Perşembe , Eylül 23 2021

I PHONE 4S’İN FARKLI ÖZELLİKLERİ

Teknoloji devi Apple’ın tanıttığı yeni akıllı telefon iPhone 4S, rekorları altüst ediyor.

iPhone 4S sadece siparişlerin başladığı gün toplam 1 milyon adet sipariş alarak rekor kırdı. Böylece Apple, ilk 24 saatinde 600 bin satan ilk nesil iPhone 4’ün rekorunu da kırmış oldu.

Apple, geçen hafta Cuma günü iPhone 4S için sipariş almaya başlamıştı. Haziran 2010’da çıkan iPhone 4’e oranla daha hızlı, daha yüksek çözünürlükte bir kameraya sahip, aynı zamanda denizaşırı kullanıma da açık olan iPhone 4S, 14 Ekim’den itibaren satışa sunulacak.

iPhone 4S’in tüm dünya çapında toplam 26-28 milyon adet satması bekleniyor.

İlk piyasaya sürülecek ülkeler…

iPhone 4S’in ilk piyasaya sürüleceği ülkeler ise ABD, Avustralya, Kanada, Fransa, Almanya, Japonya ve İngiltere. Bu ülkelerdeki teknoloji meraklıları cuma günü iPhone 4S’lerine kavuşacak.

iPhone 4S ekim ayı sonunda toplam 22 ülkede satışa sunulmuş olacak.

iPhone 5 modelini tanıtması beklenirken iPhone 4S’i piyasaya süren Apple’in hisselerinde yüzde 5’lik bir düşüş yaşanmıştı. Şirketin hisseleri, iPhone 4S’e olan yoğun talep sayesinde haftaya yüzde 2.4’lük yükselişle başladı.

iPHONE 4S’İN NE FARKI VAR

İşlemci, grafik ve batarya ömrü: Önceki iPhone 4 modelinin tasarımıyla hemen hemen aynı olan iPhone 4S, iPad 2’de olduğu gibi A5 işlemci kullanıyor. Bu da yeni iPhone’un bir öncekine göre uygulamaları daha hızlı çalıştırdığı anlamına geliyor. Çift çekirdekli grafik işlemciye sahip olan iPhone 4S, 3D görüntüleri daha ayrıntılı ve hızlı bir şekilde ekrana getirebiliyor. Ve en önemlisi iPhone 4S, iPhone 4’e göre neredeyse 7 kat daha hızlı… Her ne kadar işlemcisi yenilense de, yeni iPhone’un batarya ömründe kayda değer bir gelişme yok. Bir önceki modelde olduğu gibi cihaz 8 saatlik batarya ömrüne sahip.

İnternet: Daha önce iddia edildiği gibi iPhone 4S HSPA+ teknolojisini kullanacak. Bunun anlamı ise şu: Daha önce 7.2 Mbps hızında internete bağlanan iPhone 4’e göre yeni iPhone 14.4 Mbps yani iki kat daha hızlı internete bağlanabilecek. Elbette verilen bu rakamlar operatörün altyapısıyla da doğrudan bağlantılı.

Kamera: 5 megapiksel dahili kamerası olan iPhone 4’ün aksine iPhone 4S’te 8 megapiksel dahili kamera bulunuyor. iPhone 4’e göre yeni iPhone yüzde 73 oranında ışığı daha fazla alabiliyor.

HD video: Yeni sensör ve lens sistemi ile birlikte iPhone 4S, 1080p çözünürlüğünde görüntü alabiliyor.

Fiyatı: Siyah ve beyaz olmak üzere iki farklı renkli modeli olan iPhone 4S’in fiyatı ise şöyle:

16GB: 199 dolar, 32GB: 299 dolar, 64GB: 399 dolar…

Bunun dışında 8 GB’lık özel iPhone 4 modelinin fiyatı ise 99 dolar olarak belirlendi.

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

9 yorumlar

  1. Doğuştan gelen tek bir yanılgı vardır. O da mutlu olmak için burada olduğumuzu sanmaktır. Arthur Schopenhauer

  2. Dikkat dağınıklığı özellikle eğitim hayatımızı büyük çapta etkileyebilecek bir problem. Ayrıca sadece dikkat eksikliğiyle kalmayıp, hiperaktivite, uykusuzluk, enerji eksikliği ve kronik yorgunluk gibi problemlerin çözümünün tek sette toplanmış olması büyük avantaj.

  3. Hayal gücü, gerçekliğe karşı verilen savaştaki tek silahtır. Jules de Gautier

  4. bir arkadaşım için alıp hemen kullandıracağım bu konudan çok müzdarip. eğitim nedir

  5. Çevremdeki bir çok insanda aynı sorun var. Bu CD yi Herkese tavsiye ederim. sabah erken kalkmanın faydaları

  6. Günümüzde çok yaygın olan bir söylem vardır stres bütün hastalıkların başlangıcıdır diye, hakkaten de öyledir. Stresli olmayan insan mutlu ve huzurlu olur. Huzurlu olan insanın hayatı mutlulluk içinde geçer Telkini dinlemek gerek. ıq testi nerede yapılır

  7. okul bitince düşük maaşlı kişisel gelişim kursuna giden bankacı mı olsam mahalleye kuruyemişçi mi açsam? subliminal nedir

  8. sizin sayenizde umudumuz yeşerdi akciger

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂