İŞTE BLACKBERRY 10

RIM’in akıllı telefon piyasasındaki en büyük kozu olacak BlackBerry 10 Smartphone’e ait fotoğraf internette yayımlandı. 

BlackBerry telefonlarının üreticisi Research In Motion (RIM), geçtiğimiz hafta 2012’ide piyasaya süreceği ürünleri ve özelliklerini içeren 2012 BlackBerry Yol Haritası’nın internete sızdırılmasını önleyememişti. Bu sefer, şirketin 2012’de en büyük kozu olması beklenen BlackBerry 10’un fotografı internete sızdı.

BlackBerry’nin “London” kod adı verilen yeni modeline ait  olduğu düşünülen fotoğraf Kasım ayında internete düşmüştü. Tasarımı Porche tarafından yapılan telefonun oldukça soğuk görünümü analistleri tatmin etmemişti.

Ancak QNX işletim sistemine sahip ilk akıllı telefon olacak BlackBerry 10’un yeni fotoğrafı ortaya çıktı. CrackBerry sitesinin yayımladığı fotoğraf, geleneksel Android tasarımına yakın bir Blackberry modelini gözler önüne serdi. Telefonun RIM tarafından piyasaya sürülen ancak hayal kırıklığı yaratan tablet bilgisayar PlayBook’un tasarımına olan yakınlığı dikkat çekti.

BlackBerry 10 için hazırlanan broşüre ait olduğu düşünülen fotoğrafta, yeni telefonun, “olağanüstü bir güç ve verimlilik” sunacağı ve “nihai ietişim cihazı” olacağı öne sürülüyor.

“Porsche Design P’9981” tasarımına kıyasla kullanıcıların beklentilerine daha yakın çizgilere sahip olduğu düşünülen BlackBerry 10, 1.5GHz, 1GB RAM, 16GB bellek özelliklerinin yanı sıra, arkasında 8, ön tarafından ise 2 megapiksel olmak üzere iki kameraya sahip olacak.

BlackBerry 10‘un (London) ABD ve Avrupa’da Eylül ve veya Ekim ayında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Engadget sitesi, London’la beraber piyasaya sürülmesi planlanan Milan ve Colt modellerinin ise iptal edildiğini belirtti.

Analistler, en büyük rakipleri Apple ve Samsung’a karşı 2011’de fazlasıyla kan kaybeden RIM’in, BlackBerry 10 ile tekrar güç kazanabileceğine inanıyor.

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

13 yorumlar

 1. Whatever you can do or dream you can, begin it. Boldness has genius, power, and magic in it. Begin it now. Goethe

 2. tam bana göre bir set teşekkürler.

 3. Reading inspirational and motivational quotes daily is like taking my vitamins. Rosie Cash

 4. Çağımızın sağlık problemi obezite için mükemmel bir çözüm. Böyle yararlı çalışmalar varken insanlar bu tür sorunlarla boğuşmamalı. su dalgası

 5. evdeki huzur zenginlik budur..bence bu cd devlet eliyle tüm halka verilmeli. erkek cinsellik

 6. metabolizmayı hızlandırmak için pek çok şey duydum bu ilginç geldi denemekte yara var ilaclar

 7. RT @esadseref: Herkes kendini gelistirir olmus. Kisisel gelisim kitaplari okuyor millet. 10 adimda nasil got olunur. Got olma sanati, adim adim got olmak. vermek

 8. en büyük stres benim içn sınavlarda başarılı olazsam endişesi para enerjisini çekmek

 9. Vize ve finallerde ders çalısmayı son güne bırakan üniversite öğrencileri bunu deneyin:) ilişki

 10. şimdiye kadar okuduğum kişisel gelişim kitaplarını hiçe sayan bir konuşma. korece turkce ceviri

 11. Gerçektende, erkekler için bulunmaz bir nibet. satranç nasıl oynanır

 12. çok zinde uyuyor ve uyanıyorsunuz . beyninizi kullanın

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂