İLACA İNDİRİM GELİYOR!

SGK, ilaç masraflarının artması üzerine yeni tasarruf önlemleri almaya hazırlanıyor. Eczanelerde satış fiyatı 10 lira ve üzeri olan ilaçlara ortalama yüzde 10 oranında indirim yapılacak.

Bu yıl ilaca 15,6 milyar TL bütçe ayıran Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), ilaç masraflarının bu rakamın çok üzerine çıkması üzerine tasarruf tedbiri aldı.

Firmalara 15,6 milyar TL ödemeyi planlayan SGK, daha kışın başında ilaç masraflarının 16,6 milyar TL’yi bulması üzerine ilaç fiyatlarında indirim istedi. Bunun üzerine kuruma, 1,6 milyar TL indirim yapıldı. İndirim, sigortalı ve emekli vatandaşın cebine de yansıyacak.

Zaman gazetesinin haberine göre önümüzdeki günlerde gerçekleşecek indirimlerle eczanelerde satış fiyatı 10 TL ve üzeri olan ilaçlara ortalama yüzde 9,5 ila yüzde 10 oranında indirim yapılacak. Örneğin daha önce 100 TL’lik bir ilacın yüzde 20’sini 20 TL olarak ödeyen sigortalı, indirimle 90 TL olan ilacın yüzde 20’sini ödeyecek.

İlaç firmalarının iskontoyu sadece SGK’ya yaptığı için kendi parasıyla ilaç alan vatandaş indirimden yararlanamayacak. İndirimde ayrıca bu zamana kadar Avrupa’daki referans ülke fiyatlarına tabi olmayan 20 yıl üzeri ilaçlar da katılacak. Bu kapsamdaki yaklaşık 800 ilacın fiyatı Avrupa’daki en düşük referans ülkenin ilaç fiyatının önce yüzde 80’ine sonra da yüzde 60’ına çekilecek.

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

13 yorumlar

 1. Life is a journey, a journey of joy, a journey of hurt, a journey of lessons, a journey of laughter, a journey of tears, a journey for each of us to endure and be true. Natalie Souness

 2. POSITIVITY is NOT a MIRACLE, GENE or SPONTANEOUS. POSITIVITY is a CHOICE, ATTITUDE and LIFESTYLE. Ultimate Motivation

 3. insanın kendisene saygısı yoksa sosyal hayatında ciddi sorunlarla karşılaşabilir. En baştan önlem alarak bu telkini dinlemeliyiz.

 4. Biz ancak ne isek onu görebiliriz! Ermişle de karşılaşsa, hırsızın gözü onun ceplerinde olacaktır! Dreamer

 5. aralıksız dinlendiğinde işe yarar.

 6. inşallah işe yarar . kız arkadaş

 7. KİM İSTEMEZ Kİ! buna ihtiyacı olmayan var mı sizce? norvecce

 8. Oğluma almak istiyorum vücut geliştirme hareketleri resimli

 9. para para para anti-aging ne demek

 10. Çoktandır aradığım ama bulamadığım bir ürünü sitenizde buldum. Hemen sipariş verdim. Aynı gün ürün elime geçti. Şuan ilk haftam. Şimdiden etkilerini hissetmeye başladım. Teşekkür ederim. hans berger

 11. Birçok insan için gerçekten çok lazım ancak öyle daha huzurlu bir ülke oluruz. mp3 png

 12. CD lerde birden çok konu ile ilgili çözümler sunuyorsunuz, iş hayatında başarı cd niz de ek olarak koyduğunuz zinde bir zihinle uyanmak için de oldukça işime yarıyor.. vajina nedir

 13. sosyal beceri yi geliştirmek arkadaşıma önerebilirim.benim bu konuda pek sıkıntım yok. para çevirme oyunları

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂