Çarşamba , Şubat 24 2021

I PHONE’LARDA GİZLİ ÖZELLİK!

iOS 5 ile birlikte iPhone’larda bulunan gizli bir özellik daha ortaya çıktı. İşte o özellik…

iPhone ile panaromik fotoğraflar oluşturabileceğinizi biliyor muydunuz? Bunu yapabilmek için iOS 5 yüklü bir iPhone’a ihtiyacınız var.

Bir iOS geliştiricisi olan Conrad Kramer’ın ortaya çıkardığı bu saklı özellik ile iPhone’lar ile panaromik fotoğraflar çekilebiliyor. Mac sistemlerde bu tip gizli özelliklere sıkça rastlanırken, iPhone’da bu gizli özelliği kolayca kullanabilmek için jailbreak edilmiş bir iPhone’a ihtiyacınız var.

Kendini Twitter’da @chpwn olarak tanımlayan bir kullanıcı, Cydia için geliştirdiği Firebreak isimli uygulamayı takipçileriyle paylaşıyor.

Panaroma fonksiyonunun normal şartlar altında yer almadığı iOS 5’te son güncelleme ile örneğin fotoğraflar üzerinde kırmızı gözler kaldırılabiliyor veya fotoğraflar üzerine kesme işlemi yapılabiliyor.

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

13 yorumlar

  1. Henry Ford ‘ Bir işi yapabileceğinizi düşünseniz de yapamayacağınızı düşündeniz de haklısınız.’

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂