Ana Sayfa / Sağlık / HAZMI KOLAYLAŞTIRICI BİTKİSEL TONİK

HAZMI KOLAYLAŞTIRICI BİTKİSEL TONİK


KARAHİNDİBA

Kara hindiba ve yılan otu gibi buruk acı tadı olan bitkiler, sindirim sıvılarının salgılanmasında uyarıcı görevi görür. Rezene ve zencefil gibi bitkiler, gaz sancısını hafifletir. Meyan kökü çaya tat verir ve bağırsakları yatıştırır.

MALZEMELER:

15 gram kuru kara hindiba kökü

7.5 gram kuru yılan otu kökü

7.5 kuru meyan kökü

7.5 gram kuru rezene tohumu

7.5 gram zencefil kökü

1 litre tıbbi alkol

HAZIRLANIŞI:

Bitkileri robotta öğüterek iri taneli bir karışım elde edin. Geniş ağızlı, cam bir sürahiye koyduğunuz bitkilerin üzerini 5 cm geçecek kadar tıbbi alkol ilave edin. İyice karıştırıp kapağını kapayarak sıcak ve loş bir yerde beklemeye bırakın. İki hafta sonra karışımı birkaç kat tülbentten geçirerek süzün. Elde ettiğiniz acı bitki toniğini, koyu renk camlı bir kavanozda, serin ve loş bir yerde muhafaza edin. Tonik, üç yıl boyunca etkisini koruyacaktır. Sindirim sıvılarının salgılanmasını desteklemek için yemeklerden 15 dakika kadar önce 60 ml ılık suya yarım tatlı kaşığı tonik ilave ederek için.

ENGLİSH

ease of digestion herbal tonic
Herbs such as dandelion and sour bitter taste with snake plants, act as a stimulant to the secretion of digestive fluids. Plants such as fennel and ginger, will alleviate gas pains. Licorice root tea flavor and calms the bowels.Materials:

15 grams dry dandelion root

7.5 gram of dry roots of grass snakes

7.5 dry licorice root

7.5 grams of dry fennel seeds

7.5 gram of ginger root

1 liter of alcohol medical

Preparation of:

Plant a mixture of coarse to obtain advice on the robot. Wide-mouthed glass jug on a 5 cm over the crops that you will get much further medical alcohol. Mix thoroughly and heat the cover off to wait in the dark, leave a place. After two weeks strain the mixture through the cheesecloth several times. You get the bitter tonic plants, a dark glass jar in a cool and shady place Keep. Tonic, the effect will remain for three years. To support the digestive fluid secreted for 15 minutes before meals to 60 ml lukewarm water, adding half a teaspoon for a tonic.

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

11 yorumlar

  1. bu tavsiyeler üzerine söylenecek pek fazla bir söz yok kullanmak için sabırsızlanıyorum.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂
Powered by