ISIRGAN OTUNUN SAÇLARDAKİ MUCİZE ETKİSİ

Gerek çay gibi içilerek, gerek lapa yapılarak, gerekse suyundan faydalanılarak kullanılan, tohumları, kökleri, sapları ve yaprakları ile mucize gibi bir bitki..  Pek çok derde deva olan ısırganı taze bulabildiğimiz şu aralar bol bol almakta fayda var…

Saçlarınız;

ince telliyse,

dökülüyorlarsa,

püskül püskül olmuşlarsa,

yıpranmış görünüyorlarsa,
ısırgan otu tam size göre bir bitki…
Saçlarınız için ısırgandan mutlaka faydalanın.. Etkisini ilk kez kullanımdan itibaren mutlaka farkedeceksiniz …

HAZIRLANIŞI:

2 sap ısırganı sapları ve yaprakları ile birlikte küçük bir kaba koyup, üzerine 1 su bardağı kaynar suyu dökün. Ocağın altını açıp, 3 – 4 dakika kadar da kaynatın. Kaynattıktan sonra ocağın altını kapatıp 10 dakika kadar demlenmeye bırakın. Demlenen ısırganın suyunu güzelce süzün; hatta lapasında kalan suyu da süzgeçte bir kaşık yardımı ile ya da eliniz ile bastırarak süzün. Süzülen bu suyu saç diplerinize parmak uçlarınız ile masaj yaparak yedirin.
Isırganı demlerken, kaba sığması için ikiye ya da üçe kırarak ya da bitkiyi ince ince kıyarak da demleyebilirsiniz. (mutlaka eldiven kullanınız! )

Hergün düzenli olarak bunu yaptığınızda sadece bir haftada bir haftada bile saçlarınız eski sağlıklarına geri dönmeye başlıyor ve ilk ısırgan suyu tedavisinden itibaren dökülme duruyor. Bir kaç ay boyunca düzenli olarak sürekli yaparsanız eğer, (saç kökleriniz ölmemiş ise) dökülmüş saçlarınızın yeniden canlandığını görme olasılığınız da çok yüksek.

Isırgan suyu tedavisi ile  saçlarda gözlenen değişiklikleri şöyle sıralayabiliriz:

Dökülme duruyor,

Saç telleri kalınlaşıyor,

Saçlar gürleşiyor,

Güçleniyor,

Hacim kazanıyor,

Yıpranma azalıyor

Kepeklenmeye iyi geliyor

Isırgan demetler halinde pazarlarda bolca var şu sıralar.. Bir demetini 1 ya da 1,5 liraya alabiliyorsunuz. Tek bir demet de bir  hafta yeterli geliyor.. Bir demeti bir haftaya bölerek derin dondurucuda buzdolabı poşetlerinde saklamanız mümkün. Hergün bir poşeti açıp, yukarıda anlattığımız şekilde demleyebiliyorsunuz kolayca.

ENGLİSH

Should be internal, such as tea, rice pudding should be made, as well as benefit from the use of water, seeds, roots, stalks and leaves of a plant, such as a miracle .. Many fresh nettle cure that we can find plenty of gaps that is useful to get …

Hair;

If thin,

shed,

they had tassel fringe,

if they appear worn,

stinging nettle is a plant for you …

Take advantage of nettle for hair always .. Effects from the use for the first time … definitely notice

PREPARATION:

2 stalks and leaves of nettle detected a little rude to put together and pour over 1 cup boiling water. Gold Quarry open and, 3 – 4 minutes to boil. After boiling off the bottom of the oven for 10 minutes and then let dem be. The water to drain nicely brewed nettle and even a spoonful of mash in the remaining water with the help of a filter or a filter to suppress your hands. Infiltration with the water massage your scalp with your fingertips to secure.

Getting the dem Nettle, rough to fit into two or three breaks, or plant can brew fine as finely chopped. (always use gloves!)

When you do this on a regular basis every day for a week in just a week, even your hair begins to return to their former health and treatment of water from the stinging stops shedding. If you make a regular basis for a few months if continuous, (your hair follicles are not dead) is likely to see the revival of tacky, your hair is too high.

Observed in the treatment of hair with nettle water changes as follows:

Thinning stops,

Hair becomes thicker wires,

Hair becomes thick,

Is strengthened,

Gaining volume,

Wear is reduced

It is good to dandruff

There are plenty of markets in Nettle bundles at the moment .. A bunch of 1 or 1.5 TL can take. A single beam is just a week .. By dividing a beam into a week, you can store in freezer bags in the refrigerator. Open a bag every day, you can easily brew in the way described above.

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

15 yorumlar

  1. Merhaba, Ürünü 5 gün önce aldım. Kesintisiz dinlemeye başladım. İki gündür bana yeni işler ve para kaynakları açılmaya başladı. Emeğiniz için çok teşekkür ediyorum. Sevgiler…

  2. Ünlü kemancı Hifetz şöyle demişti: “Bir gün çalışmazsam, ben farkına varırım; iki gün çalışmazsam, karım farkeder; bir hafta çalışmazsam, dinleyicilerim; bir yıl çalışmazsam, o zaman belki eleştirmenler bile anlar! Daha iyi olmaya çalışmayan, iyi olarak da kalamaz.” Oliver Cromwell

  3. 2 yıllık ilişkim sona erdiğinde hayattan koptum.sonra sitenizle tanıştım.ardından son derece sağlıklı ilişkiler yaşadım ve bağlanma gibi bir sorunum kalmadı

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂