) Aesthetics-colors, decoration, design
An hour to look this man in blue ‘blue’ derken, women look at the same time, and this ‘is violet blue’ they say. Unable to distinguish the main colors of men even claim. The same logic that manifests itself in aesthetics and decoration. Therefore not involved in any home decoration men, may apply to their own tastes, but underground.

7) Fashion
Jeans and T-shirts for men is more than sufficient. A little different with men, women and can create countless combinations need for that dozens kıyafate expensive. To be comfortable and look like men dressed women as they dress to compete with each other better.

8) Children and animals
To tell you briefly of women, children and animals have fallen on the exaggeratedly incontrovertible fact. Women identified as a toy dog, while the other hand, men are seen as a friend of them. Babies compared to women, the men held responsible for the behavior of their babies because they think the right to pollution.

9) Cars and driving
Of men, women and cars such as the words came to mind when the first sentence of course ‘women can not use the car’ has become. Women with any part of the car equipment, the ‘stuff’ in the form of detection, while the men will see closer to nature.

10) Technology
Technology issues in the field of women’s intuition and skills that require mental ability is clear. Men, by instinct pieces together while trying to figure out how and for what purpose work, women can help themselves or to explain a routing needs.

11) emotion and stress
Stress is basically about the different sides getting at. Who feel themselves responsible for solving problems in men, while acting as a more forward-thinking women in a panic looking for answers to problems. Experience has shown that during the day, women can cry for no reason.

12) Memory
Men have short-term memory, as they have difficulty remembering the important day. They do not forget anything on the contrary, women and never-ending discussion of a topic are not allowed to be closed. Please note that you can do yourself wrong, but women to death over and over again until you tell them to do their duty cut.

13) Contact
Men are simple and fast contact. One-third of the day, women want to spend talking. Whether you want to face it get on the phone just to talk to them very simply. Men do not want to make speeches in communication unnecessary. They emphasize enough to the right spot.

14) Punctuality and time concept
Punctuality is not on men. Advance booking in restaurants and then, go to the theater on time for a good place closes. When it comes to women, they are always late. This is because they are also often given to their appearance is extremely important.

15) Multi-tasking and focus
Many times women do many things at the same time men are unable to close. But in fact the opposite is the case. Many women claim that they could do things at the same time as herein can not be successful. Always blocked nose and stop talking about accidents at the same time their attention because they can not give more than one thing. Even some of the death took place just because of this carelessness.

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

12 yorumlar

  1. Ancak başkaları için yaşanan bir hayat, yaşamaya değer bir hayattır. Albert Einstein

  2. cd lerden 3 yada dört tanesini almak istiyorum.telefonunuz cevap vermiyor.3 defa aradım.

  3. şimdiki gençlerde çok fazla var dikkat eksiklği bu sorunun çaresi sizdeymiş ne güzel

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.