Perşembe , Ağustos 5 2021

İŞTE YENİ FERRARİ’NİN İLK FOTOĞRAFLARI

İtalyan lüks spor otomobil üreticisi Ferrari’nin tarihindeki ilk dört tekerlekten çekişli süper spor modeli Ferrari FF’in ilk fotoğrafları tüm dünyayla aynı anda yayınlandı.

FF adını taşıyan ve Ferrari 612 Scaglietti modelinin yerini alacak olan 660 HP’lik V12 motorlu yeni süper spor, yepyeni bir GT spor otomobil devrini açmasıyla da dikkat çekiyor.

Hem radikal ön tasarımı hem de benzersiz arka hatlarıyla Ferrari’nin gelmiş geçmiş tüm modellerinden açık ara ayrılan Ferrari FF, ilk olarak 2011 Cenevre Otomobil Fuarı’nda resmen halk önünde tanıtılacak.

Son 2 yıldır metal katlanabilir tavanlı California, 458 Italia, 599 GTO gibi benzersiz yeni ürün ataklarıyla global çapta bir atağa imza atan İtalyan lüks spor otomobil üreticisi Ferrari, ilk dört tekerlekten çekişli modeli Ferrari FF’in resmi görsellerini tüm dünyaya aynı anda yayınladı.

“Ferrari Four” (Dört kişilik ve dört tekerlekten çekiş)’un kısaltması olan FF tamamen yeni bir GT spor  otomobil konseptini başlatıyor. Geçmişten kesin biçimde ayrılan yeni otomobil, gelişimden ziyade gerçek anlamda bir devrimi ifade ediyor.

Pininfarina tarafından tasarlanan Ferrari FF, hem radikal ön tasarımı hem de benzersiz arka hatlarıyla Ferrari’nin gelmiş geçmiş tüm modellerinden ayrılmasıyla da farkını ilk bakışta ortaya koyuyor.

Dört kapılı otomobiller de dâhil olmak üzere kendi kategorisinin en iyi kabin içi yaşam alanı ve bagaj hacmini (450 litre’den 800 litre’ye çıkarılabilmektedir) sunan Ferrari FF, dört kişiyi ve bavullarını rahat bir şekilde taşıyabilecek yapıyı sağlayabilmesiyle de dikkat çekmekte.

660 HP güç ve 683 Nm tork üreten V12 motorla donatılan, 0-100 km/s hızlanmasını 3.7 saniyede tamamlayan Ferrari FF, çift kavramalı F1 tipi şanzımanıyla da gerçek bir sürüş deneyimi sunmayı hedefliyor.

335 km/s’lik son hıza erişebilen Ferrari FF’in radikal tasarımı ve agresif motor özellikleri kadar elbette en önemli özelliğini patenti Ferrari’ye ait olan dört tekerlekten çekiş sistemi oluşturuyor.

Ferrari’nin 4RM (Dört tekerlekten çekiş) mekanizması, geleneksel bir dört tekerlekli çekiş sistemine göre yüzde 50 daha hafif olması sayesinde kusursuz bir ağırlık dağıtımını mümkün hale getiriyor.

Otomobilin elektronik dinamik kontrol sistemlerine bütünüyle entegre edilen dört tekerlekten çekiş teknolojisi, her türlü zemin ve koşulda dört tekerleğin tamamına sürekli ve akıllı, önceden tahmin etme özellikli dağıtım sistemi sayesinde tork dağıtımı gerçekleştirerek rekor seviyelerde performans ortaya koyabiliyor.

Ferrari FF ayrıca karbon seramik frenler konusunda Brembo’dan hem en son gelişmeleri almış hem de manyetoreolojik sönümleme sistemiyle (SCM3) donatıldı.

ENGLISH

Italian luxury sports car in its first four-wheel drive super sports modeliFerrari üreticisiFerrari’nin FF’in the world’s first photographs were published at the same time.

Ferrari 612 Scaglietti model bearing the name of FF and the 660 bhp V12 engine will replace the new super sport, brand-new era opened in a GT sports car is remarkable.

Both the radical and the unique design of the front of the rear lines of all models of Ferrari’s ever FerrariFF clearly separated, as the 2011 Geneva Motor Show, the first officially introduced in front of people.

Folding metal roof to last for 2 years in California, 458 Italia, 599 GTO is a unique new product, such as attacks on a global scale Italian luxury sports car maker Ferrari, who signed an attack, the first official images of the four-wheel drive model, the Ferrari FF’in released to the world at the same time.

Ferrari Four “(four-seater and four-wheel drive) is the abbreviation of FF is launching a completely new concept of a GT sports car. Strictly separated from the Past to the new car, arrived in the true sense, but rather represents a revolution.

Designed by Pininfarina, the Ferrari FF, both radical and unique design of the back of the front lines of all models ever to leave Ferrari at first glance also reveals the difference.

The four-door cars, the best in its category, including the interior living space and trunk volume (450 liters 800 liters removed), offering Ferrari, FF, and four people in a comfortable way to carry his bags sağlayabilmesiyle also draws attention to the structure.

V12 engine that produces 660 bhp and 683 Nm of torque equipped, 0-100 km / h acceleration in 3.7 seconds Ferrari completed the FF, F1-type dual-clutch transmission, also aims to offer a real driving experience.

335 km / h speed access to the latest Ferrari engine FF’in radical design features and an aggressive course, the most important feature of the patent belonging to Ferrari, which has four-wheel drive system.

Ferrari 4RM (four-wheel drive) mechanism, according to a traditional four-wheel drive system is 50 percent lighter thanks to a perfect weight distribution makes it possible.

Dynamic control systems are fully integrated into the car’s electronic four-wheel drive technology, all kinds of soil and conditions to all four wheels continuously, and smart, to predict the distribution system capable of performing at record levels thanks to torque distribution koyabiliyor performing.

FF Ferrari carbon ceramic brakes also have the latest developments as well as on the Brembo’dan and magnetorheological damping system (SCM3) equipped.

Dinleyin

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

11 yorumlar

  1. milyoner olmak isteyen birisi için umarım işe yarar

  2. Tek başımayım. Ama hala birim. Her şeyi yapamam ama hala bir şey yapabilirim. Her şeyi yapamayacağım için yapmayı geri çevirmeyeceğim. Yapabileceğim şeyleri… Edward Everett Hale

  3. kilo nedeniyle terlemenin sonu olabilirmi acaba kızlar nelerden hoşlanır

  4. Erkek arkadaşıma almak istiyorum sublımınal mesaj

  5. GittiGidiyor’dan BPT telkinlerine bakmak için girmiştim, bu dükkan kapalıdır diyor. etkili dua

  6. ilk başta insan şüpheyle yaklaşıyor ancak işe yaradığını gördüğünde inanılmaz bi mutluluk duyuyor.herkese tavsiye ederim.kesinlikle çok etkili migren belirtileri

  7. Ali bey’in ,bolluk ve para cd ‘sini aldım.21 gün dinledim,bunla bişey olmuyor diye düşünürken mucizeler olmaya başladı.2yıldır beklediğim işe bugün kabul edildiğim haberini aldım,hayatımda hiç ummadığım şekilde para akışı başladı artık paranın kolay geldiğine inanıyorum.Cd’ler gerçekten işe yarıyor,emeği geçen herkese teşekkür ediyorum… alkol bağımlılığı

  8. Depresyonla ilgili ek bir bölüm olmasına çok sevindim. ıq testi nasıl yapılır

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂