İnternet Bağlımlıları İçin Poliklinik Açıldı…

Dünya’da bir çok örneği bulunan İnternet Bağımlılığı pılikliniklerinden biri de Ülkemizde 17 Kasım’dan beri hizmet veriyor.İnternet bağımlılarını tedavi etmeye yönelik olarak bir devlet hastanesinde açılan poliklinik şimdiden bir çok kişiyi ağırlamaya başladı.

Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları E.A. Hastanesinde açılan poliklinik 17 kasımdan beri hizmet veriyor ve çok sayıda hasta bu poliklinikte tedavi görüp internet bağımlılığından kurtularak normal yaşamlarına dönüyor.

Gelişen teknoloji ile birlikte artık bilgisayar ve internet hayatımızın merkezine yerleşiyor. Kontrolsüz ve sağlıksız bir şekilde kullanılan bu teknoloji ne yazıkki çok olumsuz sonuçlara da neden olabiliyor. Sosyal ilişkilerde ve aile ilişkilerinde bozulmalar, Okul, iş yeri gibi yaşam alanlarında yaşanan sorunlar, aşırı bilgisayar başında oturma sonucu oluşan obezite ve çok çeşitli hastalıklar ve ağrılar gibi çok sayıda olumsuzluk insan hayatını kötü etkiliyor.
Tüm bunları önleme ve bu olumsuzluklardan kurtulma adına açılan “İnternet Bağımlılığı Polikliniği” uyguladığı tedavi yöntemleriyle internet kullanımını tekrar kişinin kontrolü altına alabilmesini hedefliyor ve bağımlılıkla ilgili bilgilendirme yapıyor.

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

9 yorumlar

 1. İki Mustafa Kemal vardır: Biri ben, et ve kemik, geçici Mustafa Kemal… İkinci Mustafa Kemal, onu “ben” kelimesiyle ifade edemem; o, ben değil, bizdir! O, memleketin her köşesinde yeni fikir, yeni hayat ve büyük ülkü için uğraşan aydın ve savaşçı bir topluluktur. Ben, onların rüyasını temsil ediyorum. Benim teşebbüslerim, onların özlemini çektikleri şeyleri tatmin içindir. O Mustafa Kemal sizsiniz, hepinizsiniz. Geçici olmayan, yaşaması ve başarılı olması gereken Mustafa Kemal odur! Mustafa Kemal ATATÜRK

 2. Merhaba şunu sormak istiyorum: BPT ile Subliminal Bilinçaltı Telkin arasındaki fark nedir?

 3. Dünyada hiçbir milletin kadını, milletini kurtuluşa ve zafere götürmekte, anadolu kadınından daha fazla çalıştım diyemez. Mustafa Kemal ATATÜRK

 4. If you want to go fast, go alone, if you want to go far, go in a group. African Proverb

 5. Nasıl’ı bilenin daima bir işi olur. Niçin’i bilen, daima kendi işinin patronu olur. R. W. Emerson

 6. KANDEMİR İLGÜN

  Özellikle öğrencilik yıllarında bunun uygulanması ilerki zamanlar için faydalı olacaktır. japonca öğrenme

 7. RT @semakay: @nildaybelday kişisel gelişim programı yapsanıza tv de ne güzel olurdu yaratıcılık

 8. Bu telkinle kalıcı bir ilişki bulunmaz herhalde. subliminal reklam

 9. CELİLE ŞELALE

  “Hatalı Alanlarınız” Wayne Dyer (Israrla öneririm hintçe öğrenmek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂