Cumartesi , Ekim 31 2020

JET LAG-UÇAK SARHOŞLUĞU


İÇ SAATİNİZİ AYARLAYIN

Bu etkiden kurtulmak için seyahat boyunca güneş doğar doğmaz uyanmaya çalışın. Güneş ışığı biyolojik ışığınızı ayarlamaya yardım edecektir.

AZ ETKİLENİN

Bunun için mümkünse gündüz seyahat edin. Böylelikler gideceğiniz yere vardığınızda yürüyüşe çıkar, akşam yemeğinizi yer ve bulunduğunuz yerin saatine uymaya çalışırsınız. Gideceğiniz yere ulaştığınızda hemen yatarsanız yerel saate uyum sağlamanız zorlaşır.

MELATONİNDEN FAYDALANIN

Vücudunuzun uyku saatinin geldiğine haber veren hormona melatonin denir. Jet lag ile başa çıkmak için yatmadan 1 saat önce 1mg melatonin alın. Yerel saate ayak uydurana kadar bir kaç gün boyunca melatonin kullanmaya devam edin.

ESANSİYEL YAĞLAR KULLANIN

Yatmadan önce vücudunuzu ve zihninizi rahatlatmak için sıcak banyo suyuna altı damla lavanta ve sandal ağacı essansiyel yağından ekliyerek küvete girin.

HAREKET EDİN

Gideceğiniz yere ulaşınca en kısa zamanda yürüyüşe çıkın.30 dakikalık kısa bir yürüyüş sizi rahatlatıcak ve kolay uyumanızı sağlayacaktır.

ENGLİSH

Set your internal clock

To get rid of this effect during travel, try to wake the sun is born is born. To sunlight will help adjust your biological light.Little  Effect

For this, if possible, obtain travel day. When you arrive at your destination such Holder walk out, dinner at your place and you try to match the time. When you reach your destination quickly becomes difficult to adapt to local time when you sleep.

Take advantage MELATONİN

Notice your body’s sleep time is coming to a hormone called melatonin. To cope with jet lag without sleep melatonin 1mg taken 1 hour before. Adapt to local time, until a few days to continue to use melatonin.

Essential OILS USE

Your body and your mind before bed to relax in the hot bath water, six drops of lavender and sandalwood oils essansiyel enter bathtube ekliyerek.

Move

To reach your destination as soon as possible minute walk or a short walk çıkın.30 will help you sleep easy and rahatlatıcak.

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

22 yorumlar

  1. evet konsantrasyon eksikliği zaman zaman yaşıyorum.özellikle üzgünsem çok yoğun oluyor.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂