Perşembe , Mayıs 6 2021

HARİKA BİR DÜĞÜN İÇİN MUTLAKA OKUYUN!

konu baslik

Beş yıldızlı otellerde düğünler, yerini farklı mekanlarda, değişik konseptli düğünlere bıraktı… İşte hayatınızın en önemli gününü hem sizin hem de davetlilerinizin hafızalarından silinmeyecek bir gün haline getirmek için yazımızı okuyun…

Baharlar açtı, güneş hemen hemen her gün gökyüzünde, yaz geliyor ve düğün sezonu açılıyor. Hem hesaplı hem farklı hem de unutulmayacak bir düğün herkesin isteği…

Beş yıldızlı otellerde düğünler, yerini farklı mekanlarda, değişik konseptli düğünlere bıraktı.
Hayatınızın en önemli günü, stres ve gerginlik olmadan keyifle geçmeli… Nasıl mı? Öncelikle bu günün sizin gününüz olduğunu asla unutmayarak… Her şey sizin ve eşinizin ortak istekleri doğrultusunda olmalı.

Eğer ailelerinizi ve misafirlerinizi merkeze koyarsanız düğün sizin düğününüz olmaktan çıkar, her kafadan bir ses çıkar ve karmaşa sizi strese sokar. Oysaki bir düğünde gelin ve damadın neşesi eğlencesi tüm geceye neşe katar.

Unutmayın başrolde siz varsınız! Sizlerin her hareketi misafirlerinize yön verecektir.

Mekan neresi olursa olsun düğünün olmazsa olmazları; davetiye, lezzetli ikramlar, müzik ve süslemedir.Mekan alternatifleri;

Bahçe, kırlık alanlar, tekne, havuz kenarı veya kumsal yaz için çok keyiflidir ve doğal dokularından dolayı çok süsleme gerektirmeyen mekanlardır.

Davetiye sizi yansıtmalı! Sade veya gösterişli ya da espirili olabilir, yapacağınız mekanı veya konsepti çağrıştırabilir.

Mesela kumsal düğünü için; Veya esprili bir yaklaşımla kır düğünü için;

…..

değişik alternatifler tasarlanabilir. Fakat seçiminizde düğünün tamamını düşünerek renk ve tarz konusunda dikkatli olmakta fayda var. Seçilen mekandan süslemeye ve davetiyeye kadar bir bütünlük olmalı. Bir organizasyonda A-Z ye bütünlük çok önemlidir. Davetiyeyi düğün tarihinden en geç 2 hafta en erken 1 ay evvel dağıtmalısınız.

İkram;
Misafirlerinizi ya doyurucu kokteyl ya da açık büfe ile ağırlayabilirsiniz. Hangi tarzı seçerseniz seçin, fazla karışık olmayan, fakat farklı alternatiflerin sunulmasına özen gösterin. Sunumların sade ve güzel olmasına dikkat edin, ve mutlaka öncesinde test edin.

Nikah öncesi küçük ve renkli kokteyller yaz için çok keyifli olacaktır.

Yemek öncesi küçük atıştırmalıklar ve kokteyl sunumları iyi servis edildiğinde tüm misafirlerin memnuniyetini arttıracaktır.

Dekorasyon ve süslemeye gelince;
Çok çeşitli alternatifleri olan hatta bütçe ile orantılı inanılmaz sayıda detaylandırılabilecek bir kalem. Mekanınız yemyeşil veya deniz-havuz kenarı ise daha öncede belirttiğim gibi taze çiçekler ve fenerlerle yapılacak süsleme yeterli olacaktır.

Davetlilerin nikah masasını görebilmeleri için bir platform ile yükseklik sağlamak ideal olacaktır. İsterseniz bu platformun üzerini kumaş veya çiçeklerle süsleyebilirsiniz.

Kır ve sahil düğünlerinde renkli kır çiçekleri ile cıvıl cıvıl bir görüntü elde edebilirsiniz. Bu renk cümbüşü içinde bembeyaz gelin odak noktası olacaktır. Ya aynı çiçeğin farklı renk tonlarını ya da farklı çiçeklerin aynı renkte olanlarını kullanmaya dikkat edin! Çiçek cinsi ve renkleri farklı olursa karışık ve uyumsuz bir görüntü olacaktır. Seçtiğiniz çiçek rengini pastada, sandalyelerde veya mumlarda ya da peçete gibi ufak dokunuşlarda kullanırsanız uyumda mükemmelliği yakalayabilirsiniz.

Yaz deyince akla güneşi takip eden dekoratif ayçiçekleri gelir ve bu dekoratif çiçek düğününüzün ana teması olabilir.

Ağaçlara asacağınız kağıt fenerler, mumluklar, soft ampuller veya değişik boyutlarda kuş kafesleri romantikliği arttıracaktır.

Taze meyve şekerlemeleri ile yapılacak vazo dekorasyonları da değişiklik sevenlere hoş bir alternatif olabilir.

Daha önce de belirttiğim gibi çiçek, pasta, dekor vs, nasıl olursa olsun unutmayın düğününüzün başrollerinde sadece siz olmalısınız. ‘Gelin ve Damat’ enerjisi ile tüm düğünün dekorunu oluşturacaktır.
Mutluluklar…

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

19 yorumlar

  1. Hayatın amacının ‘mutlu’ olmak olduğuna inanmam. Bence hayatın amacı: yararlı, sorumlu ve şefkatli olmaktır. En önemlisi fark yaratmaktır; katkıda bulunmak, bir şeyi temsil etmek, yaşamış olmakla bir değişim meydana getirmektir. Leo Calvin Rosten

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂