I PHONE 4’ÜN TÜRKİYE’DEKİ SATIŞ TARİHİ BELLİ OLDU

2 yıl önce iPhone 3G Vodafone ve Turkcell tarafından gece yarısı satışa sunulmuştu. İki firmanın rekabeti iPhone 4’te sürüyor.

ABD’de 24 Haziran’da satışa sunulan iPhone 4, Türkiye’de 20 Eylül’den itibaren hem kontratlı hem de peşin fiyatla satılacak.

Vodafone ve Turkcell’in İphone tanıtımlarına 17 Eylül’de başlayacağı, 20 Eylül’den itibaren de satışlara başlayacağı ileri sürülüyor. İki firma da birbirlerinden tarihleri sır gibi saklamaya çalışıyor. iPhone 4’ü Vodafone ve Turkcell dışındaAveada satışa sunmak için çalışmalarını yürütüyor. Ancak henüz net bir sonuç yok.

SAMSUNG TAKİPTE

Apple CEO’su Steve Jobs tarafından tanıtılan iPhone 4, yeni tasarımında yeni HD video çeken kamerası ve Wifi üzerinden görüntülü konuşmayı sağlayan uygulamasıyla dikkat çekiyor. 16 GB depolama kapasitesi ile ABD’de 199 dolara kontratlı olarak satılan iPhone 4, antenindeki sorunlar yüzünden tartışmalara neden olmuştu. Samsung Apple’ın yeni ürünleri karşısında boş durmuyor. Hem iPhone hem de iPad’e rakip olacak. 4 inç ekrana sahip Samsung Galaxy S Android işletim sistemi ile dikkat çekiyor. 5 megapiksel kamerası ve hassasiyeti artırılmış ekranı ile dikkat çekiyor. Samsung aslında Apple’ın iPhone ve iPad’de kullandığı depolama ve görüntüleme teknolojilerinin de sahibi. Samsung’un yeni Tablet bilgisayarının görüntüleri deinternetsitelerine sızdı. Samsung Galaxy S’in de Turkcell tarafından satışa sunulması bekleniyor.

Yarış, faturalı abone sayısını artırmak için

GSM operatörleri cep telefonu kampanyalarını faturalı abone sayısını artırmak için yapıyor. Özellikle tüketicinin yoğun ilgi gösterdiği marka ve modeller konusunda rekabet ilk dağıtan olmak için yapılıyor. Türkiye’ye ilk olarak bireysel ithalatla giren iPhone, Türkiye’de ikinci kuşak modeliyle resmi olarak satıldı. iPhone 3G S modeliyle video çekmeye de başlayan telefon rakiplerine göre fonksiyon olarak gerisinde kalsa da, uygulamalar, kolay kullanım ve tasarımı ile dokunmatik telefonlarda değişimi yaratan telefon oldu.

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

12 yorumlar

  1. Hayatımızı bir düşe benzetenler tamamıyle haklıdırlar… Biz uyanık uyuruz ve uyurken uyanığız. Montaigne

  2. İnsan sessizlik içinde her şeyi kazanabilir, karakterden başka. Stendhal

  3. Kendini bileceğin gün, dünyanın niye bu halde olduğunu anlayacaksın. Dreamer

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂