Pazar , Ağustos 30 2020

HUBUBAT TÜKETEN ERKEKLER OBEZ OLMUYOR!

ABD’de yapılan bir araştırmaya göre, çocuk yaşlarda hububat tüketen erkeklerin obez olmadıklarının belirlendiği bildirildi.
New York, 5 Ocak 2010 13:29

Amerikan Diyetisyenler Derneğinin bir yayın organında yayımlanan çalışmada, hububat tüketen çocukların enerjinin büyük kısmını karbonhidrat, protein ve düşük oranda yağlardan aldıklarının tespit edildiği, yüksek hububat tüketiminin aynı zamanda yüksek lif ve şeker alımı, azaltılmış kolesterol alımı ve düşük Beden Kitle İndeksi ile de ilişkili olduğunun ortaya çıktığı belirtildi.
Araştırma kapsamında, çocukların hububat tüketiminin, referans alınan 8-10 yaşından son ziyaretin yapıldığı 17 yaşına kadar gözlemlendiğini kaydedildi.
Araştırmayla, hububat tüketmenin pozitif beslenme etkileri, erkek çocuklarda kızlara göre daha fazla düzeyde gözlemlendiği, erkek çocukların hububat tüketme eğiliminin kızlardan daha çok olduğu ve daha büyük porsiyonlarda tükettikleri belirlendi.
Araştırmacılar, hububat tüketiminin, özellikle erkek çocukları arasında, lipit düzeyi ve beden kitle indeksi gibi kalp damar risk faktörleriyle olumlu bir şekilde ilişkili olan sağlıklı bir beslenme modeli olduğu sonucuna vardılar.kaynak: tgrt haber

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

21 yorumlar

  1. Hiçbir şeye ihtiyacımız yok, yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır; çalışkan olmak. Mustafa Kemal Atatürk

  2. merhabalar. ben daha önce başka konularda bu tür bilinç altına yönelik telkinler dinlemiştim gerçekten işe yarıyor

  3. bu sorun doğduğumdan beri var.bu cdyi de listeye ekledim.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂