HEM SEYEHAT EDİP HEM PARA KAZANMAK MI İSTİYORSUNUZ?

Eğer hem çalışıp hem de dünyayı dolaşmak isteyenlerdenseniz, LiveCareer.com’un hazırladığı seyahat sever mesleklere göz atmanızı öneririz…

Uzun uçuşlar, havaalanlarında sabahlamalar, üç yıldızlı oteller… Akla iş seyahatlerini getiren bu sıralama pek çoğumuza sevimsiz gelebilir. Ancak seyahat etmek ve farklı şehirlerde çalışma ihtiyacı pek çok kişi için neredeyse bir tutku. İK portalı LiveCareer.com seyahat etmeyi sevenlere uygun işleri sıraladı…

İngilizce öğretmenliği: Eğer meslek olarak öğretmenliği seçtiyseniz İngilizce sizi seyahat ettirecek tek branş. Özellikle Kore ve Japonya gibi okyanus ötesi ülkelerdeki kurslarda çalışıp hem yılda ortalama 67 bin dolar kazanabilir hem de bu sayede pek çok farklı şehri ziyaret edebilirsiniz. Ancak bu alanda kariyer yapmak için size yabancı ülkelerde eğitmenlik yapma imkânı yaratan TEFL (Teaching English as a Foreign Language) sertifikasını almanız şart.

Yoga eğitmenliği: Eğer yogaya ilgi duyuyorsanız bu konuda eğitmen olarak çalışmak size bol bol seyahat fırsatı verebilir. Özellikle İsveç, Arjantin, Tayland ve Endonezya gibi ülkelerde düzenlenen yoga kurslarına katılabilir ve buradan aldığınız sertifikayla pek çok Avrupa ülkesinde yıllık ortalama 46 bin dolar kazanacak bir iş bulabilirsiniz.

Hemşirelik: Başta Kanada olmak üzere pek çok ülkede ciddi bir hemşire sıkıntısı yaşanıyor. Hemşireyseniz ve şansınızı denemek istiyorsanız ülkeye göre değişen denklik sınavlarına girdiğiniz takdirde yılda ortalama 61 bin dolar kazanabilirsiniz.

Bakıcı:
Çocuk bakıcılığı daha çok öğrencilik yıllarında yapılacak işlerden biri gibi gözükse de yılda ortalama 30 bin dolar kazandırıyor. Çocuklarla vakit geçirmekten hoşlanıyorsanız bir ajansa kaydolup dünyanın farklı ülkelerini gezerek para kazanabilirsiniz.

Petrol kulesi çalıştırıcısı: Denizlerde araştırma yapan petrol kuleleri üç – dört ayda bir bölge değiştir. Eğer hem seyahat etmek hem de alternatif bir kariyer yapmak istiyorsanız bu işi deneyebilirsiniz. İşin getirisi yılda ortalama 50 bin dolar.

Cruse gemisi direktörü: Cruse gemisi direktörü olmak belki de dünyayı gezmek için yapılabilecek en iyi işler arasında. Gemi içindeki sosyal programları yöneterek yılda 40 bin dolar kazanabilirsiniz…

Seyahat bloger’ı: Eğer işin ilk başında kendinizi finanse etmeye yetecek bir bütçeniz varsa yapılabilecek en zevkli işlerden biri. Gittiğiniz yerlerdeki deneyimlerinizi kendi blogunuzdan milyonlarca kişiyle paylaşabilirsiniz. Orta ölçekte takip edilen bir blog’unuz varsa yılda ortalama 46 bin dolar kazanabilirsiniz.

İpek Olgunsoy
www.isteinsan.com.tr

ENGLİSH

If you worked and those who want to travel the world, LiveCareer.com ‘s profession is prepared to travel like we suggest you to check out …

Long flights, in the wake of the airport, three star hotels … bring to mind their business, this may seem ungracious to sort most of us. However, the need to travel and work in different cities almost a passion for many people. LiveCareer.com HR portal for fans to travel to the appropriate work order …

English teacher: If you choose teaching as a profession would make English the only industry you travel. Korea and Japan, especially in countries such as course work in the transatlantic and 67 thousand dollars per year as well so you can visit many different cities. To make a career in this field, but you taught in a foreign country with the opportunity to create a TEFL (Teaching as a Foreign Language Türkçe) conditions to obtain certification.

Yoga instructor: If you’re interested in yoga as a teacher to work in this field can give you plenty of opportunity to travel. Especially Sweden, Argentina, organized in countries such as Thailand and Indonesia can participate in yoga classes, and many European countries with the certificate you receive from here on average 46 thousand dollars a year to find a job.

Nursing: In many countries, notably Canada, as is experiencing a serious nursing shortage. If you want to try your luck on nurses and the equivalence test according to the country if you enter you can win $ 61 thousand per year.

Carers: children sitting in the student years more work to be done in one year may seem like the average is 30 thousand dollars. If an agent likes to spend time with children if you sign up you can earn money by traveling to different countries of the world.

Oil rig coach: Sea oil in the investigation of three towers – a zone change in four months. If you make a career as an alternative to travel and want to try this job. Yielding an average of 50 thousand dollars of business per year.

Cruse ship director: Cruse ship, perhaps the director to be made to travel the world among the best job. Ship in managing social programs can make $ 40 thousand a year …

Travel bloger: In the beginning of the work yourself if you have a budget sufficient to finance the making of the most enjoyable job. Go where you can experience in your own blog to share with millions of people. If a blog has been followed in mid-scale per year can earn 46 thousand dollars.

Silk Olgunsoy
www.isteinsan.com.tr

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

11 yorumlar

 1. Dream as if you’ll live forever, live as if you’ll die today. James Dean

 2. Başarı çok onemli bi faktordur fakat doğru planlama ve beynimiz doğru çalıştırmak için teknik uzmanların yardımı ve bilgisi şarttır.

 3. ahhhhh migren günlük yaşantımı alt üst etti..

 4. 2 ayrı telkın aynı zamanda dınlenebılır mı acaba,yoksa bırının bıtip başkasına sonra mı başlamamız lazım. stimuli

 5. ellerinize sağlık çok teşekkür ederim. kişisel gelişim mp3

 6. Kendine saygısı olmayan insanın bir başkasına da saygı göstermesi olanaksızdır. Kendine saygı duyabilmek için bu telkini dinlemekte fayda görüyorum. sevişmek ne demek

 7. sizin sayenizde umudumuz yeşerdi yaşam koçluğu

 8. Sağlık olmayınca hiçbirşeyin kıymeti yok. Bu tür çalışmaların da olduğunu bilmek gerçekten güzel. iddialı olmak

 9. Her istek için bir telkin var, onuda alıyım bunuda alıyım diye listeye yazıyorsunuz, bende listeme yazmayı düşünüyorum. Bu telkini kullananlarda tecrübelerini yazarsa çok iyi olur. metabolizma nasıl hızlandırılır

 10. İnsanın elinde çok büyük bir servet olduğunu anladım.Çok teşekkürler bahane ile ilgili sözler

 11. mp3telkin’i kuzenimden duydum,inceledim.süper konular var.öfke kontrolü ablama gerekli:)tavsiyede bulunabilirim. erken kalkmanın faydaları

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂