I PHONE 5 BEKLERKEN I PHONE 4S İLE YETİNECEĞİZ!

iPhone 4S’deki yeni özellikler!

iPhone 5’i beklerken sadece bir iPhone 4S ile yetineceğiz. Peki iPhone 4S neler sunuyor?

iPhone 4S, Apple’ın Cupertino, Kaliforniya kampüsündeki basın etkinliğinde resmen tanıtıldı. Apple, iPhone 3GS’de izlediği yolu takip ederek bir iPhone 5 yerine yenilenmiş bir iPhone 4 ile karşımıza çıktı. iPhone 5’in gelmeyişi şüphesiz birçoğumuzu hayal kırıklığına uğrattı, ama isterseniz gelin şimdi iPhone 4S’in neler vaadettiğine beraber bakalım.

iPhone 4S’teki belki de en önemli özellik, cebin yeni çift çekirdekli A5 işlemcisi (iPad 2 gibi) ile geliyor olması. iPhone 4’teki A4 işlemcinin iki katı daha hızlı olan A5 işlemci, aynı zamanda yedi kat daha iyi grafik performansı vaadediyor.

Cihaz 8MP kameraya veya 1GB belleğe (iPhone 4, 512MB belleğe sahipti) sahip; 16GB, 32GB modellerinin yanında 64GB’lık bir modeli de bulunacak. iPhone 4S, iPhone 4 ile aynı görünüme sahip, dolayısıyla ekran boyutunda bir değişiklik yok. NFC, LTE gibi özellikler ise desteklenmiyor.

Telefonun İngiltere’de piyasaya sürüleceği tarih 14 Ekim. iPhone 4S’in Türkiye’ye ne zaman geleceği ise henüz belli değil.

iPhone 4S’in yeni kamerası ve fazlası

iPhone 4S’in 8MP kamerası, 3264×2448 piksel boyutunda fotoğraflar çekebiliyor ve bu iPhone 4’ün 5MP’lik kamerasından yüzde 60 daha fazla piksel anlamına geliyor. Yeni aydınlatma özelliği sayesinde ise ışık seviyesi düşük ortamlarda daha iyi fotoğraflar çekilebiliyor.

Apple ilk fotoğrafı çekmenin 1.1 saniye, sonrakileri çekmenin ise sadece yarım saniye sürdüğünü söylüyor. Kameranın içerdiği son teknoloji kızılötesi filtreler ve 5 katmanlı lens, Apple’a göre fotoğrafların keskinliğini yüzde 30 artırıyor.

iPhone 4S, artık 1080p çözünürlüğünde videolar da kaydedebiliyor. AirPlay mirroring ise Apple TV’nize kablosuz olarak akış yapmanızı sağlıyor.

Görüşme kalitesinin daha iyi olacağı söylenen iPhone 4S, görüşme sırasında sahip olduğu iki anten arasında geçiş yapabiliyor; GSM ve CDMA’yı destekliyor. HSDPA üzerindeyse 14.4mbps indirme hızı vaadediliyor.

Cihazın 3G bağlantısında 8 saat konuşma süresi, 10 saat video ve 40 saat video süresi sunduğu açıklandı.

Kişisel yardımcı “Siri”, fazlası

Henüz beta aşamasında olan Siri teknolojisi sayesinde ise uyarılar gibi birçok metni sesli olarak duymanız ve daha önemlisi iPhone’u sesli olarak yönetmeniz mümkün hale gelecek. Telefona sorular sorarak akıllıca cevaplar alabileceksiniz (hava durumunu sormak gibi).

200 yeni özellikle gelecek iOS 5’in yurtdışı yayınlanma tarihi ise 12 Ekim. iPhone 4, iPhone 3GS, iPad, iPad 2, üçüncü ve dördüncü jenerasyon iPod Touch, güncellemeden faydalanabilecek. iOS 5’deki en önemli yenilikleri bu yazımızda inceleyebilirsiniz.

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

9 yorumlar

  1. Dudakların söylemekten çekindiğini gözler haykırır. Will Henry

  2. When your heart is in your dreams, no request is too extreme. Jiminy Cricket

  3. Tütev – Türkiye Teknik Elemanlar Vakfı ÇORUM TÜTEV’DE KİŞİSEL GELİŞİM VE BEDEN DİLİ SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİ https://t.co/9qXStRHf sırt resimleri

  4. 21 günde strese son demek bi ömür boyu mutluluk demektir. dikkat eksikliği

  5. ev hanımıyım evde yapılabilecek pek çok şey denedim fakat başarılı olamadım yorumları okuyunca kırılan ümidim yeniden canlandı ıq testleri çöz

  6. bunu sadece ben mi kullanmalıyım yoksa eşimde kullanmalı mı ? çince öğrenme programı

  7. eylül ile haziran arası tamamen stresliyim erken boşalmanın nedenleri

  8. Bu herkes için çok önemli bir konu. İş hayatında başarılı olamayı kim istemez ki. Emn kısa zaman da ben de yararlanmayı istiyorum. para mp3

  9. Olmuyor ne yaparsam yapayım aklım başka yerde kendimi derse işe arkadaşlarıma aileme veremiyorum diyorsanız denemekden birşey kaybetmezsiniz. hızlı ve kalıcı kilo verme

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂