Cumartesi , Mayıs 1 2021

I PHONE 5 HAKKINDAKİ İPUÇLARI!

Ekim ayında piyasaya çıkması beklenen iPhone 5’in tasarımının nasıl olacağı, hangi yeni özellikleri ve uygulamaları içereceği hep merak konusu oldu. Peki söylentilere göre yeni iPhone 5 nasıl olacak?

Stuff dergisinde yer alan habere göre, birçok insan iPhone 5’in de iPad 2 ile MacBook Air’in peşinden gideceğini umut ediyor. Kaynaklar, telefonun kasasının yeniden alüminyuma dönüşeceğini söylüyor. Ayrıca, Apple logosuna doğru hareket eden ve sinyali bloke eden parmaklarınızın buraya girmeyeceği bir antene sahip olacağını iddia ediyorlar.

iPhone 4’ün 3,5 inç büyüklüğündeki dokunmatik ekranı Samsung ve HTC ile karşılaştırıldığında çok küçük görünüyordu. Bu nedenle Apple’ın iPhone 5’in ekranını bunlara uyum sağlamak için genişletebileceği tahmin ediliyor.

NFC (Near Field Communications) teknolojisinin iPhone’a eklendiği çeşitli aksesuarlar zaten vardı. Fakat bazı teknik spekülatörler yeni telefon için farklı özellikler de gelebileceğini tahmin ediyorlar. Eğer böyle olursa, sistem cep telefonunuzu e-cüzdana dönüştürecek. Bu şekilde yiyecek ve içeceklerinizin parasını markette rahatça cep telefonunuzla ödeyeceksiniz.

Çift çekirdek akıllı telefon kuralı olacak, böylece iPhone için upgrade edilen bir işlemci baş aday gibi görünüyor. Bunun iPad’de bulunan A5 makinesiyle aynı olacağı iddia ediliyor.

Apple, iPhone’un kamerası üzerinde tam olarak megapiksel çılgınlığı yapmıyor. Bu nedenle Xenon 12 megapiksellik dev ihtimal dahilinde görünmüyor. Halen iPhone 4 üzerindeki 5 megapiksellik kamera ise eski görünüyor. Bu nedenle yeni iPhone 5’te kameranın 8 megapiksele çıkabileceği tahmin ediliyor. Özellikle de kırmızı gözü azaltma gibi yeni kamera özellikleri bulunacak.

iPad’in işletim sistemi geliştirici versiyonları ile OSx Lion ve çoklu parmak navigasyon üzerindeki özellikler sayesinde piyasanın birincisi olacak. Daha geniş olan ekranı sayesinde 4-5 parmağınızla yönetebileceksiniz.

I PHONE 5’DEN BÜYÜK SIZINTI

iPhone 5’in bazı özellikleri sızdı!

iPhone 5’in bazı özellikleri, Vodafone tarafından yanlışlıkla sızdırıldı! İşte o ekran görüntüsü…

Vodafone, iPhone 5’e ait bazı teknik özellikleri yanlışlıkla ortaya çıkarmış olabilir. Şirket, SureSignal ağ geliştirme kutusunun birlistelemesinde destekleyen telefonlar arasında iPhone 5’in 16GB’lık ve 32GB’lık sürümlerine referanslar yer aldı. Beyaz ve siyah sürümlere olan referanslar ise iPhone 5’in iki ayrı renkte sunulacağını “onayladı”.

Tanıtım kısa süre sonra ortadan kaldırılsa da AppleInsider, ondan bir ekran görüntüsü almayı başardı. Renk farkının uyumlulukla ne ilgisi olduğu merak konusu da olsa bu sızıntı, gerçek gibi görünüyor.

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

16 yorumlar

  1. İnsan yapısı gereği sosyal bir varlıktır. Gelişmiş sosyal becerisi olan insanların daha mutlu olduğu herkes tarafından bilinir. Bu konuda da eksiklerim var.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂