Pazar , Ağustos 30 2020

KABIZLIĞA DOĞAL YÖNTEM

CASCARA SAGRADA ( CEHRİ )

Kascara sagrada ( cehri ) bitkisi, bağırsaklar için yumuşak fakat etkin bir uyarıcıdır. Reçeteli veya reçetesiz satılan birçok müshilin içeriğinde yer alır. Zencefil ve rezene, bu bitkinin acı tadını yumuşatır, bağırsak sancılarını ve gazı gidermeye yardımcı olur.

MALZEMELER:

1 tatlı kaşığı kuru kascara sagrada kabuğu

1/2 tatlı kaşığı taze veya kuru zencefil kökü

1/2 tatlı kaşığı rezene tohumu

500 ml su

HAZIRLANIŞI:

Bitkileri ve suyu, kapağı kapalı bir kapta, kısık ateşte on dakika kaynatın. Ateşten alıp on dakika daha demlenmeye bırakın ve süzün. Hazırladığınız bu çaydan yatmadan önce bir fincan için. Ferekirse sabah bir fincan daha için. Arzu ederseniz sıvı kascara sagrada özü de içebilirsiniz. Yarım tatlı kaşığı bitki özünü bir miktar ılık suya karıştırıp için.

ENGLİSH

Kascara Sagrada (Buckthorn) plants, the intestine is a stimulus for a soft but effective. Prescription or non-prescription laxative on the content of many located. Ginger and fennel, bitter taste of this plant softens, helps to resolve intestinal pain and gas.

constipation natural methods

 

MATERIALS:

1 teaspoon dry kascara Sagrada bark

1 / 2 teaspoon fresh or dried ginger root

1 / 2 teaspoon fennel seed

500 ml water

PREPARATION:

Plants and water, cover in a closed container, boil for ten minutes at the raucous fire. From fire and leave ten minutes and strain to be dem. A cup of tea before going to bed you prepared for this. Ferekirse more for a cup of morning. If you wish you may drink the liquid extract kascara Sagrada. Half a teaspoon of warm water can mix plants for a little essence.

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

17 yorumlar

  1. Bu hayatta zamanınız kısıtlı, bu yüzden onu başkalarının hayatını yaşayarak harcamayın. Başkalarının düşüncelerinin sonuçlarıyla yaşama dogmasına takılıp kalmayın. Başka insanların fikirlerinin gürültüsünün kendi kalbinizin sesini duymanızı engellemesine izin vermeyin.Ve en önemlisi kalbinizin ve sezgilerinizin yolundan gidecek cesarete sahip olun. Kalbiniz ve sezgileriniz ne yapmak istediğinizi bilirler. Bunun dışındaki her şey teferruattır. Steve Jobs

  2. Yaşam döngüsünde başınıza pek çok şeyin geldiğini düşünebilirsiniz. İşin gerçeği, yaşamda yol boyunca siz, pek çok şeyin başına gelirsiniz. S. Helmstetler

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂