İŞTE KRİTİK BİR MÜLAKAT SORUSU!

Soru: Risklere yaklaşımın nasıl?

Ne anlama geliyor: Bu soruyla doğal risk eğilimlerimizi anlamaya çalışıyor olabilirler. Verdiğiniz örnekler risk aldığınız ya da riskleri engellediğiniz seviyeleri tanımlamalarına izin verecektir.

Bu soru cesaretinizi ya da güçlükler karşısında nasıl davrandığınızı anlamak için de kullanılabilir.

Nasıl Yanıtlamalı: Karşılaştığınız mantıklı bir riskli durumu seçin ve riski zamanından önce nasıl belirlediğinizi anlatın. (Çoğu kişi çok geç olmadan riskleri algılamaz)

Bir pazarlama kampanyası geliştiriyordum ki pahalı oldukları ve kolaylıkla elde patlayabildiği için her zaman risklidir.

Riskleri analiz ettiğinizi, riski azaltmak için beklenmedik olaylara karşı hazırlık yaptığınızı gösterin

Rakiplerimizin ne yaptığına dair bir araştırma yaptırdım. Aynı zamanda muhtelif durumlar karşısında hazırlıklı olabilmek için çalışacağımız yerel ajansların yeteri kadar esnek hareket edebilmelerini garanti altına aldım.

Cümlenizin devamında risk ortaya çıkmadan önce gelmesini engellediğinizi ve riskin yönetiminde hazırlıklarınızın ne kadar etkili olduğunu da göstermelisiniz.

Rakiplerimizden birinin ülke çapında güçlü ve rekabetçi bir ürünü lanse etmek üzere olduğunu öğrenince o pazar için planımızı yeniden ele almak için vaktim oldu ve ürünü rakip karşısında başarılı bir şekilde yeniden konumlandırabildim.

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

9 yorumlar

  1. bir arkadaşım için alıp hemen kullandıracağım bu konudan çok müzdarip.

  2. Karizma, başarı için bir adım önde olmayı sağlar.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂