İNTERNET KULLANICILARINA BÜYÜK MÜJDE!

Rekabet Kurumu, 1 Kasım’dan itibaren sabit telefon hizmeti aboneliğine gerek olmaksızın internet hizmeti almanın mümkün olacağını açıkladı.

Rekabet Kurumunun internet sitesinde yer alan açıklamada, yalın DSL uygulamasının Rekabet Kurulu tarafından, 18 Şubat 2009 tarihinde alınan kararda DSL hizmetinin sabit telefon aboneliğine bağlanması uygulamasına son verilmesi, Türk Telekomtarafından yalın DSL hizmetinin başlatılması için 3 ay içinde Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumuna başvuruda bulunulması konularının hükme bağlandığı hatırlatılarak, Kurul’un bu kararından sonra hizmetin başlamaması nedeniyle Kuruma yoğun başvuru yapıldığı ve bunun üzerine 27 Nisan 2009 tarihinde bir açıklama yapılarak yalın DSL uygulamasının BTK tarafından onaylanacak bir tarife ile yürürlüğe girebileceği kamuoyuna duyuruldu.

Rekabet Kurulunun aldığı karara rağmen, bugüne kadar yalın DSL hizmetinin başlamamış olmasının tüketicilerin ve meslek örgütlerinin tepkilerine neden olduğu, bunların önemli bir kısmının da Kuruma iletildiğine dikkat çekilen açıklamada, şöyle devam edildi:

”Şikayetlerin yoğunlaşması nedeniyle belirtmekte yarar görmekteyiz ki, bahse konu uygulama BTK tarafından onaylanacak bir tarife ile yürürlüğe girebilecektir.

Bu kapsamda 14 Temmuz 2010 tarih ve 2010/DK-07/417 sayılı kararıyla sabit telefon aboneliği olmadan DSL internet erişimi hizmeti alınmasına imkan sağlayan yalın DSL uygulamasını düzenleyen BTK, yalın DSL uygulamasını mümkün kılacak Türk Telekom Referans IP Seviyesinde Veri Akış Erişimi Teklifini 1 Kasım 2010 tarihi itibariyle geçerli olacak şekilde onaylamıştır. Dolayısıyla 1 Kasım 2010 tarihinden itibaren ülkemizde sabit telefon hizmeti aboneliğine gerek olmaksızın internet hizmeti almak mümkün olacaktır.”

Açıklamada, uygulamanın başta ücretlendirme olmak üzere, diğer tüm koşullarını onaylama yetkisinin yine sektörel düzenleyici otorite olan BTK’ya ait olduğu vurgulanarak, ayrıca, yalın DSL hizmeti için şebekeden evlere uzanan bakır kabloların kullanılmaya devam edileceğinin, dolayısıyla buna ilişkin maliyetin hizmet ücretine yansıyabileceğinin hatırlatılmasında da yanlış bir beklenti oluşmaması bakımından fayda görüldüğü kaydedildi.

ENGLISH

The Competition Authority, November 1 from the fixed telephone service, announced that it would be possible to get internet service without subscription.

The Competition Authority’s website statement, the simple application of the DSL by the Competition Board, the decision taken on 18 February 2009 to end the practice of the DSL service is connected to a fixed telephone subscription, for the launch of the Turkish Telekomtarafından simple DSL service be submitted within 3 months of issues of Information and Communication Technologies Authority provision connected reminded the Board that due to commence service to the Authority’s decision after the application of intensive and it made a statement on 27 April 2009 on the application of lean DSL, a tariff approved by the BBC announced to the public and can enter into force.

Although the Competition Board’s decision, the DSL service has not begun so far to being lean is caused by the reactions of consumers and professional organizations, which is transmitted to the Authority noted that a significant portion of the statement, had said:

Noting that”because of the concentration of complaints that we see, the said application to be approved by BTK Entry into force of a tariff.

In this context, the decision dated July 14, 2010 date and 2010/DK-07/417 DSL Internet access without a fixed phone subscription service that allows reception of regulating the Btk application, simple DSL, the DSL implementation of a simple reference Turk Telecom will enable IP-Level Data Flow Access Proposal 1 November 2010 confirmed to be valid as of the date. Therefore, from the date of November 1, 2010 in our country without the need for fixed telephone service subscription will be able to get Internet service.”

The statement, particularly the application fee, including the authority to approve all the terms of the other sectoral regulatory authority still belongs to the BTK’ya emphasis, as well, ranging from simple copper wires to homes from the network for DSL service to be continued to be used, so that the cost of the service reminded the wrong price yansıyabileceğinin were shown a benefit in terms of expectation avoid.

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

16 yorumlar

 1. Dün yaptığınız şey size hala çok iyi görünüyorsa, bugün yeterli değilsiniz demektir. Earle Wilson

 2. Gerçektende, erkekler için bulunmaz bir nibet.

 3. Bir milyon yıl süreyle resim yapsanız bile, baş yapıtınız hep bir sonraki resminiz olacaktır. Her defasında resminizde geliştirmek istediğiniz bir şeyler göreceksiniz. Aldığım mektuplardan bazılarında şöyle şeyler yazılıdır: “Bir resim yaptım ama sonuçtan hiç memnun kalmadım…” Bu harika bir şeydir. Çünkü insanda bir sonraki resme başlama arzusu uyandırır. Yolunda gitmeyen şeyin ne olduğunu anlarsınız… Umarım yaşam boyu ara ara böyle duygulara kapılır ve sonuçta giderek en iyiye ulaşmaya çalışır ve kendinizi geliştirirsiniz. Bob Ross

 4. RT @sebnembozoklu: Plajda kişisel gelişim başliği altindaki dandirib.ktan kitaplara ilgi buyuk…

 5. Özellikle öğrencilik yıllarında bunun uygulanması ilerki zamanlar için faydalı olacaktır. kumar bağımlılığı

 6. FERZİN FAHİR

  saat 1 ama mutfakta kişisel gelişim kitabı okuyan anne oda da aşk kitabı okuyan baba , ve oda da bilgisayar başında bir çocuk , love you.. beyin ağrısı

 7. söylenecek söz yok kendisine saygısı olmayan bir insanın başkasına saygısı hiç olmaz rusça öğren

 8. Bu konuda seminerlere fazlasıyla katıldım bu sette yanında iyi bir alternatif olarak görünmekte. beyin ağrısı

 9. Bu ve diğer güzel çalışmalarından dolayı, Ali beye ve tüm mp3telkin.com ekibine çok çok teşekkürler. Hepinize saygılar, selamlar… çince öğren

 10. Etrafında sizi çekemeyen insanların olması muhtemel bu set tam size göre korece kursu

 11. öfkem çevreme zarar vermez.kendime zarar verir.gece gündüz dişleri sıkıyorum.buda başağrısına sebep oluyor.iyi uyuyamıyorum.. fransızca sözlük

 12. Bu işlerle ilgilenen teknik arkadaşla alakalı bir sorun varsa şayet, seve seve yardımcı olabilirim. mp 3.

 13. ablam için gerekli,çok gergin biri beyin küçülmesi

 14. Kişisel Gelişim İçin İlham Veren Son Ders…: https://t.co/RXpLHczP @youtube aracılığıyla izleyin izleyin vikipedi

 15. Yorumlara göre sonuçlar çok başarılıymış, bundan kesinlikle yararlanmalıyım. sürücü kursu oyunu

 16. Bir kişisel gelişim kitabı, sadece kendisini okumanın büyük bir zaman kaybı olduğunu öğrettiği zaman faydalı olabilir. O da belki. telkin cd

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂