Cumartesi , Şubat 20 2021

HORLAMAYI NASIL DURDURURSUNUZ?

Tri-State uyku bozuklukları Merkezi’nin yöneticisi Martin Scharf, horlama yaş ve cinsiyet ile önemli değişiklik gösterse de insanların yarısından fazlasının horladığını tahmin ediyor. Scharf, insanın uyuduğu zaman kas gücünü kaybettiğini ve bu kaybın her yerde, kısmen boğaz bölgelerinde oluştuğunu belirtti.

Horlamaya yol açan diğer bir nedenler ise, boyun genişliği ve kilo, uyku apnesinin en büyük belirleyicisidir. Ayrıca alerjiniz varsa ve burnunuzdan nefes almada zorlanıyorsanız muhtemelen ağzınızdan nefes alıp verirsiniz. Bu horlama için iyi değildir. Sabahları çok kuru bir boğazla uyanırsanız, ağzınız açık uyuyorsanız burada artan bir uyku apnesi riski vardır. Bunun yanında alkol de dokuları gevşeterek horlamaya yol açar.

İyi bir gece uykusu için yapmanız gerekenler:

Horlamadan kurtulmak için Dr. Scharf şunları tavsiye ediyor:

Kilo verin: Düşük vücut kütlesi daha küçük boyun, daha büyük hava yolu ve sağlıklı bir yaşam tarzı anlamına geliyor.

Snore ball tekniği: Hastaların uygun pozisyonda yatmaları tavsiye edilir. Hastanın bunu gerçekleştirebilmesi için snore ball tekniği kullanılabilir. Burada, hastanın sırt üstü uyumasını engellemek amacı ile hastanın sırtına bir tenis topu tutturulur ve böylece hasta sırt üstü yatırılmaz.

Burun akıntısı ve doğru burun spreyleri: Bu işe yarayabilir, ancak burundan çok boğaz için olan spreylerden uzak durun.

Eğer bu yöntemler işe yaramazsa doktora başvurun.

ENGLİSH

snoring

Tri-State Center manager Martin Scharf sleep disorders, snoring show significant changes with age and gender of people Although it is estimated that more than half of the snoring. Scharf, people lose sleep when muscle strength, and that this loss is everywhere, partly created in the throat region, he said.

The other reasons leading to snoring, neck width and weight, sleep apnea biggest determinant. Also if you have allergies and are having difficulty in breathing from your nose, your mouth probably will not breathe. This is not good for snoring. Very dry in the morning if you wake up a slaughter, open your mouth you’re sleeping here is an increased risk of sleep apnea. Besides, alcohol causes snoring by tightening tissue.

You need to do for a good night’s sleep:

To get rid of snoring Dr. Scharf recommends the following:

Lose weight: Low body mass smaller neck, larger air path and a healthy lifestyle means.

Snore ball technique: Patients are advised to sleep in the appropriate position. Patient can perform this technique can be used for the snore ball. Here, in order to prevent the patient’s back over to sleep with the patient’s back is holding a tennis ball back over, so patients are not admitted.

Nasal discharge and nasal sprays are correct: This could work, but the spray for the nose rather than away from the throat.

If these methods do not work, seek medical advice.

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

16 yorumlar

  1. Nice insanlar gördüm üstlerinde elbise yok, nice elbiseler gördüm içinde insan yok. (I saw many people with no clothes on, and I saw many clothes with no people in.) Mevlana Celaleddin-i Rumi

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂