HANGİ İÇECEK DAHA YARARLI VE KALORİ DEĞERLERİ?


Yararlı içecek listesinde akla gelen ilk içecek su olur. Aslında, ufak şikayetlerden osteoporoz (kemik erimesi) gibi ciddi rahatsızlıklara kadar pek çok durumda bağışıklık sistemimize destek olan başka içecekler de var. Hangi içeceğin hangi hastalıkları önlediğini merak ediyor musunuz?

Yağlı Süt
İştah keser ve osteoporoza karşı korur. Sağlıklı bir öğünün içermesi gereken değerlere sahip olduğu, yani karbonhidratar, protein ve az miktarda yağdan oluştuğu için vücut tarafından yavaşça emilir ve uzun süre tok tutar. Ayrıca, kan şekerini dengelediğinden, ani açlık krizlerine daha az yatkın olursunuz. Süt, kalsiyum için en uygun kaynaktır, çünkü D vitamini içerir. Ayrıca, vücutta yağ depolanmasını engeller. Araştırmalar, kalsiyumun hücrelerde yağ depolanmasına neden olmadığını, tam tersine, hücrelerin yağ yakmasını sağladığını gösteriyor. Bu sayede hedeflediğiniz kiloya daha kolay ulaşabiliyorsunuz.

Kalori değeri: 225 gramda 120

Yeşil Çay
Osteoporoz, kanser ve kalp hastalıkları riskini azaltır. Yeşil çayın içeriğinde bol miktarda flavonoit ve polifenol bulunur. Bu doğal antioksidanlar hücreleri kansere yol açabilecek maddelerden korur ve vücuttaki serbest radikalleri nötralize etmeye yardımcı olarak tümör büyümelerini engeller. Ayrıca damarları rahatlatarak kalp hastalıklarına karşı koruma görevi üstlenir ve kalp krizini tetikleyebilecek pıhtılaşmayı önler. Yeşil çay aynı zamanda florür içerir, bu da diş ve kemikleri güçlendirir. Kalori değeri: 0

Sodyumlu Domates Suyu
Çeşitli kanser türlerine karşı korur. İşlenmiş domates suyu, akciğer ve mide kanseri riskini azalttığı bilinen antioksidan likopen açısından en zengin kaynaktır. Aynı zamanda pankreas, kolon, yemek borusu ve göğüs kanserlerine karşı koruma sağlar. Likopen, ciğerleri ve kalbi oksidatif zararlara karşı korur, kardiyovasküler hastalıklarla savaşmaya yardımcı olur.

Kalori değeri: 170 gramda 31

Sıcak Çikolata
Ruh halinizi iyileştirir, kalp hastalıklarına karşı korur. Çikolata serotonin üretimini arttırır, bu madde de genel ruh halimizi düzenleyerek bizi keyiflendirir (depresyonla serotonin miktarının düşük olması birbiriyle bağlantılıdır). Kakao ayrıca polifenol yönünden de zengindir, bu da hücreleri, iyi kolesterol seviyesini düşüren oksidatif zararlara, yani kalp krizi riskine karşı korur. Kalori değeri: Ev yapımı sıcak çikolatanın 225 gramında 195, toz halinde sıcak çikolatanın 225 gramında 115

Nane Çayı
Kramp ve hazımsızlık giderir. Nanenin spazm giderici özelliği vardır. Nane çayı kasları gevşeterek ağrı ve kasılmalara meydan okur. Yemeğin sindirilmesini sağlar.

Kalori değeri: O

Soya Sütü
Faydaları: Kalp hastalıkları riskini azal¬tır. Soya sütü çözünebilir lifler ve soya proteini içerir. Bu da kötü kolesterol, yani trigliserit seviyesini düşürür, kardiyovasküler hastalık riskini azaltır. İnek sütü yerine soya sütü içecekseniz, A ve D vitaminleri ve kalsiyumla zenginleştirilmiş olanını tercih edin. Yalnız dikkat, soya göğüs kanseri riskini arttırabilen fitoöstrojen ihtiva eder. Ailenizde bu hastalığı geçirmiş biri varsa, soya sütünü doktorunuza danışmadan kullanmayın.

Kalori değeri: 225 gramda 81

Kızılcık Suyu
Diş eti hastalıklarına karşı koruma sağlar. Araştırmalar, kızılcık suyundaki antibakteriyel maddelerin, idrar yolu enfeksiyonlarıyla savaştığı kadar periodontal (diş eti) hastalıklara karşı da koruma sağladığını gösteriyor. Uzmanlara göre, kızılcık suyu bakterilerin diş etine yapışmasını engelliyor. Ancak, pek çok beslenme uzmanının, içeriğindeki şeker miktarından dolayı meyve suları konusunda tüketicileri uyardığını unutmayın: Günde bir bardaktan fazla içmeyin ve aldığınız ürünün üzerinde “%100 meyve suyu” yazmasına dikkat edin. Aldığınız ürün meyve sulu bir içecek veya kokteyl olmasın.

Kalori değeri: 225 gramda 140

Portakal Suyu
Katarakt ve kansere karşı koruma sağlar, bağışıklık sistemini güçlendirir. En iyi C vitamini deposudur. Çok güçlü bir antioksidandır ve körlüğe yol açabilen katarakttan akciğer kanserine kadar pek çok hastalıktan korunmanızı sağlar. C vitamini hücrelerin kansere dönüşmesine sebep olan oksidatif
zararları önler. Bağışıklık sistemini güçlendirir ve vücudun enfeksiyonlarla daha etkin mücadele etmesini sağlar. Bu arada bir de kemikleriniz güçlensin isterseniz, kalsiyumla zenginleştirilmiş portakal suyunu içebilirsiniz.

Kalori değeri: 225 gramda 115

ENGLİSH

Which drink more useful

Drinking water is the first in the list of useful laundering. In fact, the smallest of complaints osteoporosis (osteoclasis) serious illnesses, such as in most cases to support our immune system has other beverages. Avoid beverages which a disease is what Do you wonder?

Oil Milk

And osteoporosis, protects against cuts appetite. Need to include the value of a healthy meal has, so karbonhidratar, protein and small amount of oil that is absorbed slowly by the body and a long time for a full notice. Also, blood sugar balance, the less likely you are to the immediate hunger crisis. Milk, calcium is the most appropriate source because it contains vitamin D. In addition, body fat is being stored. Research, calcium does not cause the cells to store fat, on the contrary, was to burn fat cells. In this way, more easily accessible to the target weight.

Calorie value: 225 grams, 120

Green Tea
Osteoporosis, cancer and heart disease, reduces risk. The content of green tea contains abundant flavonoit and polifenol. These natural antioxidants protect cells and substances may cause cancer in the body to neutralize free radicals by helping to prevent tumor growth. Moreover, protection against heart disease, the arteries relax and take on tasks that may trigger a heart attack prevents facilitate clotting. Green tea also contains fluoride, which strengthen the teeth and bones. Calorie value: 0

Sodium Tomato Juice
Protects against various cancers. Processed tomato juice, reduce the risk of lung and stomach cancer in terms of the richest known source of antioxidants likopen. At the same time, the pancreas, colon, esophagus, and provides protection against breast cancer. Likopen, lungs and heart, protects against oxidative damage, helps to fight cardiovascular disease.

Calorie value: 170 grams at 31

Hot Chocolate
Improves your mood, protects against heart disease. Chocolate increases serotonin production, a general mood of this Article will cheer us by editing (with depression have low amount of serotonin is linked with each other). Cocoa is also rich polifenol direction from which the cells, reduce the level of good cholesterol to oxidative damage, which protects against the risk of heart attack. Calorie value: 225 grams of home-made hot chocolate in the 195, the hot chocolate powder in 225 gram 115

Mint Tea
Corrects indigestion and cramps. Spearmint has properties giderici cramps. Mint tea, the pain and relax tight muscles caused to readers. Provides food to digest.

Calorie value: O

Soy Milk
Benefits: reduce the risk of heart disease is ¬. Soy milk and soy protein contains fibers resoluble. This bad cholesterol, which lowers triglyceride levels, reduces the risk of cardiovascular disease. If you drink soymilk instead of cow’s milk, enriched with calcium and vitamins A and D, as preference. Only consideration, soy can increase the risk of breast cancer fitoöstrojen content. If you have someone in your family had this disease, do not use soy milk without consulting your doctor.

Calorie value: 225 grams at 81

Cranberry Juice
Provides protection against gum disease. Research and antibacterial substances in cranberry juice, urinary tract infection as the war with periodontal (gum) disease that has shown protection against. According to experts, cranberry juice prevents bacteria from sticking to the gums. However, many nutrition experts, the content because the amount of sugar in fruit juice consumers were warned to keep in mind: more than a glass per day, do not drink on the product and receive “100% fruit juice” Make writing. Get a drink or cocktail juicy fruit can be the product.

Calorie value: 225 grams in 140

Orange Juice
Provides protection against cataracts and cancer, strengthen the immune system. The best vitamin C is stored. It is a very powerful antioxidant that can cause blindness from cataract and lung cancer provides protection from many diseases. To convert vitamin C causes cancer cells to oxidative
prevent damage. Strengthen the immune system and allows the body to fight infection more effectively. In the meantime, if you want one you strengthen your bones, you can drink orange juice enriched with calcium.

Calorie value: 225 grams in 115

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

11 yorumlar

  1. Ancak başkaları için yaşanan bir hayat, yaşamaya değer bir hayattır. Albert Einstein

  2. Zayıflama mp3 ü istiyorum

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂
Powered by